Sicario 2: Soldado (2018)

Druhý příběh nájemného zabijáka je stejně zneklidňující jako ten první. Druhé řádění na americko-mexickém pomezí je ve znamení navazování. Drogové kartely se začaly podílet na pašování teroristů přes mexické hranice (skvělý úvod v marketu), čemuž má rozpoutáním války mezi nimi udělat přítrž agent Josh Brolin. Dostává volnou ruku, takže do party kromě elitních žoldáků vezme i starého známého Benicia Del Tora. Znovu se od samého začátku ocitáme v neskutečně odporné realitě současného koloběhu násilí a smrti za skryté účasti státní moci, z něhož není úniku. Celý film jsem si lebedil, jak tam vše náramně funguje - skvělá zápletka, excelentní hudba, luxusní atmosféra, výborný scény, perfektní casting (Del Toro a Brolin jsou prostě neskutečný machři). Závěr za mě naprosto geniální! Rychle sem s trojkou.

Outsider (2020) (seriál)

První tři epizody jsou excelentní, mají hutnou atmosféru a perfektní budování příběhu. Jenže od zhruba 5. epizody to všechno začíná jít do kytek. A zbývajících 5 dílů je už na škodu a bylo by lepší je stáhnout do 1 dílu. Celá ta banda detektivů je naprosto skvěle zahraná, nejvíc pochopitelně vyčnívá Ben Mendelsohn a Cynthie Eriv. Prostě to skončí a mě je to po úvodní seriálové eufórii úplně jedno. Seriál, který by byl opravdu kvalitní, kdyby se nevyřešitélné vyřešilo nějakým reálným způsobem a ne žádnou záhadou. Doufal jsem, že přijde parádní finále, ale bohužel bylo dost nepřesvědčivé. Škoda promarněné šance.

Mizerové navždy (2020)

Skvělý návrat Mizerů! Líbila se vám jednička a dvojka? Pak není tady co řešit. Třetí díl je opět výborně nahláškovaný. Náramně povedená akční zábava, která rozhodně nedělá předešlým dílům ostudu. Nečekal jsem, že to bude Mizerům i po těch letech takhle šlapat. Duo Mike a Marcus je pořád parádní a líbilo se mi, jak se režiséři více věnují postavám, než tomu bylo v předchozích dílech. Akce už není tak velkolepá a kulervoucí, jako tomu bylo pod Bayovou taktovkou (akce je na vysoké úrovni, ale chybí mi tam ten klasický Bayův driving), pořád se ale jedná o dost nadprůměrnou akční záležitost. Smith s Lawrencem pořád mají skvělou chemii a i nové postavy a taková ta generační obměna funguje fajnově. Smith tu roli potřeboval jako sůl a snad mu znovu nastartuje kariéru. A Lawrence lepší roli mít už nikdy nebude. Tohle je trefa do černého, snad jen škoda trochu slabšího záporáka. Nebýt přepáleného digi finále tak by to bylo ještě lepší. Příště jestli bude další díl,tak nejlepší by bylo ať nečekáme tolik dlouhých let.

Zrodila se hvězda (2018)

Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Má to neuvěřitelně silné momenty. Film a i jeho hudební stopa zanechala tak velký dojem že nemůžu dát míň. Snímek plný energie, emocí, skvělé hudby a nadstandardních hereckých výkonů. Zrodila se hvězda je skvělý film se skvělými výkony (výborný herec Bradley Cooper výborně zpívá a výborná zpěvačka Lady Gaga výborně hraje. Bradley si snad nemohl přát lepší režisérskou premiéru.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Předpokládal jsem, že Geostorm bude kravina, ale zároveň i klasická neškodná jednohubka. Výsledek? To je ale strašná sračka. V podstatě zbytečný film, který by tak chtěl být áčkový, až je k smíchu ve svém podání béčkovostí. Butlera docela můžu, bohužel zde nefunguje ani jeho charisma, do čeho jsi to zas vlezl? Toho Ed Harrise v tomhle braku je mi líto. Logika byla spláchnutá kamsi do záchodu už při psaní scénáře. Jestli tohle herci vydrželi hrát bez ztráty sebeúcty, tak zaslouží cenu. Ne, to se do konce dokoukat nedá. Ale já to dal.......

