+sfinx+

+sfinx+

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 11.4.2017  23:03

Akce výborná, děj primitivní. Z tohohle se dalo vytěžit víc. Hru jsem hrál právě kvůli jejímu strhujícímu příběhu tisícileté války dvou frakcí. Tady se za hoďku a půl ukáže střet, naznačí se o co vlastně komu jde a hrdina v závěru zázračně prozře, aby v deseti minutách zmařil vše, co předtím udělal, zanechal trochu zvláštní konec a nechal si k titulkům zahrát zase nějakou debilní skladbu Hobbitovského typu (naprosto neodpovídající nějakému středověku, asasínům, templářům a dobrému vkusu). Všechna čest jako se zhostili Animu, ale skutečně je zvláštní když nejdůležitější morální rozhodnutí je otázkou jedné scénky a 5 minut a to samé se opakuje o malou chvíli později na opačné straně barikády. To zbytečně ubírá třeba velmi působivému vizuálu.

• 6.8.2017  00:37
    Ben Hur (2016)

Zatracenej Barrandlow inzeruje Ben Hura z roku 2016 jenže místo hvězdně blbého megafilmu je to jen blbý filmeček s partou emerických ochotníků. Nic proti lacinějšímu pojetí, jak vidno i mnohamilionový rozpočet se dá krásně proje*at, ale proč se při natáčení alespoň trochu nezamyslet? Vždyť to nic nestojí... Jenže tohle se celé veze na hlouposti typu /hrdinové unikají na válečném voze/ "počkej až budou na dostřel" a tak blbeček s lukem čeká, až budou dva metry od něj, aby i ta slečinka mohla dohodit kopím a maník použít laso????!!! (protože tak to dělá každý správný Říman z Divokého západu). Hnus.

• 15.5.2016  23:07
    Eurovision Song Contest 2016 (TV pořad) (2016)

Chcete vyhrát? Reprezentujte správnou menšinu a politický postoj. Soutěž je tak apolitická, že není problém aby Ukrajinka zpívala o Krymu a aby Ukrajina vyhrožovala tím, že odstoupí pokud vyhraje Rusko. Rusko skutečně vyhrálo - u diváků. Každopádně celkově vyhrát nemohlo - a tak nevyhrálo! Případ uzavřen - stejně jako další ročník této laciné sra*ky.

• 30.10.2016  12:21

Režie: Vorel. Hrají: Holubová. Odpad!

• 19.10.2016  23:54
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Maminka přivede neduživého blbečka do televize, aby vyřešila palčivé problémy svého parchanta. Patrik mlčí. Maminka vidí problémy všude okolo svatého Patrika. Patrik mlčí. Zástupce učitelů přihází, aby řekl, co se ve škole děje. Patrik mlčí. Matka začíná startovat. Patrik mlčí. Přichází další člen učitelského sboru - mizerná herečka a přitakává kolegovi. Patrik mlčí. Moderátor bere vše do svých rukou, odvádí ho stranou (stranou od 15 lidí v sále, před kameru, kde ho může vidět jenom zbytek republiky). Patrik mlčí. Moderátor vytáhne papíry z detektoru lži, kde zjistil, že učitel si nezasedl. Patrik mlčí. Moderátor se ho vyptává jak kkt, aniž by vysvětlil, proč nevzal na všemocný detektor samotného Patrika. Ale máme ještě jedno překvapení ... přichází školní psycholožka. A Patrik samozřejmě mlčí... A já to vypínám s vědomím, že mohu zodpovědně zhodnotit tuhle sra*ku.

• 22.7.2016  13:42

Asi bych mohl zkopírovat komentář z jedničky a ubrat ty dva světlé momenty a shrnutí by bylo na světě. Skutečně jde opět jen o další z akčňáků i se všemi chybami a nedostatky. Opět je tu přítel/kyně, která spadne z nebe v pravou chvíli a opět jsou tu nesmrtelní hrdinové, kteří s pistolkou přežijí útoky komanda. Ale tohle není 'Sejmi je všechny', aby se to dalo brát s nadhledem. Tohle dokonce má i zajímavou myšlenku. Jenže co z ní zbylo? Jen páprda, který na základě souřadnic (od kvalifikované spotterky, ve volném čase senátorky) trefí cíl z otočky. Ten samý člověk pak netrefí kolo od traktoru a vyprázdní zásobník do obrněného auta ve kterém sedí jím chráněná osoba :) A na této vlně blbostí se veze celý film. Pokud se vrátím k té filosofické myšlence zprzněné do obyčejného boje dobré party s tou špatnou, tak je to dovedeno tak daleko, že se ti dobří mění ve svaté. Normálního jedince nenapadne pouze vyhrožovat nepřátelům, vyprovokovat je a s jejich slibem, že se vrátí ve větším počtu a zabijí vás, je pak nechat v klidu odjet. Ale vše se v dobré obrátí - Emerika zůstane skvělou Emerikou - ať už s Očistou nebo bez ní. Takže jen ti Rusové budou vždy špatní :D

