Jak vycvičit draka 2 (2014)

Čtyři roky jsme si museli počkat na pokračování příběhu Škyťáka a Bezzubky.Ovšem čekání se nám divákům opravdu vyplatilo a dočkali jsme se jednoho z nejnádhernějších animáků ,který kdy na filmovém plátně běhal.Ano.Je to opravdová nádhera na tohle koukat.Scénář k filmu je trochu jako ke klasické dvojce-prostě všeho víc ,ale scénárista a režisér v jedné osobě ,Dean DeBlois psal scénář s gustem a opravdu si to užíval.A na každé vteřině filmu je to znát.Není to jen pokračování ,kde je všeho víc ,je tu spousta nových nápadů a přidané hodnoty ,včetně třeba matky hlavního hrdiny a celého příběhu s ní související.Taky si nelze nevšimnout režisérův velmi kladný vztah ke "Star Wars" a k obrovské úctě ,kterou k této sáze chová a proto tady najdeme řadu odkazů ,hlavně na "Impérium vrací úder".Je to fantasy dobrodružná podívaná ,která se opravdu hned tak nevidéí a když Bezzubka (pozor malinko spoileruju) vyzve "šéfdraka" na souboj ,do slova a do písmene se mi tajil dech ,jak je célá scéna úžasná a skvěle natočená.A není jediná ,je jich tam mnohem víc.Úžasný příběh ,perfektní scénář ,precizní režie ,nádherná kamera a skvělá hudba.Skutečně dokonalost v každém detailu.A k tomu opravbdu geniální animace a vizualizace celého filmu.Těšil jsem se moc a věřil ,že to bude jízda.A byla!A budeme si jí užívat zas a znovu ,protože takových skvostů zas tolik není.Takže velmi děkujeme a doufám ,že přípravy na trojku jsou v plném proudu ,jinak vyzývám předsedu správní rady DreamWorks na souboj.Jen nevím ,jestli se světelným mečem nebo drakem.Každopádně dávám jasných 100% a to jen proto ,že víc nemohu a skutečně je to neuvěřitelná jízda ,plná magie ,fantazie a předevšíím skvělé a nádherné filmařiny.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Po roce čekání šupky dupky za Šmakem.Ten drak totiž už čeká.A jak to dopadlo?Inu ,v rukou Petera Jacksona famózně!Už slyším tu vlnu kritiků a hodnotitelů.Protože ta největší očekávání mají vždy ty největší kritiky.To tak bylo ,je a bude.Ale hezky po pořádku.Druhý díl Hobita samozřejmě navazuje na ten první a pokračuje tam ,kde první přestal.To jen pro ty zoufalce ,co neví a nechápou.Opět se ocitáme ve Středozemi a opět se tetelíme blahem.Už ovšem slyším ty tragédy ,kteří prvnímu dílu vyčítali otrocký přepis knihy ,jak tady vyčítají velkou benevolenci režiséra ,který se od knihy velmi odklání a dokonce si vymyslil svojí vlastní postavu ,která v knize vůbec neexistuje.Hrůza!!!!Ale hezky popořádku.Peter Jackson rozděli Hobita na tři filmy a Ti ,kdo znají a viděli Pána prstenů a četli Hobita ,ví proč.A samozřejmě taky ví ,že Jackson určitě nezapomene na další knihu"Silmarillion" a co se bude hodit ,šupne do Hobita.A protože Tolkienovi rozumí ,bude vědět