• Romantický

Královna koření (2005)

Film postrádá jakýkoliv děj, hlavní hrdinka je sice okouzlující, nikoli však po herecké stránce a jediné co se mi ve filmu líbilo, byl voňavý krámek s kořením.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Věru Chytilovou nemám zrovna v oblibě, ale některé její filmy se vydařily (např. Kopytem sem, kopytem tam, Dědictví) a Pasti, pasti, pastičky řadím k těm lepším. Alespoň mně se to líbilo, především díky trojici hlavních představitelů - Donutil, Hanák, Stivínová a také kvůli originálnímu námětu, ze kterého až mrazí. Jinak nejlepší z filmu jsou scény, kdy Donutil s Hanákem zjistí, že byli vykastrování a potom ještě, kdy Vávra připravuje míchaná vajíčka a posléze zjistí, co bylo v ešusu. Až na ten konec jsem se dobře bavila.

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

Věru Chytilovou nemám zrovna v oblibě, ale tento její film se mi líbil. Je to film o promiskuitě, AIDS a dalších závažných tématech v podání herců z divadla Sklep.

Kráska v nesnázích (2006)

Není to vyloženě špatný film, ale mě zkrátka nějak neoslovil. Děj mi připadal nezajímavý a vleklý. Nejvíce z celého filmu se mi líbil Jiří Schmitzer.

Krásná pokojská (2002)

Taková variace na Popelku s Jennifer Lopez v hlavní roli. Je to dost přeslazené a taky předvídatelné. Ralph Fiennes se podle mého názoru nehodí do druhořadých filmů, patří mezi hereckou legendu. Zato Jennifer Lopez mi v romantice seděla mnohem více, než např. v Cele nebo Hranici smrti. Pro mě je Jennifer Lopez spíše „neherečka,“ což v romantických filmech zase tak moc nevadí.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Film spíše pro děti, u kterého se ale pobaví i dospělí. Hezká pohádka plná dětí a kouzel a dobra a zla. Ráda si ji někdy pustím znovu.

Kozoroh 1 (1977)

Skupina astronautů měla letět na Mars, ale stali se obětí podvrhu organizovaného NASA. Místo skutečného letu se objevily pouze fiktivní záběry, aby před národem utajili konspiraci. Astronauti jsou nakonec nuceni bojovat o svůj život, protože se stali nepohodlnými svědky, které je potřeba odstranit. Výborný film s dobrým námětem.

Koření života (2007)

Romantický film, který se mi celkem líbil, i když nepatří mezi mé nejoblíbenější. Viděla jsem i originál – Recept na lásku, který mám na dvd a pokud mohu srovnat, řekla bych, že originál je o něco lepší, ale opravdu jen nepatrně.

Kontrakt (2006)

Myslím si, že oba hlavní představitelé, Morgan Freeman a John Cusack mají rozhodně na víc, než na „béčkový“ thriller a oba mají na svém kontě daleko lepší filmy. Navíc M. Freeman mi jako nájemný vrah zrovna neseděl.

Konečně spolu (2007)

Tento film mě nijak zvlášť neoslovil. Helen Hunt vypadala ve filmu dost staře a ani Colin Firth, kterého mám ráda, mi ve filmu moc neseděl. Navíc to celé působilo tak trochu chaoticky.