12 let v řetězech (2013)

Emocionálně a dramaticky mě naprosto minula prostřední část filmu, kde je možné vidět dokolečka to samé...celkem škoda po nadějném začátku, kdy jsem si říkal, že naprosto chápu zdejší hodnocení do čtyř až pětkových výšin. Vykoupení nastalo až v poslední dvacetiminutovce kdy jsem na akt bičování a zarostlého Fassbendera čuměl z hubu dokořán! Ani mi tentokrát nevadil předem avizovaný konec...silné tři nebo hodně vykastrované čtyři.

Signál (2012)

Ach ten náš smysl pro drama, tedy pro drama co má být občas úsměvné. Počítal jsem kolikrát jsem se za snímek zasmál a dospěl jsem k číslu nula. Co se týče dramatické stránky tak Roden nezklamal, velmi mile mě překvapil Menzel. No a to je asi tak všechno, a vlastně ještě nuda!

Království (2007)

Velmi slušná zábava co se týče žánru a hlavně tématu. Nemám prakticky co vytknout až na to, že bych si přál trošku přímočařejší tempo. 77%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jednička byla demo, které mělo spousta děr a diváka snadno mohlo odlákat od plné verze. Tu plnou verzi přinesla až Vražedná pomsta, jedná se o mnohem komplexnější zážitek. Užil jsem si detailů habaděj, a když jsem u toho tak děj byl mnohem dospělejší, sice se romantika nevypařila, ale chápu snahu tvůrců o co největší publikum zvlášť to náctileté - tedy třináctileté! Pokud to půjde takhle dál tak se snad dočkáme převratu i na filmovém plátně...držím palce!

Tranzit (2012)

Taková poloviční žánrovka co zůstane asi věčně ve stínu těch co nemají handicap....ve všech ohledech průměr, když už to vypadá, že se děj zvedne o patro výš srazí ho následující minuty....za pár lepších momentů a vhodně zvolenou stopáž dávám slabší průměr.

Gympl (2007)

Objektivně dle mého úsudku lze naspat, že Gympl je lepší výplod Českého filmu v posledních letech. Sice je humor dětský, předvídatelný a mnohdy se pouze jedná jen o vulgarismus, dokáže vyloudit úsměv na tváři. K příběhu a k tomu hořkému co je v něm se nic překvapivého nekoná a splní asi to co splnit měl. Chtěl bych vyzdvihnout kozy Lenky Juroškové, pěkná práce!

Plán útěku (2013)

Nezklamali, navíc se postarali o krásné vzpomínky na akční hrdiny 90 let. Nevím jestli mám vůbec vytknout fakt, že první půlka filmu měla našlápnuto na daleko lepší hodnocení, možná na jeden z nejlepších filmových útěků. Myslím, že v tomto případě to nemá smysl, brát body za to co jsem nečekal. 80%.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Poslední půl hodina už moc tlačí na divákovi genitálie na rozdíl od prvních dvou story co si s nimi hezky pohrávají...výtečná exhibice vtipu, krve, absurdity se smysl pro detail. Nedoporučuji divákům co ztratili nadhled při svém prvním sexu....80%.

Kapitán Phillips (2013)

První hodina naprosto úchvatná. První útok Somálců na loď výtečný. Jakmile se posádka přesídlila na loďku, tak jsem se začal mírně nudit a do mého nosánku se vkrádala vůně zbytečného napínání a umělého nastavování kaše jménem " napnu diváka k posrání ". Bohužel ta napínačka přinesla vše očekávané. Udržet tempo první hodiny, neváhal bych nasadit všech pět a možná v mém soukromém okénku vytáhnout hodnocení s označením kult. Tučné 4 hvězdy.

Špionáž (2013)

Je to složité něco napsat. Přijde mi, že když v poslední době někdo vystaví stavebnici přesně podle plánu a neudělá nějakou závratnou chybu, tak je vše v pořádku a ihned si dělá zálusk na povedenou práci. Kde je něco málo navíc? Nějaký okrasný prvek, něco atypického, jednoduše něco by Vás víc zvedlo při sledování stavby. Stavba jménem Paranoia je tedy přesně naplánována tak, že když máte všech 5P pohromadě asi ve 20 min víte jak stavba bude vypadat, mírně Vás překvapí kolaudace, a nemile rodina co se v úplném závěru nastěhuje do nového domu. 70%