co a proč.A přesně takhle to taky dopadlo.Druhý Hobit je mnohem temnější než ten první a spousta scén ,které jsou v knize víceměně vtipné (byla přece jen psána pro děti)-sudy ,pavouci atd., ve filmu působí hrůzostrašně a velmi napínavě.Přibylo sem mnoho akce a mnoho skřetů(v knoze jich zdaleka tolik není) a přibylo sem toho mnohem víc ,včetně zcela nové postavy elfky Tauriel v podání skvělé Evangeline Lilly.A světě div se-ono to funguje a skvěle!!!!Scénář odsýpá ,ducha knihy se drží a i když má mnoho vlastních invencí a je temnější ,pořád je to Tolkien se vším všudy.Ano ,je to vizuální pastva pro oči ,protože jí režisér prostě miluje a protože jí divákovi servírovat chce a divákovi s to líbí.Tedy mě určitě.Celá vizualizace filmu nemá chybu ,stejně jako kostýmy ,masky ,kamera a opět geniální hudba Howarda Shorea.Ten chlapík je opravdový hudební mág Středozemě.Všichni herci jsou opět skvělí a nejvíce jsem si užil Martina Freemana ,Iana McKellena ,Orlanda Blooma ,Evangeline Lily a vlastně všech ostatních.Trpaslíci jsou skvělí a všichni jim perfektně sekundují:)O exteriérech mluvit nemusím ,jsou absolutně dokonalé a většinu jsem si v knize přesně takhle představoval ,takže nádhera.Příběh samotný se knihy v hlavních bodech drží a je samozřejmě rozvětvený a čeká na setkání s drakem ,které je opravdu monumentální a musím říci ,že Šmak je jeden z absolutně nejlepších filmových draků.Bez debat.Jistě ,pro někoho může být mluvící drak problém ,ale chce to holt trochu fantazie vážení kritici.A finále je dechberoucí ,teda není to úplné finále ,protože v tom nejlepším skončíme a na opravdové finále musíme rok počkat ,ale setkání s drakem je opravdová filmová lahůdka a myslím ,že každý divák si jí musí maximálně užít.Je to opravdová jízda Středozemí ,kam jsem se opět vrátil rád a tetelil se blahem.Knihu jsem četl a už vidím tu vlnu kritiky ,která se na hlavu Petera Jacksona snese a rovnou musím říct a zastat se ho ,že všechny jeho úpravy jsem akceptoval a ve filmu přivítal s nadšením ,včetně nové postavy elfky Tauriel ,která mi sem absolutně zapadá a nemám s ní žádný problém.Stejně tak s Legolasem ,který v knize není ,ale Jackson chtěl pochopitelně více propojit Hobita a Pána prstenů.Stejně tak s prvním spatřením Saurona a jeho žhavého očka(s tím bude mít spousta čtenářů knihy asi největší problém).Od začátku do konce jsem si film opravdu užil a když v tom nejlepším skončil ,aby se nadechl před velkým finálem ,já si povzdechl.Jestliže jsem prvnímu dílu vytýkal ,že chtělo trošičku víc stříhat ,protože se příběh místy trochu zpomalil ,tady nemám co bych vytkl ,takže Petere opět děkujeme za návštěvu Středozemě ,moc se těšíme na rozšířenou verzi a velké finále.Dávám čistých 100% a to ,co Tě nezklame ,Tě posílí.

