Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Na film jsem se těšil převelice dlouhé 2 roky. A dočkal jsem se. Za sebe křičím: "Paráda!" Totální vizuální orgasmus. A nejen vizuální. Všechny příběhy se mi líbily. Postavy jsou také velice zajímavé. Nejvíce bych chtěl vyzvednout Mickey Rourke - coby Marva, který jako by spojuje příběhy v jeden a stará se o takovou tu hlavní dějovou linku. Dále mě velmi potěšila Eva Green, kdybych mezi oblíbenými herečkami stále měl nějaké to místečko, tak bych ji okamžitě začlenil, a to rozhodně ne jenom pro její přednosti, které ukazovala více, než by bylo zdrávo. Celkové městečko hříchů je skvělé, ale to už vím z jedničky. Kdopak by tam nechtěl bydlet?! Všude panuje dokonale depresivní atmosféra, kterou odstíny šedé ještě zdokonalují. Kdyby tam měl odvahu člověk hodit kamenem, tak trefí kurvu nebo vraha. Moc jiných lidí se zde nevyskytuje. Všechna akce je hrozně úsměvná a dost přemrštěná, ale jde o přepis komixu, takže je tomu tak správně. Stopáž mi utekla neskutečně rychle a já se nenudil ani vteřinku. Možná to bude tím, že už jsem dlouho neviděl parádní film. Nemůžu ohodnotit jinak než plným počtem.

Sinister (2012)

Chvíli jsem si myslel, že se dívám na reklamu na whiskey, chvíli jsem si myslel, že se dívám na instruktážní video, jak pracovat s Applem, chvíli jsem si myslel, že sleduji film ,,Základy kriminalistiky". Poté se na scéně objevil pan bubák a film dostal pořádné grády. Rozhodně tento film zařadím mezi horory povedenější. Strašidelný je film tedy pouze do chvíle, než se začnou ukazovat dětičky, ale s jejich působením na scéně se naštěstí nespěchá. Film je udělán velmi pěkně. O uleknutí víte hodně dlouho dopředu, ale stejně se leknete. Mírně mě zklamal závěr filmu. Čekal jsem více promakanou záležitost. 3* jsou zde rozhodně povinností.

Sinister 2 (2015)

Za sebe mohu říct, že se jednalo o poměrně důstojné pokračování. Děsivé to sice nějak závratně není, ale pár video vraždiček je působivých a hlavní dějová linka vyloženě nenudí. Pochválil bych i několik málo lekaček, které opravdu zafungovaly. Naopak bych celkem pohanil nezajímavou mámu a její dva synátory. Zkrátka se jedná o takový hororový průměr. Kdo nebude moc čekat, ten bude zřejmě spokojen.

Sirotčinec (2007)

Mě to prostě nebavilo. Začnu tím, co se mi ve filmu líbilo, neboť toho není mnoho. Snad jen hudba, která je zde skutečně povedená a z mého pohledu významně zachraňuje situace, které by se jinak staly ubohými. Vše ostatní je takové nic moc. Film je postaven na jakési nemastné atmosféře, která má tedy k hororu strašně daleko. Po stránce herecké se nekoná nic úžasného, ba dokonce ani nic víc než průměrného. Dávám * právě za hudební podbarvenost celého snímku.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

U filmů Tima Burtona je to vždy o hubu. Jednou u mě uspěje, podruhé ne. Na snímek jsem se celkem těšil. Přehnaná očekávání jsem ovšem neměl, protože jsem nějakou takovou pohádku pro nejmenší očekával. I přes nízká očekávání mě snímek dost zklamal. Hlavní kámen úrazu bych spatřoval v krajně neatraktivním výběru herců. Je to jedno otravné dítě vedle druhého. Nejotravnější byl právě hlavní hrdina. Na jeho neuvěřitelně odporný ksicht se nedalo dívat. Nápad s ukrýváním se před nepříliš zajímavými monstry v časových smyčkách mi přišel fajn. Ovšem potenciál tohoto nápadu zůstal tak nějak nevyužit. Film nedokázal vytvořit ani náznak své typické atmosféry, která by diváky pohltila. Strašně jsem se během sledování tedy nudil. Bylo mi úplně jedno, jak to celé skončí, jen jsem si přál, aby to skončilo brzy. Nechci si ani představovat, kterak musely trpět děti. Burtonovi jeblo. Závěrečná akce byla totálním výsměchem všem divákům. Jediné, co si zaslouží pochvalu je sexy kukuč Eva Green (věčná škoda její účasti v této sračce) a občasné příjemné vizuální efekty. V tomto paskvilu divák narazí bohužel pouze na Burtonovu psychopatickou polovinu. Ta geniální a kreativní polovina zůstala velice dobře skryta. Tu objeví zřejmě jen ti nejzarytější fanoušci, obdivovatelé a milovníci tohoto šíleného režiséra. Takoví ti, kteří by byli ochotní udělat Timovi na požádání manuálku. Zhlédnutí dalšího Timova filmu si zatraceně dobře rozmyslím.

