Panelák (2008) (seriál) odpad!

Nenapadá ma jednié kladné zhodonotenie tohoto ehm "superseriálu". Scenár na hovno a príbeh... no počkať veď to žiaden príbeh nemá. Videl som asi 20 častí, nie za sebou, ale tak priebežne a vždy to bolo o tom istom... proste úplne o ničom, zbytočné plytvanie peňazí.

Ordinácia v ružovej záhrade (2007) (seriál)

Podobne na nič seriál ako Panelák, ale aspoň, že scenár je trochu lepší a tie časti sa aspoň niekedy odlišujú od seba. Navyše tam hrá Maroš Kramár a bude tam hrať aj Janko Kronér... takže uvidíme... možno pridám časom aj hviezdičku naviac.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Nemám slov, nádhera, nádhera a ešte raz nádhera. Až pri zhliadnutí tohto snímku som si uvedomil, aký sme my ľudia malinký oproti sile a krásy prírody. Samozrejme poklona pred Davidom Attenboroughom a jeho skvelým komentárom k tomuto úžasnému filmu.

Star Trek (2009)

Uff no toto bola proste pecka. Napätie, akcia, zábava aj trochu lásky, no proste paráda. Efekty, strih, scenár, kostýmy aj réžia, nemám čo vytknúť. Pre mňa zatiaľ najlepšie sci-fi roku.

Hotel Rwanda (2004)

Skvelý film. Každého koho zaujíma história tejto zúboženej krajiny, ktorá mohla rýchlo napredovať by si mal tento film pozrieť. Vynikajúce herecké výkony, skvelá réžia spolu s výborným scenárom robia tento film nezabudnutelným.

Casino (1995)

Podľa mňa najlepší Scorseseho film. Tento film som videl už asi 10 krát a nenudil som sa ani raz. Réžia perfektná, scenár perfektný, kostýmý takisto, možno trochu slabší hudobný doprovod. Ale scéna v kukuričnom poli na konci filmu... pre mňa asi najbrutálnejšia čo som do teraz videl.

Planeta opic (2001)

Tim Burton to pojal dosť netradične, ale budiž. Kostými a kamere na vysokej úrovni, efekty taktiež. Príbeh.. no čakal som niečo úplne iné, no celkový výsledok ma nesklamal, najmä ten koniec bol veľmi zaujímavý a pre mňa nečakaný. Po skončení filmu som mal dobrý pocit, nemám moc toho čo by som vytkol. Pre mňa osobne 4*

Tenká červená linie (1998)

Ako prvé musím podotknúť, že tento film ma dostal viacej ako Zachránte vojaka Ryana (natočené v tom istom roku), a to najmä preto, že mal myšlienku, ktorá ak bola pochopená správne tak dotvorila estetický zážitok z filmu. Je pravda, že tu nie je až tak veľa obrovských vojenských akcií, ale sú zvládnuté bezchybne. Fantastická hudba Hansa Zimmera. Pre mňa osobne najlepší vojnový film aký bol kedy natočený.

Nepřemožitelný (2006)

Milujem americký futbal a preto mám veľmi rád filmy o tomto športe. Tento film takmer verne zobrazuje "americký sen" Vinca Papaleho. Mne osobne neprekážalo na tomto filme nič. Musím vyzdvihnúť skvelú hudbu a zvuk. Pre mňa jasných 5*

Superman se vrací (2006)

Od Supermana som čakal viac ako pekné efekty, pekné kostými a skvelú kameru. Celé sa to točilo okolo lásky, pre mňa bolo toho na mňa v tomto filme až prehnane dosť nakoľko by to mal sci-fi komiksový príbeh. Efekty boli síce perfektné ale bolo ich možno trochu málo. Film mal skvelý štart, no potom sa to bohužila už len vlieklo, až na pár lepších momentov v strede filmu. Jediné čo naozaj stálo za to bol Lex Luthor v podaní Kevina Spaceyho a samozrejme tá perfektná jachta.