Lásky čas (2013)

Richard Curtis nám servíruje další romantickou komedii ,tentokrát se sci-fi prvky.V tomhle žánru ,i když bez těch sci-fi prvků ,považuji za číslo jedna "Lásku nebeskou".A já dlouho čekal na film ,který se jí vyrovná.Nu a dočkal jsem se.Sám mistr romantiky opět dokazuje své mistrovství v tomhle oboru.Velmi jednoduchý námět a prakticky celý příběh je skvěle napsaný a servírovaný s takovou lehkostí ,až člověk ztrácí pojem o čase a všem ostatním.Richard Curtis klade důraz na každý detail ,na každou maličkost a nezapomíná vůbec na nic.Film je ,opravdu se nebojím to použít ,geniálně režírovaný s obrovským filmařským srdcem na dlani servíruje divákovi opravdovou lahůdku.Nádherná a věcná kamera ,skvělá hudba ,zvuk a střih.Vše je precizní a do detailu promyšlené.Film je skutečnou poctou romantice ,lásce a hodnotám ,které jsou nezpochybnitelné a trvale nutné k přežití.I smrt v rukách Richarda Curtise je jakousi zvláštní směsicí pocitů a působí velmi skutečně ,srdečně a poutavě.Nikoliv jen smutně a stroze.Cestování časem je nádherný bonus a Curtis jej používá jako elementární složku humoru ,ale i uvědomění si hodnot a směru života.Ano ,nebudeme tu rozebírat a kritizovat časový paradox a technické věci.To k tomuhle filmu nepatrří a proto se jimi ani tvůrci nezabírali.Režisér používá čas jako nástroj ke změně života a k tomu ,co bychom chtěli změnit a proč a nezkoumá technické záležitosti..Je to skutečná a pravá romatická komedie ,která chytí za srdce a duši a nepustí.Už dlouho jsem se tak skvěle nebavil a neviděl tolik zoufalců pohromadě v jednom filmu.Ano ,je to skvělý film a nemám vůbec nic ,co bych vytkl.Z filmu číší tolik pozitivní energie a taková radost ,jakou jsem už dlouho nezažil.Herci jsou také skvělí a nejvíc jsem si užil Rachel McAdams a Billa Nighyho.Ale i ostatní jsou perfektní.Člověk odejde z kina ,má super náladu ,která vydrží dlouho a skoro neví proč.On to ale ví ,je to tímhle filmem a Richard Curtis to také ví.A moc dobře.Je to skvělá a nádherně čistá filmařina ,která pohladí srdce i duši a urychluje regeneraci mozku..Dávám jasných 100% a kdybych se mohl vrátit v čase ,uděám to a dám ještě víc.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak k nám konečně dorazil tolik očekávaný prequel LOTRa a jakpak to tedy dopadlo?Peter Jackson,který se nakonec chopil režie(což bylo asi moc dobře)a celý jeho tým byli jistě pod velkým tlakem.Pán prstenů se stačil za deset let stát absolutní klasikou a navázat na něj a pokračovat nebylo jednoduché.Peter Jackson,který má velké Tolkienovské srdce,se toho se svým štábem ovšem zhostil se ctí a filmařským srdcem na správném místě.Na začátku hned podotýkám,že ač se bude srovnávat "Hobit" s "Pánem prstenů",srovnávat tyto dvě díla úplně nelze,ač jsou spoulu úzce propojená.Hobita psal Tolkien jako pohádku pro děti a ač měl jistě celý příběh Pána prstenů připravený a v Hobitovi se začíná děj odvíjet,je Hobit přece jen klasická fantasy pohádka,která není zdaleka tak temná a ponurá jako Pán prstenů a vůbec tam není onen prvek sílícího zla a beznaděje.To bude mnohým jistě chybět a budou tvrdit,že se v Hobitovi nic neděje.To ovšem vůbec není pravda.Pro lidi s fantazií a pohádkovou duší je to nádherně stvořený a zabydlený svět,kde se odvíjí příběh tak velký a rozsáhlý,že úplně pochopit a pozřít se dá až po několikátem shlédnutí.Musím říct,že vrátit se do Středozemě ve stejný den,jako na začátku Solečenstva,je tak nepopsatelně nádherný pocit,který jsem nečekal a je to jako vrátit se do důvěrně známých míst,kde je člověku dobře a je tam šťastný.Jackson prostě umí vytvořit fascinující podívanou a měl k tomu potřebné prostředky.Vizuální stránka filmu nemá absolutně chybu a třeba na Glumovi,nebo na orlech je vidět,jak triky od Pána prstenů udělaly opět krok dopředu,což je opravdu neuvěřitelné,uvědomí-li si člověk,co za podívanou Pán prstenů je.Kdo četl knihu,překvapení se nedočká a jen se jako já těší na své oblíbené scény,které si ovšem maximálně užije.Jackson tady ukazuje jak má vypadat přepis knihy a zatímco mu v Pánovi prstenů vyčítali úpravy,tady mu jistě budou vyčítat otrocký přepis.Prostě šťouralové jsou a budou.Já tvrdím a budu tvrdit,že Hobit vypadá,jak vypadat má a Jackson tady opět ukazuje,jak Tolkienovi rozumí a jak s ním umí zacházet.A taky myslím,že správně byl film rozdělen na více dílů,neb látky je tu mnoho.Ano v první polovině filmu se tu toho moc neděje,ale je to jen zdání.Divák se seznamuje s postavami a maličkostmi nutnými pro další vyprávění.Pak se děj rozjede a nadšeně člověk sleduje každý režisérův nápad.Potkáme tu(a velmi rádi)důvěrně známé postavy(Gandalf,Galadriel,Elrond,Glum a třeba taky Frodo,Bilbo a Saruman)a důvěrně známá místa (Hobitín,Roklinka),které vidíme moc rádi a chceme,aby se nad nimi režisér rozplýval,protože se chceme rozplývat i my.Přesto,že jsme se nad tím už několikrát rozplývali.Kamera ,střih, zvuk jsou absolutně dokonalé složky filmu,stejně jako geniální hudba Howarda Shorea,který použil a rozpracoval i motivy z Pána prstenů.Herci jsou skvělí a trpasličí tým nemá chybu,takže po chvíli váhání a s úctou k předloze a taky s těšením se na díl další, dávám jasných 90%,jen díky tomu,že se tu přece jen mohlo malinko víc střihat,ale opravdu jen malinko.Petere díky a moc se těšíme na pokračování a jsem moc rád,že jsem se sem mohl vrátit a chvíli tu zase pobýt.