Sirotek: První oběť (2022)

Od zhlédnutí prvního dílu již uplynulo přes 10 let, tudíž jsem zcela zapomněl o co v něm vlastně šlo. Celý ten nápad se mi hrozně líbil a jediný, zato dosti zásadní problém mám s výběrem adoptivní rodiny, která po čase dávala sice racionální vysvětlení tomu, proč se nikdo neměl k tomu provést u podivně vypadající a ještě podivněji se chovající osoby důkladné vyšetření zahrnující například takovou maličkost, jako je test DNA. Je to vždy škoda, když narazíte na film, kde nápad má evidentní potenciál a hrozným způsobem ho promrdá. Diváka to zamrzí kolikrát víc, než když narazíte na píčovinu, která je debilní až do morku kostí. Výběr rodiny byl obrovský krok mimo, který snímek zásadně pohřbil. Od rozuzlení, které přišlo nechutně brzy byla z filmu laciná fraška. [66 %]

Skála (1996)

Docela koukatelný film, který už dnes nijak zásadně neohromí. Co ho dělalo tehdy výjimečným byly efekty, které už se ovšem dnes kamsi posunuly. Příběh je dost banální a nasadil svižné tempo, ve kterém vás ani nenapadne bát se o hlavní hrdiny, protože tak nějak tušíte, že vše zdárně přežijí a všechny nakonec zachrání, a to se jedná o 60letého pána a chemika-experta. Naštěstí jim v jejich konání vypomáhá spousta nelogičností a prazvláštní chování vycvičených námořníků. Bohužel tento film nemůžu shledávat výjimečným, jako se to mnoho uživatelům tady povedlo. Až na pár cool hlášek a méně než pár cool situací se toho zase tolik neděje. Silnou stránkou filmu mohu shledat samozřejmě hudbu, která se vám jistě zaryje pod kůži, ale proto se ještě k vysokému hodnocení uchýlit přece nemohu. 2*

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Trošku překvapivě se jednalo o velice vtipnou zombie záležitost. Hlavní tři skautíci jsou šikulové a rozjíždí opravdu velkolepou jízdu. Ta ošklivá barmanka byla ve filmu snad i trošku navíc. Potěšila mě i minirolička Arnoldova antikoncepčního selhání, které prozatím kouzlu steroidů nepropadlo. Ideální kousek, pokud se zrovna poohlížíte po něčem příjemném a oddechovém. Vtípky jsou sice jednodušší, ale úderné. Slabší čtyři.

Skleněné peklo (1974)

Steve McQueen a Paul Newman jsou oba páni herci s tím největším možným ,,P". Když se k tomu přidá moc pěkný příběh s mnoha dramatickými momenty a na svoji dobu velmi kvalitními efekty, tak si ani nelze představit, že by byl film jiný než dobrý. V tomto případě je rovnou velmi dobrý. Nesmím si dovoli zapomenout ani na vždy pěknou hudbu Johna Williamse. A to že má film 165 minut mi nevadilo ani v nejmenším, protože těch slabých pasáží zde bylo skutečně velmi málo. Prakticky celou stopáž si snímek drží velmi slušné tempo. Katastrofické filmy nemiluji a ani nevyhledávám, ale tento řadím na totální špičku žánru. 4*

Skrýš (2010)

Slušně zahraná, moc pěkně nasnímaná a ještě lépe ozvučená skoro dvouhodinová nesmyslná nuda se zajímavou atmosférou. Nutno však asi zdůraznit, že nuda je to pořádná. Ačkoliv jsem u filmu usínal, tak si nešlo nevšimnout několika naprosto stupidních momentů, které nudu srážejí ještě kamsi níž. Bohužel nějak prostě nezvládám nezamýšlet se u filmu, který mě dusí nudou, co jiného bych u něj tak měl dělat. Z toho taky vzešlo moje nepěkné hodnocení. *