Teorie velkého třesku - Akceptace nabídky k sňatku (2017) (epizoda)

Na úvod jedenácté série to nebylo zlé, objevuje se řada zajímavých zápletek, uvidíme, jak s nimi bude naloženo. A také uvidíme, jak moc tvůrci chtějí témě ždímat, zda tato série bude poslední nebo ne.

Teorie velkého třesku - Pilot (2007) (epizoda)

Jak se zrodila zápletka. "Naše děti budou chytrý a krásný." Edit: Když jsem teď první epizodu viděl z znova, přišla mi úplně jiná, než jak se seriál vyvinul. Jakoby totálně jiný styl.

M*A*S*H - Hawkeye vezmi zbraň (1976) (epizoda)

Další důležitá epizoda pro pochopení Hawkeye. Jeho vztah ke zbraním. V dílu je krásně ukázáno, jak to vidí ohledně zranění obecně, protože do takové situace se v táboře prostě nedostane. P. S. není nad to se opít uprostřed války, to člověk prostě chce.

Masaryk (2016)

Když jsem se o natáčení filmu Masaryk dozvěděl, měl jsem docela obavy. Trochu jsem se bál, jak bude látka zpracována. Ale čím dál tím víc jsem ho sledoval, tím více mi docházelo, že to vlastně není film o Janu Masarykovi, jako spíš o Mnichovu. Líbili se mi herecké výkony, ke kterým jsem byl také z počátku skeptický, bál jsem se hereckého obsazení. Ale to všechno se naštěstí zpravilo během filmu. Už chápu, proč byl tak oceněn na lvech. Výborně zpracovaná osobnost syna našeho prvního prezidenta rozhodně byla lepší, než Anthropoid.

28. říjen 1918 v Praze (1928)

Poměrně zajímavé záběry dobře zachycující dobovou Prahu. Akorát jsem měl tu smůlu, že jsem viděl nejdřív nějakou moderně dozvučenou verzi, která mi to trochu kazila. Ale už jsem našel i tu správnou.