Muž na laně (2015)

Tož takové nervy jsem u film snad ještě neměl. Neuvěřitelná kamera a celková grafika a hlavně úžasný herecký výkon Josepha Gordona-Levitta

Otcové a dcery (2015)

Jsem trošku zklamaný, čekal jsem pořádnou citovou vydíračku, která se bohužel nedostavila. Ale Russell Crowe byl neskutečný, jeho záchvaty by mu uvěřil každý. Pak naše Amanda, o které už dávno víme, že je to herečka s velkým H.

Podnikavá Joy (2015)

Ze začítku jsem si říkal... Co to proboha je? Ale asi od poloviny filmu, mě Joyno odhodlání tak pohltilo, že jsem od obrazovky nemohl odtrhnout oči a jen jsem se modlil, aby to té holce vyšlo... Její cesta k úspěchu byla velmi komlikovaná ale POZOR SPOILER ona to zvládla. V což jsem na začátku teda nevěřil. Jinak mě velice potěšil herecký výkon Jennifer Lawrence, která mi dokázala, že umí hrát i v normálním filmu a ne jen v Hunger Games. A nominaci na oscara má podle mě letos jistou. No, pak je tu Bradley, který stále více dokazuje, že je to herec s velkým H. A pak už zbývá jen stará osvědčená klasika Pan herec Robert De Niro, od kterého snad nelze očekávat nic jiného, než bravůrní výkon.

Popelka (2015)

Nová popelka mě ale totálně odzbrojila. Tady jde vidět, že i ze staré klasiky se dá udělat přenádherný film. Naše popelka Lily James byla naprosto úchvatná a dokonalá. Dále Cate Blanchet v roli macechy taky excelovala, u ní jsme zvyklí spíš na kladné postavy, tak je dobře, že si občas střihne i nějakou záporačku. No a pak tu máme klasiku naši Belatrix teda pardon Helen, která taky zcela excelovala. Já jsem byl prostě nadšen.

Sázka na nejistotu (2015)

Rozhodně o 1000% lepší, než Vlk z Wallstreet. Finanční krize je tu ztvárněna tak, že jí v celku porozumí i klasický smrtelník a ne jen nějaký makléř. Určitě musím pochválit kameru, režii a hlavně herecký výkon Christiana Balea, no co tento chlap tam předváďel, to bylo neuvěřitelné a opravdu si netroufám odhadovat, kdo dostane oscara za nejlepší herecký výkon, protože je to ale neuvěřitelně těsné.

Správnej dres (2015) (TV film)

Mě se tohle prostě v celku líbilo. Je pravda, že to moc komedie nebyla, ale mě ten film tak vcelku v pohodě plynul až dokonce. Je pravda, že pár vylože trapných a vecpávkových scén tam sice bylo, ale zas taková hrůza to nebyla. Pro mě normální průměrný český film. Ale musím pochválit Jirku Mádla, to je borec, který zahraje prostě všechno a myslím si, že nám má ještě hodně co ukázat.

Stážista (2015)

Nádhera, je vidět, že je pod filmem podepsaná naše úžasná Nancy Meyers. Dále Oscarová dvojce De Niro a Hathaway, to prostě nemohlo dopadnout špatně. Skvělý scénář, perfektní herecké výkony a hlavně je to další takový feel-good movie, u kterého můžete vypnout a nechat se unášet parádním filmovým zážitkem.

Steve Jobs (2015)

Nový Jobs se v celku povedl. Sice jsem čekal, že půjde o klaciský životopisný film, což se nestalo. Ale to mi nevadí. Rozhodně to bylo lepší, než jOBS z roku 2013, kde Jobse hrál blb Kutcher. Musím pochvílit Michaela Fassbendera, který zahrál Jobse naprosto vvýborně. Pak tu máme jeho výbornou asistentku, kterou si zahrála naše výborná Kate Winslet, Kate je výborná herečka, která zahraje úplně všechno.

Sufražetka (2015)

Je trošku škoda, že film nevyužil svůj potenciál, který měl. Jako rozhodně to není špatný film, to vůbec ne, ale myslím si, že by to chtělo dát více prostor i tomu hvězdnému obsazení, které film má. Je totiž strašná škoda, že Meryl ve filmu byla asi 5 minut, přitom si myslím, že právě ona, jakožto vůdkyně, by tam měla mít určitě více prostoru. Jinak jsem spokojený, Carey Mulligan a hlavně Helena Bonham Carter byly naprosto úžasné, takže ve výslednu jde o vydařilý kousek.

Švadlena (2015)

Tohle byl teda superdivný film. Kate byla, jako vždy, perfektní a ty kostýmy, no nádhera. Ale to je bohužel vše. Příběh zvláštní, často nudný. Takže za mě celkem zklamání.