Templář (2011)

Tak takhle si nějak představuji dobrý středověký film, který má vše, co by měl mít. Ironclad je jeden z nejbrutálnějších středověkých filmů, co jsem snad viděl. Musím pochválit děj, poněvadž je zvládnut dobře a člověk se nezačne nudit. Pořád se něco děje a nejlepší na tom je, že se objevuje spoustu brutálních soubojů, které vždy rád vidím. Krutost Jana (Paul Giamatti) je tak brutální, že jsem si živě představil, jak musí být protestantovi, který se mu postavil. Nechtěl bych takové věci rozhodně zažít, ale on tu roli zvládl vážně dobře. Samozřejmě nesmím opomenout hlavního hrdinu a templáře Williama Marshalla (James Purefoy). Ten se do takového filmu hodil, ač jsem to ze začátku moc nečekal. Sečteno a podtrženo, Ironclad doporučuji na plné čáře... 8/10 = 85%

Ať vejde ten pravý (2010)

Let Me In není špatný horor, ale od začátku mi vrtalo, kde jsem tento snímek viděl. Věděl jsem moc dobře, že je ze Švédska a měl jsem pravdu. Let Me In je kopie staršího Låt den rätte komma in (Ať vejde ten pravý). Pokud bych měl doporučit, tak spíše originál. Let Me in je dobrý, ale na originál v mnoha směrech nemá. I když hlavní herečka (upírka) Chloe Moretz mi seděla daleko víc než představitelka originálu. Mladičký Kodi Smit-McPhee mi také obzvlášť nevadil. Kdybych věděl, že koukám na kopii, tak si ji nejspíš nepustím.. 6/10 = 60%

Spanish Movie (2009)

Ale jo, nemohu říct, že bych se párkrát nezasmál. Je to parodie na pár známých filmů, tudíž jsem nic zázračného nečekal. Pár dobrých scén a naopak pár trapných, které jsou ohrané v několika směrech. Jako celek bych to viděl, takový velmi lehký nadprůměr.. 5/10 = 55%

Left in Darkness (2006)

Co jsem od toho čekal? Béčkové trápení, s předvídatelným příběhem a nezajímavým dějem. Dostal jsem místo toho, místy zajímavý atmosférický horor s dobrými nápady. Příběh nebyl odbytý jako u jiných béčkových hororů a děj se dal s přehledem zvládnout. Jen trošku zapracovat na napětí, scénáři, vyměnit herecké obsazení a mohla z toho být ještě daleko lepší podívaná. I tak mě Left in Darkness docela překvapil, tak že doporučuji.. 6/10 = 60%

Nos miran (2002)

Bohužel mě Nos Miran ničím neuchvátil a nevzal, což je poměrně škoda. Čekal jsem něco jiného a dostal jsem 104 minut obrovské nudy. Zítra už nebudu vědět ani název. Pár scén bylo dobrých a napětí k závěru také nechybí. Bohužel jsem čekal daleko větší odvaz a víc všeho, co se dobrých thrillerů a hororů týká.. 4/10 = 40%

Tobruk (2008)

5/10 = 55%

Vřískot 4 (2011)

Obrovské překvapení tohoto roku. Kdo by čekal, že Scream 4 půjde po stopách dvou prvních dílů? Jako vždy se čeká a přemýšlí nad tím, kdo by mohl být zabiják. Abych pravdu řekl, bylo mi jasné, že budou zabijáci dva. Ale přemýšlel jsem kdo a u obou jsem se spletl. Tipoval jsem novinářku, která potom zemřela a přítele Jill. Ani jeden tip nebyl správně, ale jak jsem si to mohl myslet. Novinář a přítel už tu jednou byli, tak že Wes vymyslel zase novinku. Scream 4 je daleko zábavnější než všechny předchozí a daleko brutálnější. Ještě jednou musím zmínit špičkový závěr, protože aspoň na něj se vždy vyplatí čekat. Hodně a mile mě překvapil nápad s remakem, prostě Scream má vždy skvělý nápady na závěr. Prostě a jednoduše Wes Craven znovu zazářil. Sice nepřekoná kultovní jedničku, ale dvojku o něco málo ano. Tedy alespoň podle mě... 8/10 = 85%

Last Breath (2010)

O žádný zázrak se nejedná, ale ten závěr to do krásného průměru hodil. Celý film je celý amatérský, až mi to někdy lezlo krkem. Nakonec ten závěr byl aspoň dobře udělaný, hodně dobrá myšlenka a nápady. Nakonec nejsem tak zklamaný jak jsem ze začátku čekal.. 4/10 = 45%

Prostředníci (2009)

Nahlédnutí do světa pornografie a jak fungují "prostředníci". Middle Men má velice zajímavý příběh a dobře zpracovaný děj. Luke Wilson samozřejmě dobrý výkon, ale od posledního filmu co jsem ho viděl, se docela hodně změnil. Sice jsem čekal trošku něco jiného, ale i přesto George Gallo nezklamal.. 7/10 = 75%