Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film)

Znovu se zopakuji. S každým dalším dílem posouvají tvůrci hranici absurdity o pořádný kus dál. A právě ona nekončící absurdita je tím jediným důvodem, který může k tomuto filmu přitáhnout diváky. Nepochopím okolní prznitele hodnocení (čti šuliny), kteří film vypnou po jedné z nejepičtějších scén celé kinematografie - klouzačku ve stylu Legolase po ocase dinosaura. Je mi záhadou, proč si takový člověk pouští šestý díl Sharknada, kde i průměrný pacient ústavu pro mentálně slabší dokáže odhadnout, co může v tomto dílu čekat a co čekat naopak nemůže. Dotyčný si zřejmě myslel, že někdo z televize vytáhne ruku a vyhoní mu jeho 6 cm. Retardace některých jedinců opravdu není v měřitelné škále retardometru. Za mě slušná zábava, která mi zprostředkovala zhruba to, co jsem od filmu očekával. Anthony C. Fernet ukázal, že není režisérem jednoho žánru a připravil pro diváky epický průřez napříč žánry i časoprostorem. Takže pár dokonalých ulítlých nápadů k vidění je, nicméně jinak už film působí opravdu stereotypním dojmem a další díl by byla autorská sebevražda.

Žraločí vody (2006)

Tak pěkně to začalo a tak pěkně to skončilo, ale ta střední zelenomírová část mi příliš nesedla. Záběry jsou skutečně impozantní, ale to zpracování brutálně vázne. Podobných zvířátek je oceán plný, takže ještě hodně dlouho bude o čem točit. Rozhodně jsem tvůrcům vděčný za mnoho nových informací, i když bych klidně snesl více objektivnosti. Vidím to na 3*. Nejsem cílová skupina. Občas pozřu maso. P.S. Během sledování filmu bylo zabito 15 000 žraloků, takže než se do toho dáte, tak je to třeba si pořádně rozmyslet, zda to za tu oběť stojí. Doporučuji tedy sledování v co možná nejpočetnějších skupinkách, aby bylo smrtí co nejméně.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Film mi byl doporučen se slovy, že je to hrozná hovadina. Nicméně, proč se nepřesvědčit, že?! Tak jsem na to koukl. Pustil jsem si to samozřejmě večer, abych se hrozně bál. A že bylo čeho! Digitální žraloci mají potenciál vyděsit i toho nejvášnivějšího hororového fandu. Ďábelské efekty si dovolím úplně opomenout, protože nikdo na světě si nemohl určitě myslet, že by za něco stály. Možná tedy člověka občas lehce rozhodí, že zničená budova vypadá nějak a asi za 27 vteřin úplně jinak. Či další podobné "maličkosti". Proč bych se snažil vší silou nacpat do filmu efekty, které zcela evidentně udělat nezvládnu. Dost si mi líbila třeba scénka s jedoucím autem, které zcela evidentně stálo a byla na něj lita voda. Okna byla samozřejmě absolutně zamlžená, aby někdo náhodou nenabral podezření na něco, co bylo stejně zřejmé - tedy to, že auto stálo. Takových taškařic je snímek plný. Absolutním filmařským vrcholem snímku je závěr, ve kterém hlavní borec neudělá nic menšího, že pozorujíc žraloka, u kterého asi minutu vidí kam letí, v poslední vteřině tedy nastartuje na brnk motorovou pilu a dvoumetrovým skokem mu skočí do tlamy. Člověka asi nepřekvapí, že to samozřejmě frajer přežije, ale asi jen málokdo by čekal, že ze žraloka vyleze i jedna slečna, kterou žralok sežral dříve. Samozřejmě živá a zdravá. Městem v tu dobu poletovaly stovky tisíc žraloků. Tomu se říká náhoda! Opravdu, dlouho jsem neviděl tak krásný, strašidelný a napínavý horor a určitě si nenechám ujít pokračování!