Lovec: Zimní válka (2016)

Tak to mám za sebou a vůbec nevím o čem to bylo. Akorát vím,že to bylo trapný a nudný a o ničem. Vlastně ani nevím, proč tu jednu dávám. Ve skutečnosti si to zaslouží pořádnou facku a odpad. No ten scénář byl neskutečně tragický, prakticky vůbec neudržel moji pozornost. Obsazení bylo sice skvělé ale to však k dobrému filmu nestačí. Mdlý soundtrack i přístup k režii, ale hlavně hrozný, hrozný, strašný, tragický příběh. Hemsworth začíná být znakem nedívatelných sraček. Nevím proč, ale ti trpaslíci mi straně vadili. Dokonce i jejich vtipy jsem znal dřív, něž je vyslovily...... Kde a odkud se však berou peníze na projekty, které nemají hlavu, ani patu?

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Parádní animovaná retro detektivka. Disney dokázal, že i v dnešní době lze úspěšně točit pro široké publikum. Velice oceňuji hlavně příběh, protože jde o zcela nový nápad, nekopíruje to žádnou jinou pohádku. Město tak živé a do posledního detailu propracované, že chvílemi věříte, že by mohlo i fakt něco takového existovat. Detektivní příběh v hlavní roli s roztomilou králičí policistkou a vychytralým lišákem má říz a jede na plný plyn. Zmiňovaní lenochodi nemají chybu. Je to film postavený na přátelství. Zootropolis má v sobě tolik vtipu a pozitivní energie, jako málokterý film. Co se týče animace, tak ta je na špičce svých možností a skvěle ji dokresluje i příjemná hudba. Skvělá zábava pro celou rodinku!

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Celkově Johnny English znovu zasahuje nepřináší do své série nic nového, natož převratného. Prostě jen dál zůstává parodickou špionážní komedií. Drží si to stále stejnou kvalitu. I proto jsem viděl zatím všechny díly a musím říct, že bych se vůbec nebránil dalšímu. Rowan Atkinson prostě je komik a mě baví se na něj dívat. Pozitivně lze také rozhodně hodnotit herecký výkon Emmy Thompson jako premiérky a krásně sexy Olgu Kurylenko jako Bond girl. Jinak hlavní záporák docela slabota. A musím vyzdvihnout naprosto fantastickou taneční scénu! Ovšem jako milá jednohubka na večer to je jako dělané.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Já nevím na co si tenhle film hraje, ale je to fakt bídná bída. Alenka 2 aneb snaha o vyždímání emocí a peněženek. Nejhorší je, když vám film přijde trapný hned od první minuty. V tom filmu není nic. Nic zajímavého, nic vtipného, nic originálního, zkrátka zde není nic dobrého. Doporučuji sledovat pod vlivem nějaké omamné látky, bude to i tak stát stále za starou bačkoru. Nelíbila se mi jednička, nelíbila se mi dvojka

Venom (2018)

Dost dobře nerozumím tomu vysokému hodnocení. Od snímku Venom jsem po prvních negativních ohlasech a zklamaných recenzích neočekával vůbec nic. Venom je totiž zoufale nudný, nedotažený a tak nějak celkově úplně zbytečný film. V první polovině snímku se totiž neděje vůbec NIC. Tom Hardy se jen tak potuluje po ulicích San Francisca, s notnou dávkou pubertálních vtípků konverzuje se svým symbiontem. V druhé polovině se sice začne něco dít, nicméně jsou to jen digitální noční "orgie", při nichž sotva rozeznáte kdo je kdo a co se vlastně děje. Posledním hřebíčkem do rakve této tragédie je samotný Tom Hardy, který se na postavu Eddieho Brocka prostě nehodí. Doufám, že tvůrci dají na radu kritiků a k této odbočce se už nikdy nevrátí ale to se nestane za chvilku tu máme pokračování. Chápu, že se to jisté věkové skupině může líbit, jsem asi starej...nebo mám mozek na správným místě.