Přepadení v Pacifiku (1992)

Filmy Steava Seagala nesleduju. Přesvědčilo mě až jméno Lee Jonese a skutečnost že hraje hlavního záporáka. Vskutku povedený film, ve kterém dosáhl Seagal svého maxima. Kontrast mezi klaďasem a záporákem funguje a dokonce by se ale mluvit i o nějakém tom napětí. Kouzlo filmu spočívá v podpoře klaďase od první minuty.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Ano je to pohádka, ale "zatraceně" skvělá jak by řek Ron. Tak proč to vytýkat? Kniha je pro děti od 12 do 99 let, navíc režíruje Chris Columbus a hraje John Williams!

Tommy (1975)

I aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam free. Jedna z mých nejoblíbenějších písniček z alba a teď i z filmu. Co víc dodat nejkrásnější filmové procitnutí, jaké jsem kdy zažil. Roger Daltrey předvedl, že kromě zpěvu dokáže i hrát, sice toporně, ale náramně!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Proč? Proč? Proč?! Jednička mě naprosto dostala. Londýn, Hans Zimmer, a RDJ jako Sherlock. Proto to mělo takovou atmosféru. Bohužel, před dvěma týdny jsem viděl MI: Ghost Protocol a Sherlock vedle něj vypadá jako starší a kulhající bratr. Tento film si hraje na něco na co nemá a nikdo se o to neprosil. Proč? Jednička měla svůj styl - tohle je ale uplně jinný film. Nicméně chabý scénář zachraňují herecké výkony a kostýmy, celkem si ty 3,5 hvězdy tento film zaslouží - kvality na to má. Já jsem ale chtěl pokračování té stylovky, od které jsem nemohl odtrhnout oči a začínal jsem věřit v zázračné schopnosti Blackwooda. Možná to chtělo vybrat jinnou předlohu, A.C. Doyla zanechal dost inspirace.......

Tobruk (2008)

Obroský potenciál, ale dostavilo se zklamání. Osobně jsem čekal více akčních scén a méně psychologie. A nebo jenom více záběrů, kde bych se cítil jak při sledování Ryana ... ale tohle bylo prázdné nafouknuté nic ...příběh tohoto typu by vám vyprávěl úplně každý pamětník - obsah by se lišil jen v místu a čase. Proč to neudělali tvůrci jako jiní před nimi? Měli si vybrat nějakého hrdinu, ten táhne více než řadový voják. Chápu jejich záměr, co nejvíce se přiblížit realitě a znázornit válku v její nahotě, ale to se nepovedlo. Například ve srovnání s německým Stalingradem působí Tobruk jako vyčpělá kyselka. Ta chuť tam je, ale bez bublinek to není ono!

S čerty nejsou žerty (1984)

Je to rebel! A Vetchý nejsympatičtější čert široko daleko. Legendární hlášky a skvělé obsazení. Pro mne nejlepší česká pohádka.

Lotrando a Zubejda (1996)

Pod dubem, za dubem - Lotrando vypada naprosto stejně jako náš pan učitel takže 4 hvězdy.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Neurazí a zasmějete se. Celkem povedený gagy i zajímavé obsazení, parodující samo sebe. Oddychovka jak má být.

Taxi (2004) odpad!

Fuj! Tady jde vidět že amíci dosáhnou vrcholu ve Scary Movie a dál se přehoupnou jen občas. Hrozná a otřesně provedená vykrádačka ... práva na takový film bych jim nikdy neprodal!

Taxi 3 (2003)

Nikdy nezapomenu na komisaře Giberta, jeho neonově modré oči, rampouchy od nosu a v apatii opakuje: Emiliáne, Emiliáne, Emiliáne :D:D:D