Skyfall (2012)

Dvácátá třetí bondovka a potřetí je Jamesem Daniel Craig.Upřímně řečeno mě předešlé dva filmy nijak zvlášť nenadchly(i když zase nutno podotknout,že tak špatné nebyly),tak jsem třetí očekával s mírnými obavami,ale vidouc,kolik se tam sešlo skvělých tvůrců,tak se mé obavy rozptýlily.A hned úvodní scéna dala mému tušení za pravdu a věděl jsem,že se dívám na nového Bonda a na skvělého Bonda,na jehož návrat jsme několik let čekali.Především je nutno pochválit scénář,který je opravdu bondovsky precizní a vše má přesně své místo-lokace,nápady(i když moc udělátek nečekejte),akce a všechny postavy a to i včetně těch vedlejších.Všechny jsou totiž výborně napsané,bondovsky plné a skvěle zahrané.Čímž se dostávám k další věci, a to jsou herci.Všichni jsou naprosto skvělí a je to první bondovka,kde mi seděl i Daniel Craig.Hlavně je tu ovšem řádný a opravdu šíleně-psychoušký padouch,jemuž perfektně vdechl život Javier Bardem a evidentně si to řádně užíval.Jeho motivace je totiž hodně osobní,takže opravdu divák neví co a kdy se stane a to je ten správně namíchaný bondovský koktejl,kde špionážní život,střídá akce,k tomu jsou perfektní a svižné dialogy a taky občas nějaký ten vtípek,který sem prostě patří.Nový Bond je jiný a přesto vlastně klasický.Symbolicky vstane z mrtvých(snad toho moc nevyzrázím),aby stvořil Bonda nového,patřičně špionážně tajného,temného a takového,jakého má naprostá většina fanoušků ráda.Stojím si za tím,že tímhle filmem se Bond od kořenů nevzdaluje,ale vrací se právě k ním.Je tu hodně akce a vlastně málo a několik scén je opravdu lahůdkových.A takové metro,ač se může zdát samoúčelné je naprosto skvělá scéna a přesně zapadá do kontextu vyšinutého psychpata a jeho chování.Stejně tak zavěrečný souboj na skotské samotě.Je skvělý a nemám k němu jedinou námitku.Takže ano,Jamesovi jsem tentokrát fandil moc.A moc jsem si ho užil.Sam Mendes ho režíroval skvěle,precizně,bondovsky a správně temně.Stejně geniální je i kamera,díky které divák občas tají dech.A hudba Thomase Newmana tomu dodává správný bondovský šmrnc a spád.Takže "Skyfall"se řadí mezi mé nejoblíbenější bondovky,dávám jasných 100% a Danieli,už se těšíme na další jízdu.

Minority Report (2002)

Skvělá povídka Phillipa K.Dicka(podle mě jedno z nejlepších sci-fi počtení),podle které vznikl geniální film,geniálně režírovaný.Co k tomu dodat?Brilantně napsaný a precizní scénář(ano přesně takhle má vypadat přepis knihy na filmové plátno),úžasný a velmi inteligentní a originální sci-fi příběh,který opravdu bere dech.K tomu naprosto geniálně vypracovaná vize budoucnosti,které divák věří do posledního detailu úplně vše.Je to perfektně natočené,propracované a absolutně skvěle režírované,s typickým Spielbergovským hravým duchem,citem pro příběh,atmosféru a napětí.K tomu dokonalý zvuk,perfektní kamera a opět naprosto geniální hudba Johna Williamse,který zase a zase ukazuje,že je mistr nad mistry.Perfektně sem zapadají všichni herci,včetně Toma Cruise,kterého jsem si opravdu užil ,stejně jako Collina Farrella a Samanthu Morton.A ona základní otázka,která je nosným prvkem celého filmu-jak by vypadal svět bez kriminality-je jen pověstnou třešničkou na dortu a dává skvělý základ k nekonečným debatám o vině a trestu.Fantastický film,který je precizní ve všech rovinách a dle mého jedno z nejlepších sci-fi všech dob.Bez debaty.Ano,jasně ten konec je pohodový,ale ono to do toho temného příběhu tak nějak patří,jako pověstné světlo na konci tunelu,takže tady Stevena chápu a naprosto s tím koncem souhlasím.Dávám jasných 100%,protože jinak nemohu a ani tahle vize budoucnosti ,ač se zá dokonalá ,se mi nezamlouvá.

