Curumim: deníky z vězení (2016)

TOP, špičkový dokument...akurat ma velmi mrzi, že taketo filmy su u nas len velmi malo pristupne...dufam ze coskoro u nas spristupnia Amazon Prime a divaci si budu schopni tieto filmy legalne pozriet

Domek z karet (2013) (seriál)

a všetci netrpezlivo čakáme na štvrtú sériu. Absolútna lahôdka ---koho by zaujímali jednotlivé motivácie postáv a podrobnejšia psychologizácia postáv, na volture.com je dopodrobna opísaná každá jedna epizóda: http://www.vulture.com/tv/house-of-cards/

Temný případ (2014) (seriál)

pre mňa najstrhúcejší seriál s výbornou atmosférou a šialeným príbehom a veľmi charizmatickým temným a chytrým detektívom. ---vzťahuje sa na prvú sériu only.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

fuckin addiction....tento seriál na mňa čakal pomerne dlho, ale hneď po prvých dvoch častiach z neho mám extatické stavy. Proste výborná drobnokresba postáv, ktoré sa vyvýjajú, hrajú, presúvajú sa, menia názory. Žiadna primitívna hra na dobrých a zlých - červených a čiernych. Výborný scenár a chytré dialógy, veľmi netradičná kamera na seriálovú tvorbu HBO. Perfektné prostredie o nekonečnom boji zo zločinom, o Baltimore som už čo to počula a tento series to mesto ukazuje v novej dimenzii. Koho by zaujímalo, ako je to naozaj z dnešnou kriminalitou v týchto končinách prehľadné štatistiky s mapami prináša Baltimore Sun: http://data.baltimoresun.com/news/police/homicides/index.php?range=30&show_results=SEARCH+MAP

Bublina (2006)

Znamenitý film, ktorý pomerne presne a hodnoverne ukazuje situáciu a život mladých ľudí v Tel Avive znechutených politickou situáciou. Na pozadí tohto problému autori ukázali príbeh pevnej lásky dvoch mladých mužov. Pomerne jasne film ukazuje zhubnosť nechuti otvárať sa novým vplyvom v spoločnosti a modernizácií či spoločenskej evolúcii. Takýto postoj zachovávajú obidve strany a je to o to zaujímavejšie v tom ohľade, že Izrael, tu prezentovaný hlavne Tel Avivom sa môže javiť ako dynamické, moderné kozmopolitné mesto priznávajúce práva menšinám, bohužiaľ len niektorým.... Z filmu mrazí, ide z neho presah, má potenciál v divákovi zanechať hlboký dojem, ktorý je jednou z podmienok pre vznik nútenej a žiadanej zmeny, ktorá zo spoločnosti odstráni "staré poriadky" a zabráni zbytočným obetiam. Inak mi ešte zaujímavý prišiel motív izraelského odboja - rave party na pláži, ktoré sú aj v realite tak veľmi obľúbené. Naozaj film verne vystihuje realitu....Pozn.: 1. obzvlášť ten strach z menšín, z niečoho iného, nepoznaného je ten hlavný dôvod ľudského nepráva, ktoré existuje v niektorých spoločnostiach a štátoch. 2.Jemné sexuálne scény mi trochu pripomenuli Život Adele, tu samozrejme u iného pohlavia. 3. situácia sa asi zmení, až keď budú mať takého filmy šťastnejšie konce. 4. Keď som videla koniec, tak ho musím pokladať za trochu antihumanistický, pretože to nejde, aby jeden z protagonistov urobil, to čo urobil (koniec neprezradím:) a neverím, že niečo také je prirodzene v arabskom naturely.

Vlk z Wall Street (2013)

Má to všetko: drogy, prachy, dobrú story, plachetnicu, vrtulník, HUMOR, wall street, big american style----no proste príjemný vtipný film. Dnešné projekcia bol super liek na príšernú kocovinu čo som mala! určite nečakajte nič o naozajstnom businesse, o tom ten film len krúži a v tomto ohľade je lepšia voľba La Capital od Costy Gavrasa---toto ale lahôdka o tom, ako sa dajú prachy parádne užiť, všetci finančníci boli veľmi sympatickí a mali podarené charaktery. takže ANO

Život Adèle (2013)

Jeden z najlepších filmov tohto roku s obrovským presahom, ktorý naozaj doznieva dlho po záverečných titulkoch. Mne osobne zmenil optiku zamýšľania sa nad udalosťami v živote. SIlná výpoveď spočíva v tom, že aj obyčajný človek z predmestia dokáže prežiť neskutočnú lásku, ktorá sa stáva kľúčovým gro života.

Americký film (1999)

Best making of ever! Nie je to pritom len dokument o filme Caven alebo Northwesten, ale hlavne o túžbe plniť svoje sny, pričom nezáleží z akej sociálnej vstvy pochádzate...Mark je skvelý a úprimný charakter, nikto vo filme nehrá, ale žije...Hlavne nech je viacej strýkov a ujov ako Producer Uncle Bill!