• 19.10.2016  23:42
    Soudní síň (TV pořad) (2016)

Stupidní pořad pro jednodušší diváky. Kdyby ti zúčastnění debilové alespoň prezentovali svoji vlastní hloupost a netlumočili imbecilní výplody scénáristů. Mizerné herecké výkony, mizerné příběhy.

• 22.12.2017  12:01
    Strike a Pose (2016)

A protože nejsme ničím jiní, vůbec se nelišíme a chceme žít a být bráni jako ostatní, musíme se co nejvíce lišit, provokovat a hned v prvních minutách upozornit na to, že jsme teplouši. Odpad pro všechny pokrytecké idioty, jejich pozitivní diskriminaci, smyšlenou homofobii i v té nejtolerantnější společnosti a demonstrace za zrušení zdravého rozumu a přírodních zákonů.

• 24.7.2016  00:09
    Studentský maraton 2016 (TV pořad) (2016)

Musím dát odpad! Ano, mám předsudky proti těm sluníčkářským dětičkám, které vidí jen to co chtějí, mají potřebu všem pak sdělit svůj omezený názor a strašně se diví těm, kteří hledí na svět poněkud racionálněji. Navíc tohle vysoké umění jde opravdu mimo mě (a i přesto budu tak zákeřný a budu hodnotit to úsilí a prostředky vyplýtvané na něco podobného). Kupříkladu snímek, kde se čtou úryvky pohledů - co tím básník chtěl říci? Že se dají sehnat nikomu nic neříkající zprávy od jedné neznámé osoby další neznámé osobě? Tím nejzajímavějším, co tenhle studentský film nabídl byl pohled na vývoj ceny poštovních známek - jinak nic. A s těmi ostatními je to podobné. Film "Výměna" - mladá holka, říkejme jí komorně 'Jedničkářka' (ne, to není podle prospěchu ve škole) jde do kavárny uchyláků, aby si tam četla v knize "Jak získávat přátele a působit na lidi", jelikož jí asi na škole neřekli, jak lépe zahrát zakřiknutou stydlivku. V baru proběhne i oduševnělý rozhovor: - "Co čteš?" -"Knížku." a vše končí. Její vědomí přeskočí do těla jednoho z tamních úchyláků, kterému můžeme říkat 'Ocásek s roztrhnutou nohavicí na koleni'. Ona je tam další den obklopena přáteli, on sedí na jejím místě. Zpráva (ať už byla jakákoli) předána, film končí. Ale veškerou hrůzu celého maratonu alespoň zachrání neohrožená moderátorka, která se pravidelně objevuje v jakémsi obleku pytlového střihu s kruhem v nose, tak jak se to běžně dává kravám. Ta se pak pokouší o něco, co by asi jen studenti uměleckých škol mohli nazvat rozhovorem a dává tak naději všem snímkům, že by nemusely být tím nejhorším ve Studentském maratonu.

• 15.5.2016  23:00
    Superchlapi (TV pořad) (2016)

Někdo tu zmínil "Zpátky na vrchol", já bych šel ještě o pár let zpátky k "Peklu s Landou" - obojí je ale lepší. Přesto všechny spojuje ta zbytečná dementní výlevně-emocionální stránka. Asi se do světa současných soutěžních pořadů nehodím. Místo sportovních (kuchařských, pěveckých a dalších) výkonů je to jen přehlídka demence, arogance a egoismu. Abych byl objektivní, musím uznat, že ty drobné sportovní vsuvky nejsou špatné. Postřehy trenéra/fyzioterapeutky/výživové poradkyně(nebo co to bylo) mají i nějakou hodnotu, ale vše to sráží hluboko pod jednu hvězdu ta kvanta keců, pomluv a hodnotných komentářů partnerek (zvláště jedné).

• 23.5.2017  12:36

Skupinka záchranárov riskuje svoje životy, aby zachránili obete spod trosiek ... úžasný popis. Já si počkám na druhý díl, kde jsou tihle dobře finančně podporovaní sráči, kteří se prezentují jako nestranní záchranáři, foceni a natáčeni se zbraněmi v rukou po boku teroristů. Buďto se mýlí autor popisu nebo jde o další propagandistický snímek. Vzhledem k tomu, že dostal Oscara, vsázel bych na to druhé. Jen škoda, že se tam asi nezpívá, jinak by vyhrál i Eurovizi.

