Rváčův deník (1995)

Tento film som si pozrel len náhodou, ale vôbec som nebol sklamaný alebo znudený. Práve naopak bol som potešený, že som ho zhliadol. Mladý nádejný chlapec, ktorý miloval basketbal sa dostal na veľmi šikmú drogovú plochu. Začalo to tabletkami a skončilo herákom. Jeho kolegovi z toho hrablo a ... pozrite si to samy :). Veľmi dobrá réžia a scenár. DiCaprio i Wahlberg svoje role zahrali perfektne. Pre mňa za 4,5*

District 9 (2009)

Nekutočná paráda. Tak tento film ma úplne dostal. Absolútne parádny scenár a VYNIKAJÚCA réžia. Nikdy predtým som o Neillovi Blomkampovi nepočul a o to viac som nadšený z toho, že sa mu podaril taký svelý film. To, že tento film nebral ani jedného OSCARA ma priam zaráža, pretože ten scenár bol bezkonkurečne najlpeší a celkovo toto mal podľa mňa byť najlepší film roku 2009. Síce tam bolo pár odvecákov, ale tie mi nejako moc nevadili, lebo je to predsa len sci-fi a tam pár odvecákov musí byť.

Smrt čeká všude (2008)

Zaujímavý film, ale to je tak všetko. Síce to vyzerá dosť reálne ale od reality to má na kilometre ďaleko (jedine prostredie vyzerá reálne) Hlavný hrdina by bol už niekoľkokrát pred vojenským súdom, a tá scéna v púšti s ostreľovačom... dobre som sa bavil už po prvých výstreloch by sa bol volal bojový vrtuľník a posily a nie aby tam čakali ako sprostý pol dňa. Niekedy to však malo naozaj "gule" škoda, že len niekedy. Ale ani ako komédia by to nebolo zlé. Scenár nič moc a kostými takisto za veľa nestáli. Musím však vyzdvihnúť skvelý zvuk a vynikajúci strih. Nech sa na mňa nikto nehnevá ale tento film mal mať iba dva Oscary (presne za strih a zvukové efekty aj dostal) rozhodne nie 6 a už vôbec nie za scenár a najlepší film. A ja osobne by som mu nedal ani jeden.

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

Hmmm.... riadna fraška nemám slov. Ako mohol dostať film Smrť čaká všade 6 oskarov (nevravím, že je to zlý film), ale čo je moc to je moc. A ten program.. no Martin a Baldwin sa mi celkom páčili, ale tie ďakovačky pochovali celý program. A tí slávnostný hostia.... Tá jedna hviezdička je za Bena Stillera... hodnotím aj výsledky.

Michael Clayton (2007)

5* si tento film zaslúži už len za tú perfektnú atmosféru a skvelý scenár. Herecké výkony na najvyššej úrovni. Mne sa tento film veľmi páčil, takže neviem čo by som mal ešte viacej napísať.. hádam len to aby si to každý pozrel. :)

30 dní dlouhá noc (2007)

Od tohoto filmu som nečakal veľa ale hneď od prvých minút si ma získal. Skvelá atmosféra, tajomný jazyk upírov, zabudnuté mestečko na Aljaške a znovu upíri :)... no proste špica. Vynikajúci scenár a príbeh a noazaj prekvapujúci koniec. Skvelá réžia a výborný Josh Hartnett a Dany Huston. Film, ktorý sa oplatí vidieť.

Legie (2010)

No ja teda neviem.... Bolo to riadne od veci a réžia za moc nestála. Príbeh by mohol byť zaujímavý, škoda len, že ho scenár absolútne pochoval. Strih a triky sa mi páčili, možno aj kostými, ale všetko ostatné stálo za deravý groš. Môj verdikt sú 2* predsa len do "odpadu" sú úplne iní adepti.

Avatar (2009)

Neviem som na rozpakoch. Dal som si za námahu pozrieť si to aj v 3D kine, ale aj na klasickom plátne. Musím sa priznať, že mi viac sedela klasika, lebo povedzeme si to narovinu nech to bolo v 3D akokoľvek nádherné a skvelé, akoby ste snívali, vždy som mal nejaký neprijemný pocit z rozmazanosti a neprehladnosti. Každopádne však musím uznať, že film je z hľadiska audiovizuálneho absolútne perfektný a posunie kinematografiu ako takú ďalej. Ale čo mi bráni a dať tomuto filmu vyššie hodnotenie je absolútne nevýrazná hudba, ktorá mi vo všetke úcte k Hornerovi vyslovene vadila. Hudba by mala podporovať a dotvárať príbeh, keď je niečo napínavé, tak sa mi tam hodí nielen dychberúca scéna ale aj hudba a tu to bohužial chýbalo. Tým pádom som stratil aj záujem o vžitie sa do príbehu aj aby som sa vžil do Pandory ako takej. Cameron nám ponúka naozaj pestrú faunu a flóru, obrovský žijúci svet, čo sa mi veľmi ale veľmi páčilo, ale vsunul tam nie príliš zaujímavý príbeh (už na začiatku som vedel, že "dobro" (Na´vi) zvíťazí nad "zlom"(ľudia), čo samo o sebe nieje zlé (mám rád rozprávky :D ). Film zrážali aj nie príliš dobré hlášky (pri niektorých som nevedel či sa mám smiať alebo plakať), za ktoré by si scenárista zaslúžil na "holú". Aj napriek tomu sa mi film velľmi páčil, ale pre tú hudbu len 4*. Na záver len malé skonštatovanie: Cameron pri tomto filme spravil podľa mňa len jednu jedinú (ale veľkú) chybu a to, že neangažoval HANSA ZIMMERA, možno potom by sa stal film naozaj nezabudnuteľným.

Až na krev (2007)

Po zhliadnutí filmu som dlho ostal sedieť bez pohnutia a len som premýšľal o tom aký skvelý film som videl. Perfektná réžia, kamera, scenár a bez debaty vynikajúci maskéri a kostyméri. Daniel Day-Lewis nezabudnuteľný.

Andělé a démoni (2009)

No musím povedať, že sa mi tento film veľmi páčil. Čítal som aj knihu a musím povedať, že film sa mi páčil viacej. Neviem čo by som mal Ronovi Howardovi vytknúť, scenáristom by som asi vytkol, že si dej trocha prekrútili, ale to mi nevadilo. Dynamická akcia aj dynamické podanie príbehu a naozaj skvelý záver (takto nejako som si predstavoval výbuch antihmoty). Herecké výkony na vysokej úrovni, navyše sa mi veľmi páčila Ayelet Zurer. Bez skvelej hudby Hansa Zimmera by bol pre mňa tento film asi len priemerným. Po Da Vinciho kóde som nečakal veľa, ale dostal som oveľa viac.