Řím - Předání moci (2007) (epizoda)

Velmi povedený start série, která se začala nést v podstatně temnějším duchu, než celá předchozí série dohromady. S Vorenem svět vyjebal v tom největším stylu a z hodiny na hodinu se mu zesral život v největším stylu, v jakém je to ve vesmíru vůbec možné. Moc se mi líbilo, kterak se vynořily ihned nové pletichy a vypadá to, že druhé série bude i s absencí Caesara snad ještě lepší.

Městečko South Park - Vánoční sníh (2019) (epizoda)

Luxusní završení velmi povedené série. Bio farmář Randy už mi začínal chybět a znovu se zjevil v té nejlepší kondici a naprosto jednoznačně se stal dokonalou ikonou celé této řady. Tvůrci se nebojí v rámci drogové problematiky zajít daleko za hranice korektnosti a zapojit do toho všechny svaté.

Městečko South Park - Streamovací služby (2019) (epizoda)

Streamovací služby i 130 kanálů píčovin v televizi jsou věci, které jdou totálně mimo moji širokou oblast zájmů. Není nad to si hezky postaru zdarma "koupit" na internetu materiál, který mě zajímá, než se stát otrokem a sledovat šablonovité sračky produkované pro masy (tedy všem se TAK TROCHU líbí, ale nikdo z nich není unešený). Téma tedy tentokrát zcela mimo mě, přesto se vtipné pasáže určitě znovu našly.

Městečko South Park - Zloději hoven (2019) (epizoda)

Vzhledem k ostatním dílům luxusních dvou posledních sérií, byl tento díl poněkud o hovně, a to tentokrát rovnou doslovně. Asi jsem divný, ale kradení hoven mi nepřijde až tolik vtipné jako promakanější epizody poukazující na různé sféry totálního úpadku naší civilizace. Naštěstí se tvůrci drží tradice a do fekálního humoru dokázali krásně zakomponovat i urážení žen, takže jsem si tam taky našel to své.

Městečko South Park - Holky proti klukům (2019) (epizoda)

Dokonale zdvižený prostředníček směrem k těm všem transčurákům, kteří jsou natolik ubozí, že když jim to nevyjde v kůži jejich biologického pohlaví, tak chtějí svět obtěžovat ještě v tom dalším. Namísto smíření se s jejich ubohou existencí. Pán bůh zaplať za to, že po světě stále chodí tvůrci, kteří dokáží tento nechutný úpadek alespoň zesměšnit a zažehnout tak v nebohých divácích jiskřičku naděje na příčetnou budoucnost. Opět totálně trefná a bránici trhající epizoda. Dějová linka s děvčaty kazícími deskové hry už byla méně zábavná, proto nedávám maximální hodnocení.

Městečko South Park - Poslední tráva (2019) (epizoda)

Luxusní epizoda, ve které to tvůrci a Whiteovi konečně všem ubrečeným negrům řádně vytmavili. Došlo i na urážení přistěhovalců z jihu a názornou ukázku toho, jaké charakterové vlastnosti a morální hodnoty jsou třeba na postu prezidenta USA. Souhlasím se spolukomentátory. Parádní hlášky, spousta zábavy a k tomu všechno opravdu luxusně vypointované až ke zrodu očekávaného Mexican Jokera, na kterého se teď hezky hodí všechna špína. Této epizodě nelze nic vytknout.

Městečko South Park - Halloweenský speciál farem Tegrita (2019) (epizoda)

Kéž bych si tento Halloween Special užil alespoň z poloviny tak, jako si ho užil farmář Randy. Holt neholduji drogám v dostatečném měřítku. Obecně nejsou speciály úplně mým šálkem čaje v rámci South Parku (na rozdíl třeba od Simpsonů, kde jsem je zbožňoval). Pár vtipných momentek se v rámci této halucinogenní jízdy ovšem znovu našlo. Lepší 3 kousky.

Městečko South Park - Ať jedí šlichtu (2019) (epizoda)

Opět skvělá epizoda, kdy znovu tvůrci uhodili hřebíček na hlavičku, když vcelku jasně ukázali, co se stane se vším dobytkem, jakmile by přestal být lidem užitečný. Netuším, jestli vyznavači alternativních stravovacích návyků domysleli svoji filosofii až sem. Moc chvílím výběr velmi zajímavého aktuálního tématu o jídle, které vzniká v laboratoři a holduje mu stále více lidí včetně toho vůbec nejskvělejšího člověka - mě, který už si jinou snídani nedovede během týdne představit. Ericův závěrečný proslov je nejenom vtipný, ale má i velmi dobrou pointu. Ostatně, stejně jako celá epizoda.

Městečko South Park - Dávky (2019) (epizoda)

Tak za mě celkem slabota a asi nejslabší díl posledních dvou sérií. Tentokrát si tvůrci dělají prdel z alternativních názorů na očkování, čímž se současně snad poprvé trošku názorově střetáváme. O nejvtipnější momenty se stará Eric, který se promění v prase, když vidí jehly. Dokonce ani Randyho farma tentokrát nepřinesla nic dramaticky úžasného.

Diplomová práce (1996)

Genialita je hezká věc, ale často kvůli ní narážím na pokažené filmové zážitky. Jeden takový nastal v případě tohoto snímku, kdy můj první a jediný podezřelý byl skutečně oním vrahem. Musel jsem tak celou dobu trpět nesmyslné chování zúčastněných postav, které přehlížely naprosto zřejmé indície a vůbec celkový scénář mi přišel děravější než cedník. Když divák vůbec přihlédne ke scénáři, tak zhruba od poloviny snímku už by ani žádný dějový zvrat nedával logický smysl. Karty byly rozdány vcelku jasně, a tak divák pouze sledoval a těšil se, kdy to krásce v hlavní roli docvakne. Moc hezky se mi na ni ovšem koukalo, protože mi zevnějškem hodně připomínala jednu osobu velmi blízkou mému srdci. Zamlouvaly se mi vcelku i zajímavé použité režisérské praktiky. Fungovala i nastavená atmosféra. Takže až na nechutnou předvidatelnost a dějové nesmysly, z nichž nevýraznější a nejvíce do očí bijící je rozhodně "skrýš" filmů zachycující vraždy na škole volně přístupná z tamní knihovny.