Narcos: Mexiko - Zachraňte Tygra (2020) (epizoda)

Nezbývá než souhlasit, že se tato série rozběhla mnohem svižněji, než tomu bylo v případě té první, což je vcelku logické, neboť do děje vstupujeme po významné vraždě agenta DEA, takže věci jsou ve velkém pohybu. V mnoha sériích jsem měl nahnuté, komu budu fandit, protože ať už Escobar nebo kartel z Cali - všichni to byli velcí sympaťáci, takže DEA nemělo mé sympatie automaticky. V rámci Mexika a divných mexických ksichtů mám ovšem jasno a tentokrát to vypadá, že budu fandit čistě "dobru". Opravdu moc hezky se vstoupilo do této série a máme ihned kupu problémů nutných k vyřešení a Félixovi hoří koudel u prdele více než obvykle. Vrcholem dílu bylo rozhodně závěrečných 15 minut, kde se udál důležitý dialog i krásně naplánovaný únos, který se nám zvrtl hned na několika místech. [80 %]

Narcos: Mexiko - Zúčtování (2021) (epizoda)

Spoilery! Dvacet čísel se mi po celou stopáž tyčilo v trenclích a asi ještě dlouho tyčit bude. Jsem naprosto nadšený. Úžasná epizoda s naprosto fenomenálním závěrem. Amado to měl luxusně promyšlené a podplacené, ale obávám se, že sklapla klec díky úžasné detektivní práci La Voz. Mrzí mě, že příští díl je už poslední. [90 %]

Narcos: Mexiko - Život ve válce (2021) (epizoda)

Spoilery! Samotný závěr jsem očekával v podstatně více kulervoucím tempu, ale stále se ve srovnání se zbytkem seriálů jedná o vysoký nadstandard. Velmi slušné zakončení. Nejvíce mě pobavila informace, že Amado údajně zemřel při plastické operaci, kdy si chtěl změnit vizáž. Jak jsem se z tohoto seriálu dověděl, tak jeho tělo bylo údajně identifikováno místní policií, poté se kamsi ztratilo a chirurgové byli nalezení mrtví. Takže bych očekával, že se mu přeci jen nějakým způsobem podařilo uplatit vládu a mohl se spokojeně oddávat životu s opičkou. Carlo BernardChris BrancatoDoug Miro - tato trojice pánů zkrátka umí a budu doufat v další seriál z drogového prostředí a je mi úplně jedno, kam se ho rozhodnou zasadit. Ve zklamání totiž nevěřím. Krásná práce a tisíceré díky za exkurzi do Mexika, které si dávám na seznam zemí, kam se rozhodně nechystám podívat. [90 %]

Narcos: Mexiko - 12 kroků (2021) (epizoda)

Po delší pauze mezi sériemi dalo docela práci zavzpomínat kdo je kdo. Jako úvodní díl série to ovšem nemělo chybu. Nečekal jsem hned v úvodu takový obrovský přísun akce a ani několik zásadních zvratů a úmrtí. Nechci si hrát na proroka, ale kvalit Kolumbie se zřejmě ani v této sérii nepřiblížíme. I tak má Narcos Mexiko své kouzlo a přináší svůj drogový vesmír, kde je radost trávit čas. Nenapadá mě nic zásadního, co bych vytkl. Po všech stránkách krásná práce a těším se na další díly. [83 %]

Narcos - Miguel (2017) (epizoda)

Spoilery! Hrozně ukecaný a nesmírně pomalu se táhnoucí díl. První polovina za moc nestála. Z polospánku mě vytáhla až velmi solidní jatka v druhé polovině. Děj se vyvrbil moc hezky a na následující díl se nelze netěšit. Chorche rozehrál vysokou hru na obě strany poté co mu "kamarádi" popravili kamaráda. Jsem zvědavý, na který hřbitov to v roli dabl ejdženta dotáhne.