Temný rytíř povstal (2012)

Zakončení Batmanovské trilogie,na které jsme si museli počkat 4 roky a které je v rukou režiséra Christphera Nolana strhující podívaná se vším všudy.Na začátku je dobré říct,že je velmi rozumné připomenout si předešlé dva filmy,neb je tu spousta odkazů a také spousta navazujících vysvětlování.Scénář je opět precizně napsaný a i když možná nemá onen překvapující náboj"Temného rytíře" ,z kterého byli všichni užaslí,je temnější,depresivní a navozuje opravdový chaos ,u kterého má divák pocit,že dobro nezvítězí.Po strhující úvodní scéně je poměrně douho klid,mnoho dialogů a vysvětlování.Divák přímo prahne spatřit Batmana a když se po více než hodině objeví,diváci v sále vydechnou úlevou(skutečně jsem to slyšel a nejen u sebe).Pak je to jedna velká a strhující jízda až do konce.Už dlouho jsem neměl tak velkou chuť skočit do děje a stát po boku hlavního hrdiny.Tak moc mě Nolan naučil nejen přijímat,ale i uznávat Batmana jako hrdinu.Nolanova režie je opět dokonalá,jak vizuálně,tak nápadově a umí přesně vystihnout atmosféru,dynamiku a gradaci děje.Herci jsou opět skvělí,jak staří známí ,tak ti noví a přírůstek v podobě kočičí Anne je opravdová lahůdka-nejen,že její kostým je k sežrání,navíc zvládá svou postavu dokonale a s přehledem.Všemu navíc pomáhá skvělá kamera,perfektní střih,zvuk a samozřejmě vizuální stránka celého filmu,která je opět úchvatná.O hudbě se nedá mluvit jinak než v superlativech ,neb Hans Zimmer je prostě génius.Byl jsem završením trilogie nejen spokojen,ale nadšem a okouzlen.Velmi jsem přivítal,že se v tomhle filmu neobjevil ani Joker,ani Tučňák a ani Hádankář.Nesedlli by sem a Nolan to moc dobře věděl.Ano,základní děj a padouch je celkem jednoduchý,ale jakým způsobem to dokázal Nolan pojmout a vytvořit hutnou,temnou a depresivní podívanou,nezbývá než smeknout.Z hlavního padoucha jde opravdu strach a z jeho hlasu mrazí,Tom Hardy byla perffektní volba.Je vidět,že Nolan je tady stále jako ryba ve vodě a neskutečně ho to baví.Jedině tak dokázal udržet laťku stále vysoko.Jediná moje malá výtka směřuje ke konci,který je klasicky americký a protože to nějak bez takovýhle konců v Hollywoodu neumějí,tedy spíše nechtějí umět,tak nad tím přívírám oči.Protože tenhle film si to přivření zaslouží.Bez problémů povstávám a dávám 100% a to hlavně díky tomu,že je to zatraceně skvělá filmařina a ukázka toho,jak má film vypadat.A taky pro to ,že se na to budeme chtít dívat zas a znovu.Díky onomu konci ho řadím o malinkou píď hned za"Temného rytíře".Nolan vzkřísil Batmana a když dnes vezmu celou trilogii,je až neuvěřitelné,jak se mu podařilo nejen udržet laťku,ale stále o kousek zvedat a nebýt toho konce,byl by u mě vrchol trilogie dílem nejlepším.Myslím,že Nolan pochopil co Batman potřebuje a dokázal,aby si ho oblíbili i ne-komiksoví fanoušci a to zřejmě pro to ,že celá nová Batmanovská trilogie je všechno ,jen ne komiks.P.S.Protože bylo více než hodina filmu natočeno na kamery IMAX a do některých kin,včetně Pražské Flóry se vrátily původní promítací stroje na klasický filmový pás,vypravil jsem se právě tam.Zážitek to byl úžasný a pro každého filmového fanouška by měl být povinností,neb možná uvidí klasický film naposledy.

