Narcos: Mexiko - Legenda (2018) (epizoda)

Spoilery! Felix navázal v závěrečném dílu na své umění vyjednávání i v těch nejkritičtějších momentech. Rozhodně důstojné finále. které člověka příjemně navnadilo na další sérii. Člověk si u Narcos vždy uvědomí, jací jsou naši politici andílci a že je politická scéna do posledního Babiše a Kalouska plná světců. Z tohoto dílu bych vyzdvihl zejména velice efektní a efektivní dopadení Dona Neta, který si spokojeně na pláži hrál spíše na Dona Juana. Těším se na další sérii. Kolumbie v mých očích jasně zvítězila, co se týče kvality, ale i Mexiko přineslo zatím velice příjemnou zábavu.

Narcos: Mexiko - Lope de Vega 881 (2018) (epizoda)

Spoilery! Bez debat nejlepší díl série. Brutální nálož napětí od první do poslední minuty! Takhle by měly vypadat všechny díly. To by člověk nevěřil, jak může být boj s mexickou byrokracií zábavný. Celý díl se vlastně točí kolem událostí, které následovaly po únosu. Nechybí troška toho papírování, těžké Felixovo rozhodnutí, kterým si upevnil pozici na výsluní a především věc v celé mexické sérii nevídaná - poslední neuplatitelný Mexičan. Oceňuji i velmi překvapivé rozuzlení. Seriálový orgasmus.

Narcos: Mexiko - Los Juniors (2021) (epizoda)

Spoilery! Pozvolnější, nikoli ani zdaleka nezajímavý, úvod, kde jsme si mohli vychutnávat kumulující se napětí mezi kartely, které vygradovalo k naprosto šílenému finále. Vypadá to, že po období vzájemné tolerance nám odstartovala pravá drogová válka. Vskutku úžasná série plná skvělých postav. Jediná dějová linka mě nenudí. Krásná práce, která je navíc po technické stránce vybroušena k dokonalosti. [88 %]

Narcos: Mexiko - Nepřátelská území (2018) (epizoda)

Tak seznámení s postavami bychom měli za sebou a konečně se nám začaly rozmisťovat figurky po drogové šachovnici. Hrací pole vypadá určitě zajímavě a cítím v kostech, že toto mexické pokračování by nemuselo být průser. Trošku mě mrzí, že jsem doposud k žádné postavě nijak nepřilnul. Slušný díl. Závěrečná zradička byla malinko očekávaná vzhledem k předchozím událostem, ale líbila se mi. Hezky se nám to rozjíždí.

Narcos: Mexiko - Poslední hranice (2018) (epizoda)

Spoilery!Velice mile se nám to rozjelo. Konečně se tu a tam začínají objevovat nečekaná úmrtí některých sráčů. Je od tvůrců velice milé, že se distancují od současného trendu politiky genderové vyváženosti a nebojí se nechat zemřít homosexuála. Brutalita se nám krásně začíná stupňovat. Tento díl měl opravdu luxusní tempo, které bude doufám pokračovat i v nadcházejících epizodách. Lepší 4 kousky.

Narcos: Mexiko - Poslední tanec (2021) (epizoda)

Spoilery! Docela mě zaskočilo, jak pozdě vytáhli kluci na Alexe otřepanou metodu, že jsou ti jediní, kdo můžou jeho bráchu zachránit, když ho najdou dříve než Arellanovi. Vždyť to bylo to jediné, na co by mohl slyšet. Nikdy bych si nepomyslel, že jde udělat dojemný telefonický rozhovor mezi dvěma narcobarony, z nichž jeden je dokonce buzna. Chudák Pachito. Rozhodně jeden z nejsympatičtějších a nejcharismatičtějších buzerantů napříč filmovým i seriálovým světem. Jsme zvědavý, jaký osud potká Amada, který se pokouší z tohoto byznysu vycouvat a strávit zbytek života v ústraní s opičkou, kde budou pravděpodobně vyrábět míšence. Tentokrát hodně kecání, hodně telefonování, ale znovu jsem nadšený. [86 %]

Narcos: Mexiko - Pravda a smíření (2020) (epizoda)

Další z mnoha ukecaných a ubrečených epizod nesoucích se v nepříjemném melancholickém duchu, na kterém si pošmáknou zejména slečinky a buzeranti. Žádal bych si mnohem akčnější průběh, ať si taky kurva přijdeme na své my krásní a tvrdí chlapi. Znovu jsem zaznamenal pouze několik silných a zajímavých momentů (zejména geniální improvizační plán s ovlivněním názoru voličů) a kolem je spousta nedobré omáčky. Trošku taková zívačka. Mexická série nemá tak zajímavé postavy, takže to zkrátka musí kompenzovat o to větším drajvem, což se jí zatím bohužel moc nedaří. [75 %]

Narcos: Mexiko - Prostě řekni ne (2018) (epizoda)

Pokud si někdo náhodou nebyl jistý, co znamená to kouzelné slůvko "dramatizace", kterým si tvůrci dávají právo mnohé scénky přikořenit, aby se nemuseli držet strohé pravdy, tak mu to bylo detailně vysvětleno během úvodní přestřelky. Člověk to tak musí brát a nad spoustou scén nestačí holt oči přivřít, nýbrž je třeba zavřít je úplně. Nejvíce bilo do očí, kterak špakáček Peña s 30 kily nadváhy vesele nekrytý pobíhal po válečné plantáži. Osobně jsem rád, že se konečně něco začalo dít. Kromě trochy střílení dojde i na pokus o kokainovou odvykačku a další roztomilé věci. Za mě rozhodně asi nejlepší díl této mexické série a začínám se těšit na velkolepé finále. Napětí totiž velice příjemně graduje.

Narcos: Mexiko - Rafa, Rafa, Rafa! (2018) (epizoda)

Moc se mi dosavadní vývoj zatím líbí. Samozřejmě to nemá až takový náboj jako Narcos z Kolumbie, nicméně je na co koukat. Tato epizodka nás blíže seznámí s tím, co se stane, když necháte alkholika a retarda o samotě. Asi zatím nejlepší epizoda, která nám dokonale ukázala, kterak v Mexiku fungovaly vládnoucí složky a jak mile byly napojeny na podsvětí. Nádherná ukázka světa s absencí spravedlnosti, kde pouze peníze udávají tempo a určují chod hry. Lepší 4 kousky. Ke všemu opálený Peña začíná být kurevsky kůl.

Narcos: Mexiko - Ruben Zuno Arce (2020) (epizoda)

Spoilery! Moc mi v Mexiku chybí nějaká výrazná postava, která by to celé svým šarmem táhla. Všechno jsou to takové menší postavičky v pozadí, takže není komu fandit a všechno je to taková koláž menších více či méně zajímavých situací. Tento díl byl takový ospalejší a utahaný. Řešily se hodně rodiny a podobné píčoviny na úkor byznysu. Zejména v první polovině se nic zajímavého prakticky neděje. Trošku to kompenzuje zvýšený výskyt ucházejících nahotinek. Vsuvka s bojem o čest mě totálně minula. Jediným cool momentem zůstává vynikající závěrečné převezení feťáka. [75 %]