Narcos - Náš člověk v Madridu (2016) (epizoda)

Spoilery! Po delší pauze jsem se vrhl na další díl. Chvíli mi trvalo, než jsem se ve všem opět zorientoval. Díl se táhne v rytmu boje násilí proti násilí. Na scéně se objeví odhodlaný plukovník, který se dvakrát nerozmýšlí nad odprásknutím nějakého toho dítěte. Celkově zavedl moc pěkné metody, a tak se občas stane i to, že když někdo nemá, nebo když někdo nechce sdělit kýžené informace, tak si zkrátí pobyt v helikoptéře, která se vznáší v dostatečné výšce, aby pád nebylo možné přežít. Proti Escobarovi zbrojí nejenom policie, ale i konkurence. V tomto díle se ovšem o zbrojení převážně povídá. Dojde snad k jedinému akčnímu momentu, kdy proběhne zátah v menší kokainárně. Jináč jsem si povšiml, že Pablovi začínají rašit šediny.

Narcos - Naše farma (2016) (epizoda)

Spoilery! Relaxační díl. Pablo si v zoufalství našel útočiště u svého tatínka, který se mu absolutně nepodobá. Ani vzhledem a už vůbec ne charakterem. V ději se najednou hopslo o měsíc a půl dopředu a divák se může vůbec poprvé těšit na krásně zarostlého Pabla, který je opravdu cool. Penízky se mu nadobro rozkutálely, tak teď s tátou a Limónem dojí kravičky a staví plot. Snad nám Pablo alespoň malinko pohubne. Docela žasnu nad věrností Limóna. Pablo byl skutečně mistr v odhadu svých kumpánů. Celkem šok, když Limón popravil svoji bývalou lásku Maritzu před zraky její dcerky. Mezitím se v Medellínu rozhodovalo o kokainovém vládci. Celkem se mi líbilo, když tlouštík vystrnadil tu krávu Judy. Nikdy mi nebyla sympatická. Dost se těším na finále.

Narcos - Návrat do Cali (2017) (epizoda)

Spoilery! Tento seriál nabral ve své druhé polovině tak strhující tempo, že by mu dal leckdo přednost před sexem, a to dokonce i se člověkem hmatatelného pulsu. Závěrečný díl se nesl vesměs v politickém duchu. Pomaličku a polehoučku utichla válečná půda. Vyřešit už bylo třeba pouze maléry pana účetního, který toho věděl celkem dost. Uspokojením pro každého fanouška musela zajisté být smrt nevydařeného synátora Davida, který mě celou sérii neskutečně sral. Ještě lepší bylo odhalení nedžentlmenských osudů džentlmenů z Cali, kterým jejich kapitulace tak úplně nevyšla, protože se přeci jen našli čestní lidé, kteří byli pro jejich zatčení schopní dát všanc i svoji kariéru, budoucnost a mnohdy i život. Pevně doufám, že se chystá 4. série. Tvůrci mě přesvědčili, že dokážou i z méně chutných surovin připravit mimořádný pokrm. Smekám!

Narcos - Nejlepší plány (2017) (epizoda)

Spoilery! Velice našlapaný díl, od kterého nebylo možné otrhnout oči. Jorge rozehrál hodně vysokou hru. Už se nemůžu dočkat až si na jeho ratolestech pochutnají rybičky. Jináč Peňa je po povýšení neskutečně sympatický borec. Díl od dílu ho žeru víc. Pablo už mi tolik nechybí. Jeho roli agresivního psychouše přepral obdobně sympatický Chepe, který jedná výhradně v jazyce olova. Konečně také tvůrci vyslyšeli moje volání po dalším kartelu. Kluci ze severu se s tím moc neserou, a tak nás čeká v posledních 4 dílech konečně drogová válka.

Narcos - Německo 93 (2016) (epizoda)

Spoilery! Události z předchozího dílu spustily poměrně špinavou hru. Po delší době se Pablo rozhodl poslat svoji rodinu ze země. Vybral si největší imigrační ráj na Zemi - Německo. Ne každý ovšem s legálním vycestováním souhlasí. Pablovi se poprvé začíná velice rychle rozpadat jeho drogové impérium, které tak pracně budoval. Jeho kumpání mizí rychleji, než je člověk stíhá registrovat. V tomto dílu to například odnese Pablův právník se synem. Pohled na ně v kufru auta, byl docela cool. Na závěr dílu zaduní docela solidní výbuch, který je jedním z posledních zoufalých výkřiků Pabla. V tomto dílu je také krásně vidět, že být kolumbijským prezidentem tehdy nebyla žádná prdel.