• 21.3.2017  22:36
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Řekněme, že na poměry TV Hovna to není až tak špatné. Některé ksichty a hlasy se opravdu blížily originálu (Alice Cooper, Cranberries, ostatně i Hapka byl dobrý), jindy se zase povedla choreografie (PSY, M.Jackson) a nebo byla vidět alespoň snaha (Green day, Adele). Jenže největší výkony tu předvedli maskéři a jejich práce často zastínila nějaké další snahy o ztvárnění předlohy. Ale byla tu i porota - aby si dodali světovosti, koukli se na pár dílů Čuprstár ze zahraničí a hýkali jak pominutí. Potleskem ve stoje se v našich zeměpisných šířkách také neplýtvá pro každého troubu, co zazpívá pár not bez chyby. Nova se už řadu let snaží tyhle ubohosti protlačit do české kultury. Zatím to stále vypadá trapně a sem se to zkrátka nehodí (ono se to nehodí ani nikde jinde, jenže hovada si vystačí s několika lacinými gesty a emocionální stránkou). Když už jsme u emocí - pokud je někdo tak nevyrovnaný, jako Sokol, který bulel snad už při úvodní znělce, neměl by to dělat. Jinak dokážu pochopit dojetí při emocionálním pojetí smutné písně, ale to co předváděla porota, to byla hysterie a ne dojetí. Pazderková se chová, jak kdyby už léta brázdila ulice, ale zároveň byla snad všude a všechno zná (vždyť byla na koncertu Mansona, a to i v Emerice!!) a její analýza originálů spočívá ve vypozorování a následovného reprodukování toho, co je každému zřejmé - aneb: "všimni si, že Shakira hýbá boky, to nikdo kromě mne nevidí a tak tu jsem za odbornici". Koháka jsem dříve měl rád - vzhled bezdomovce alespoň vynahrazoval jednoduchým, ale ne úplně nejhorším humorem. Teď u něj jednoduchost vystřídala dětinskost a trapnost. Překvapil jen s Pavarottim, ten se mu opravdu povedl. No a jak to celé dopadlo? Jak asi? Vyhrál zástupce 4%, kdo jiný.. Těžko se divit, když ze čtyř tanečníků musí být jeden černý a druhý žlutý (počítám, že třetí musí být něco přešitého, aby byla naplněna i kvóta úchyláků v každém pořadu).

• 6.9.2016  15:58

Po jedničce bylo těžké přijít s něčím, co by se jí vyrovnalo nebo ji i překonalo. Ale povedlo se... Ani dvojka nemá problém s tím, aby se držela dost daleko od toho klasického "jen já vidím duchy, nikdo mi nevěří, deset lidí se otočí zády zrovna, když kolem poletuje barák.." ale zároveň dost blízko jednoduchému, nekomplikovanému příběhu o problémech exorcismu, posednutí atp. A teď k tomu přidali lepší vizuální stránku a ducha-"jeptišku", ze kterého by se člověk sám potmě *** znečistil.

• 26.12.2016  13:28

Výborné shrnutí tohoto roku. Řekl bych, že většině lidí mluví z duše. Vyhýbá se obecným frázím, kterými jeho předchůdce oblažoval svůj fanklub (a to je ještě musel mít napsané). Jeho prognózy a hrozby se bohužel naplnily, sluníčkářů, doufejme, ubude. Slova o cenzuře také ťala do živého Chovancova pařátu a zhodnocení médií mělo jednu chybu - bylo příliš mírné.

• 28.8.2016  14:44

Příběh samotný za 5 hvězd. Museli ale zase zapojit ulízanýho hezounka, který do hororu za každou cenu chce vnést trochu romantiky? Vždyť i ten malý kluk dokáže přispět k hororovému příběhu, ale neoholenou máničku zajímá jen romantické vyznání a společný šuplík. Stačí si ale odmyslet těch pár ubohých scén a zbude jednoduchý, moc povedený horor. Jediné, co tomu schází, je trocha překvapení. Od počátku do konce je to trochu předvídatelné. No ale co na tom, že ten úžasný závěr šlo trochu předvídat? Stejně si ta potrhlá rodinka i s tou zrůdou z dermatologického oddělení zaslouží velkou pochvalu. 4,5* jen proto, že všichni rádi Cheena a ne Kutchera...