Žvahlav (1977)

Velice věrné vyobrazení temného středověku se všemi jeho nepěknými krásami. Sice se jednalo o typický humor z dílny Monthy Python, leč se s ním v tomto případě nepříjemně šetřilo. Až na pár exkluzivních momentek, kdy se mi natrhla bránice, jsem prožíval nepříjemnou nudu a ztrácel jsem pozornost. Příběh nepatří k nejzajímavějším. Snímek tedy dokonale funguje, co se týče několika jednotlivých momentů, ale jako celek působí spíše utrápeně. Z mé odborné strany lepší dva kusy.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Tak jsem tedy taky čouhnul, jak se na ně musí českým způsobem podle Káje Janáka. Kája vytáhl 10 pravidel, které jsou ve finále absolutně k ničemu a po zhlédnutí jste stejně chytří jako před ním. Celý snímek táhne vynikající Mirek Donutil, který bohužel poslední dobou hrává v pořádných nesmyslech, z čehož se bohužel stalo nepříjemné pravidlo. Tenhle film vážně zachraňuje. Druhou snesitelnou postavou je Jakub Prachař. Zbytek je tvořen neskutečně špatnými mladými herci současných příšerných seriálů. Ti mi naopak zážitek dost znepříjemňovali. Nejvíce mi vadil hlavní hrdina Matouš Ruml. Celý příběh je klasická tovární výroba bez jediné špetky překvapení. Trošku to zpestřuje 10 pravidel, které zpravidla vyústí v absurdní situaci, u které se lze bez nucení zasmát. Mě osobně nejvíce okouzlila kemp scénka, kde Ruml a Prachař svádějí boj v zálesáckých dovednostech o srdce nepříliš atraktivní, klíčové ženy celé taškařice, Kristíny Svarinské. Tvůrci do snímku nacpali spousty trávy a z bydliště hlavních hrdinů udělali feťácké doupě, aby snímek oslovil i mladé začínající narkomany. Dále mi extrémně vadily hromady reklam na každém kroku. Nejvíce do očí bijící bylo vyhledávání, proč mu neudělat reklamu i ve svém komentáři, pomocí vyhledávače seznam.cz, který nenajde téměř ani sám sebe. Když se to pokusím shrnout. Na novodobé české filmy moc nekoukám, protože mám neblahou zkušenost, že se většinou jedná o totální sračky. Každé zhlédnutí tedy důkladně promyslím a prodiskutuji. Tahle komedie byla rozhodně lepší, než je český standart. Moje silné vlastenectví mi velí trošičku hodnocení přidat, takže se zavřenýma očima jsem ochotný 3 pohaslé hvězdičky udělit.

10 000 př. n. l. (2008)

Jsem docela zvědavý, jaká bude konečná podoba tohoto komentáře, když už jsem viděl film tak dávno a samozřejmě si z něj skoro nic nepamatuji. Nepamatuji si nic hlavně z toho důvodu, že nějakých zapamatovatelných scének moc rozhodně nemá. Kdybych to měl upřesnit, tak bych napsat, že nemá vůbec žádné zapamatovatelné scénky. Ti diváci s lepším pamatovákem film vlastně zapomenou přibližně za rok. Od zhlédnutí v mém případě uplynuly už roky 4. Místní galerie mi film trošku oživila, takže bych dokázal shrnout vše, co si z filmu pamatuji. Byli tam mamuti, šavlozubí tygři a na samotném konci pyramidy. V té době jsem však nebyl zrovna náročný divák, takže mě film docela uspokojil. Těch zdejších 51 % považuji za hromadné spiknutí. Za sebe dávám 3*.

