Narcos - Konečný pád (2016) (epizoda)

Spoilery! Ani ve snu by mě nenapadlo, že si během 20 dílů natolik oblíbím postavu krvelačného vraha, nekompromisního zabijáka a chronického zločince lačnícího po moci, který je při cestě za svým snem schopný sprovodit ze světa kohokoli. Strašně se mi líbilo, že se tvůrci drželi historie. Zcela luxusní byla například ukázka skutečné fotečky nad mrtvolou Escobara. Tomuto dílu nelze nic vytknout. Je bezkonkurenční od začátku, kde sledujete zabydleného Pabla vařícího Limónovi jednu z posledních snídaní až po konec, kdy jste napnutí jako kšandy. O nehezkém osudu Pabla jsem věděl, ale neznal jsem jakékoli podrobnosti jeho opuštění světa, tudíž jsem v koutku duše předpokládal, že by si mohl prodloužit pobyt do dalších chystaných sérií. Tím pádem jsem byl malinko šokován. Jsem osobně dost zvědav, jak se budou nadcházející série vyvíjet. Není těžké odhadnout, že v nich bude figurovat kartel z Cali, ale moc si nedovedu představit, jak bude vypadat zbytek. Přeci jenom představit si Narcos bez Pabla je pro mě zhruba tak složité, jako představit si sám sebe bez mojí luxusní anakondy. Luxusní seriál, který je ve svém žánru svěžím větrem a nemá obdoby.

Narcos - La catedral (2015) (epizoda)

Tak takové "vězeníčko" bych si také klidně nechal líbit. Rekreační pobyt v kokainovém stylu. Opět další našlapaný díl. Můžeme sledovat Pablovu rostoucí podezíravost a nedůvěru vůči vlastním lidem. Opět si tou závěrečnou taškařicí malinko přiložil pod vlastní kotel. Nicméně, je to človíček, o kterém se dá napsat, že disponuje nesmírně vyvinutým selským rozumem. Agent Murphy se nám také krásně rozjel, takže nebylo možné od posledních 4 dílu odklonit zrak.

Narcos - Los Pepes (2016) (epizoda)

Spoilery! Osobně považuji tento díl za jeden z vrcholů druhé série. Bylo se na co koukat. Opět došlo k naplnění Nietzscheho krásného citátu: "Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem." a na druhé straně došlo naopak k potlačení známé pravdy a ukázalo se, že maminka přeci jenom nemá vždy pravdu. Svojí návštěvou kostelíku s sebou domů přivezla pár pánů, kterým by pivečko s Pablem rozhodně nechutnalo. Krásně se přiostřilo a rozdaly se karty. Dokonce došlo na úmrtí nějaké té důležité postavičky. To bývá vždy moc fajn.

Narcos - Meč Simóna Bolívara (2015) (epizoda)

Druhý díl je o 10 minut kratší a po luxusním úvodu i o malý kousek slabší. Člověk se seznámí s menší kolumbijskou partyzánskou organizací a v podstatě prostřednictvím nich pochopí, že není rozumné jít na steč s lidmi, kteří mají hodně peněz a spolupracují s Pablem Escobarem. Wagner Moura působí v jeho roli naprosto skvěle a charismaticky. Obvykle seriálům pár dílů trvá, než se roztočí všechna kolečka a věci se dají do pohybu. V případě tohoto seriálu k tomu stačil díl jediný.

Narcos: Mexiko - AFO (2020) (epizoda)

Líbí se mi, že během sledování máme všichni pocit jako na houpačce. Události jsou v plném běhu, všude spousta horkých hlav a misky vah převahy se přelévají z jedné strany na druhou. Tato epizoda byla na děj velmi bohatou. Přinesla spoustu těžko předvídatelných zvratů a prakticky žádná ze schůzek nedopadla podle představ. Válka mezi jednotlivými plazami je na spadnutí a v tuto nejhorší možnou dobu musí Félix zajistit transport šíleného množství sněhu. Když už to vypadalo, že by mohl chvilku být na koni, tak je rázem všechno jinak. Tuším ve vzduchu, že nás čeká velmi zajímavý vývoj druhé poloviny série a bude padat jedna hlava za druhou. Hodně mě pobavil vychcaný tlouštík, který s Félixem vyjebal jako s levnou štětkou. [82 %]

Narcos: Mexiko - Camelot (2018) (epizoda)

Co říci úvodem? Agenta Peñu vystřídal herec Peña, kterého nemám moc rád a budu asi potřebovat pár dílů, abych si na něj zvykl. Na druhé straně je relativně sympatická opálená verze Edwarda Nortona. V předchozích sériích jsem měl problém, že jsem nevěděl, které straně držet palečky, protože mi byli sympatičtí úplně všichni. Teď mám stejný problém. Jen je způsobený malinko odlišnou situací, není mi sympatický vůbec nikdo. Ale cítím v kostech, že se na pány bude dát zvyknout. Trošku mi to příběh zrození drogového bose vrací vzpomínky na první sérii a Pabla Escobara. Jsem zvědavý, jakým směrem nás seriál povede. Lepší tři kousky.

Narcos: Mexiko - Como La Flor (2021) (epizoda)

Chválím nápad tvůrců seznámit či připomenout diváctvu seznam kartelů včetně současného rozložení sil a vlivu prostřednictvím svatby a následné after party. Oproti úvodnímu dílu rapidně ubylo akce a celé to mělo podstatně komornější atmosféru. Nicméně rozhodně to neuškodilo zajímavosti. Zatím se mi tato série moc líbí a to jsem, soudě dle průměrného hodnocení, viděl prozatím to nejhorší. [84 %]

Narcos: Mexiko - El Dedazo (2020) (epizoda)

Spoilery! Kromě jedné zásadní vraždy a jednoho zásadního objevu středobodu odkud je v plánu posílat kokeš nikterak zvlášť zajímavá epizoda. Tvůrci trošku šlápli na brzdu a chtěli nám nekonečným kecáním zřejmě prokecat díru do hlavy, což se jim téměř povedlo. Snad se nám v nadcházejících epizodách opět kvalitka trošku pozvedne. [70 %]

Narcos: Mexiko - GDL (2021) (epizoda)

Spoilery! Další naprosto úžasná epizoda. Nebudu skrývat nadšení a na rovinu se přiznám, že se mi tyčí v trenclích mých 20 čísel prakticky po celou stopáž všech dílů. V rámci této epizody byla tedy moje erekce redukována pohledem na nevzhledného a bohužel i spoře oděného ženského opičáka, ale to byla jen krátká a naprosto zbytečná (zřejmě bylo třeba splnit přísná rasová nařízení Netflixu) odbočka z jinak naprosto famózní a nesmírně zajímavé drogové přetahované. Tato epizoda se tak nějak táhla v rytmu toho, že když se dva perou, třetí si někde na pozadí przní černé maso a dost možná se bude následně smát. Závěrečná naháněčka na letišti byla fenomenální a mrtvý prznitel dětí jistě správně vygraduje už tak obrovské drogové napětí. [88 %]

Narcos: Mexiko - Kmotr (2018) (epizoda)

Mírný dějový skok ději velmi prospěl. Pouštní travička už se dočkala sklizně a mexický Pablo Escobar se nám začal hezky vybarvovat. Dokonce už jsem si zvykl i na čmouda Peñu. Věřím, že tímto dílem byl odstartován hon narkobaronů, jak jsme zvyklí z předešlých sérií. Kvalitní epizoda.

Časové pásmo bylo změněno