Věra 68 (2012)

Kdo z Československa by neznal Věru Čáslavskou.Tenhle dokument je velmi komplexní a velmi důstojný a to i po filmařské stránce.Olga Sommerová přesně ukazuje jak má ucelený dokument vypadat a podává divákovi komplexní obraz o životě naší nejúspěšnější sportovkyně.Je to opravdu velmi silný a emotivní příběh ženy,která se nesmazatelně zapsala do Československých dějin a i přes to,co dokázala,byla odsunuta na odstavnou kolej a nebylo jí dopřáno rozdávat dál sportovní radost a um.Opět to ukazuje na zhovadilost komunistické moci(halelujá) a Olga Sommerová se s tím poprala velmi citlivě a při tom razantně.Odvedla perfektní dokumentární práci,ke které jí skvěle pomáhá kamera Olgy Špátové i soukromý filmový archiv samotné sportovkyně.Myslím si,že tohle by měl vidět každý-od devíti do devadesáti devíti let,aby pochopil ,co člověk může dokázat,jakou může mít sílu a že ho nezlomí sebenesmyslnější politická moc a zhůvěřilost.Opravbdu skvělý a precizní dokument,který vzbuzuje úctu a respekt.Nemám,co bych namítal a dávám jasných 100%.P.S.Setkání na premiéře filmu bylo takové,jaké jsem čekal-paní Čáslavská je velmi skromná a usměvavá žena,díky které můžu být hrdý na to,že jsem Čech.

Hledá se Nemo (2003)

Pixarovský animák,který dobyl celý svět a získal si srdce diváků.A zcela zaslouženě.Příběh hledání rybího syna je neuvěřitelně skvěle napsaný,režírovaný a vtipný.Celý podmořský svět je vytvořen úžasně realisticky a jeho vizualizace je absolutně dokonalá.Stejně tak všechny postavy v něm.Je tu spousta detailů a nádherně propracovaných a nápaditých scén.Už slyším říkat,jak je příběh jednoduchý a podle klasické šablony.A já odpovídám:ano,proč ne?Když je šablona dokonalá a precizní,navíc je respektován příběh samotný a děj má neuvěřitelné tempo a objevuje se v něm spousta zajímavých nápadů a postaviček.Ano,proč ne.Tenhle film přesně ukazuje,co je perfektně natočená rodinná podívaná,která je dokonalá v každém detailu.A i když se na první pohled zdá,že je cílená na dětské publikum,mnohé si odnesou i dospělí a budou spokojeností vrnět.Jo,rodina je holt základ.Tady byl už v základu velmi precizní scénář(zasloužená nominace na Oscara),který umožnil vzniknout opravdu skvělému animáku.Taky k tomu pomáhá skvělá hudba,zvuk a střih.A musím říct,že v českých vodách i vynikající dabing.Dávám jasných 100% a hned mám chuť se potápět.

Nedotknutelní (2011)

Občas člověka něco překvapí.A to i v oblasti filmu.Stejně jako mě překvapilo tohle nenápadně působící komediální drama z francouzské produkce,inspirované skutečným příběhem.Tenhle příběh přátelství dvou lidí z úplně odlišných světů je tak úžasně svěží,nápaditý a vtipný,až to místy bere dech.Je to bezesporu jedna z nejlepších komedií posledních let,u které se divák baví opravdu z plných plic a při tom je velmi citově natočená.Ano,příběh je vcelku jednoduchý a podle zavedeného schématu,ale ono francouzské pojetí mu dává šmrnc a šarm,který nevyprchá až do konce.Navíc herci jsou vynikající a duo Francois Cluzet a Omar Sly zaslouží obrovskou pochvalu první kategorie,protože jsou absolutně dokonalí.Atmosféře pomáhá taky opravdu skvělá a svěží hudba,která nemá chybu.Komediální osa se tu střídá s tou dramatickou a po shlédnutí jsem odcházel s neuvěřitelným pocitem naplnění a při tom velmi dobrou náladou.Vtipů a humorných situací je tu nepočítaně a divák si je opravdu užije.Taky ale potom začne přemýšlet,co je to opravdové přátelství,co je to respekt k druhému člověku a co znamená slovo cit.Vše se tu dohromady mísí v úžasně podaném příběhu,plným emocí,humoru a citu s opravdu brilantním koncem.U mě jasných 100% bez debaty,protože na tohle se budem koukat pořád a rádi.Je to bezesporu jedno z nejlepších filmových překvapení posledních let,které vidět,je u mě povinnost.