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Ačkoli mám zimu rád, tak tuhle výpravu bych si rád nechal ujít. Opravdu extrémní cesta na severní pól. Hazard se životem v teplotách pod 40 stupňů Celsia. Za sebou zapřáhnuté těžké saně obsahující životně důležité věci a všude kolem ledová pustina, kterou oživují jen hladoví lední medvědi. Záběry z této výpravy byly excelentní a krásně diváka vtáhly do děje, kdy se cítil jako pátý člen výpravy, ze které nejde odtrhnout oči. 118 dní nekončícího utrpení v ledovém pekle. [90 %]

12 hrdinů (2018)

Ano, přesně takhle se to celé samozřejmě stalo. Hodní kluci američtí se vydali zachraňovat muslimské životy a bezhlavě se vrhali do víru války a dávali v sázku své bídné životy. V reálu bych si to představoval asi tak, že kluci leželi někde ve stínu na horském hřbetu, chytali bronz a tu a tam si objednali krupobití na zadané souřadnice. Tento film je tedy dle očekávání klasickou americkou náborovou pohádkou. Když jsem viděl ty úvodní debilní klišoidní sentimentální pasáže se sondami do rodin jednotlivých "hrdinů", tak se mi chtělo zvracet. Naštěstí to zde tvůrci na rozdíl od ostatních válečných "velkofilmů" vzali v kostce. Film se nebral až tolik vážně, jako obdobné píčoviny a dobře se koukalo na tradičně úžasného Shannona a solidního Hemswortha. Škoda, že se tvůrci neoprostili i od ostatních sentimnetálních kokotin ve stylu adopce malého arábka černouškem a podobně. Lepší dva kousky.

12 kol (2009)

John Cena byl jediným důvodem proč jsem se na film podíval. Po zhlédnutí byl také jediným světlým momentem filmu. Jinak je to totiž kolosální sračka s totálně dementním příběhem. V rámci žánru se jedná o silný podprůměr. Nicméně věřím, že John Cena se teprve rozjíždí! Zato schopnosti režiséra poněkud slábnou. Lepší 2*.

12 let v řetězech (2013)

Zatímco Django byl evidentně nespoutaný, tak Solomona Northupa se podařilo spoutat dokonale. Otrokářský jih znám samozřejmě pouze z doslechu, ale musím napsat, že přesně, jako zde byl vykreslen si ho i představuji. Tedy kupy negříků, se kterými je zacházeno jako se zvířaty, které někdo nemá hodně rád. Zpívající plantáže už také odněkud znám. Pokud jste měli to štěstí a vaše kůže nemá nadbytek pigmentů, přičemž se na malou chvíli dokážete podívat na problém trošku šířeji, tak si myslím, že na tom nápadu zotročit si černé tehdy skutečně něco bylo. Momentálně jsou za oceánem přibližně stejně nepřízpůsobiví, jako romové u nás. Teď jde o to, jestli jim lidstvo skutečně dalo dostatečnou příležitost. Tím už si tolik jistý nejsem. Mám pocit, že se na ně dodnes kouká s velkou opatrností. Myslím, že na celkovém úspěchu filmu se opět pořádnou měrou podílí hudba Hanse Zimmera. Ten chlapík je genius a poradí si skutečně s každým typem filmu. Za sebe prozradím, že jsem z filmu až tolik uchvácen nebyl. Negříky tehdy skutečně neměl téměř nikdo rád a byli bičováni mnohdy i naprosto bezdůvodně. Dobrá polovina stopáže je šíleně nudná a celý film je podán strašně zdlouhavě. Všechno zachraňuje až závěrečných 30 minut, kdy mě film dokonale odzbrojil. Bohužel, je nezbytným zlem zhlédnout i vše, co závěru předchází, jinak vám zcela unikne kontext a závěr vám nepříjde odzbrojující ani trošku. Některé pasáže jsou moc pěkné, ale celkově mi to nepříjde zdaleka tak úderné, jak to být mohlo, respektive jak jsem očekával. Přitom režisér je pro tento snímek opálený naprosto vhodně a vsadil bych se, že nejeden jeho předek kdysi býval zručným sběratelem bavlny. Doufám, že snímek neuvidí oscara za nejlepší film, protože si ho jednoduše nezaslouží. S ohledem na celkovou pointu a tak podobně se přes nespokojenost přikloním spíše ke slaboučkým 3*.