• 19.12.2016  20:39
    Český lev 2015 (TV pořad) (2016)

Už po 23. se schází mix bezvýznamných osobností na českém sletu kolotočářů. Ministr obrany dostane těžítko za roli užitečného idiota ve filmu Vláda a hloupého naivního kašpárka ve filmu Dobrý voják Švejk 2 - dny NATO. Tím se naváže na velmi hezkou dvouletou tradici oceňování našich nejdrsnějších mužů a žen v čele vojska, protože už ta minulá vojanda dostala českého lva za mimořádný výkon v klipu 'už zase bych ráda cizí vojska v naší zemi'. Vrcholem večera pak bude ocenění filmu, který vhodně prezentuje vhodnou část našich dějin, případně filmu o menšině, který bude dostatečně tolerantní a zároveň kritický (tolerantní k menšině a její zločinnosti, problémům se začleněním, její averzi, jejím rasistickým projevům a kritický k té většině, která není dostatečně tolerantní a xenofobně poukáže na některý z předchozích bodů). Abych to zkrátil - příští rok vyhraje Ahmed a Šeherezáda aneb 1000 a jedna pohádka frau Angeliky. A když si vzpomenu, že jsem nadával na Novotného a měl výhrady k jeho humoru a moderátorským schopnostem ... ještě, že Dušek už tu byl, horší už to snad nebude.

• 27.12.2015  00:26
    50 odstínů vášně (2015)

Velmi zachovalá manažerka si najde hezounka. Už tahle charakteristika mi vyhodí dalších několik desítek trapných romantických zvráceností. Tady, aby se to přece jen odlišilo, je to jen šmrnclé SM praktikama. Ve výsledku je to ale stejná nuda jako všechno ostatní. Snad jen ten konečný osud hezounka a kozy té bláznivé ženské trochu kompenzují to rozčarování, že už zase vidím další nánu, která se nalepí na největšího debila v okolí a ještě podezírá všechny ostatní (viz ta domina) kromě zmíněného debila. A tak tomu je až do té doby, kdy té dotyčné krávě (nemusí se jednat jen o tuto manažerku a jen o film), která tupě žvaní něco o lásce (i když posedlost nebo hloupost jsou ty správné výrazy), otevře nějaká náhoda nebo tragédie oči. Jen kvůli této podobnosti s realitou (stačí jen vyhodit jisté praktiky a události filmu za trochu jiný druh týrání) a mé touze vylít si srdce má cenu vůbec zanechávat komentář, jinak je to jen další romanticko - ani-ne-moc-erotická blbost.

• 7.3.2016  21:02
    Babovřesky 3 (2015)

Co jako to jako má jako znamenat jako? Vtip nula nic, už jen křeč. Záhadou zůstává, jak se mohli jistí lidé k tomuhle propůjčit. To si řekli - schválně si nepřečtu scénář, protože už dva předchozí díly zaručovaly kvalitu a navíc se neodbytně toužím ztrapnit?

• 17.2.2017  22:10
    Comedy Central Roast of Justin Bieber (TV pořad) (2015)

Vydržel jsem 20 minut a bylo to větší utrpení než Novoty. Moderátor je Hard ze svých vlastních vtipů, kterým se tlemí jak blbeček. Publikum je typická směska MTV blbečků, kteří zatleskají vždycky, když se jim řekne, decentně se zasmějí a vždy dají najevo, že některý vtip byl na americké publikum příliš kontroverzní (čti: opravdu vtipný). Možná, že se to v průběhu alespoň trochu rozjelo, ale proč to riskovat. Stand up komiků je dost a někteří opravdu stojí za to. Tahle umělá sra**a za to nestojí. Hned první komik si v "Roast of Justin B." trochu rýpnul do všech kolegů a pak se jemně otřel o Biebera samotného. Pak ho něžně objal, vykouřil a tím ten drsný humor na úkor Justýnky skončil. Čekám, že i v ostatních případech si trochu rýpneme do všech kolegů, abysme na Biebera nebyli příliš tvrdí, pár posledních vtipů nasměřujeme na něj. Pak ho vychválíme do nebe, jaký je to borec a nastavíme anál, kdyby se náhodou stále cítil dotčen. Potlesk, další! 20 promarněných minut.

• 20.8.2015  19:07

I kdyby to byl první akční/sci-fi film vůbec, stejně by to byl maximálně lepší průměr. Pominu-li totiž nulovou inovaci a velmi mdlý příběh, který je z více než poloviny vyplněn vynalézáním něčeho na dvě použití, stejně dostanu jen partu nevýrazných herců, obyčejnou zápletku bez šance na překvapení a nějaký zvrat a samozřejmě slušnou dávku trapných proslovů. Když se černoušek mladší posmíval tátovi kvůli jeho několika větám, zřejmě ještě netušil co dokáže vyplodit Reed, když je parta ve srabu. A to jen chvíli potom, co všem vysvětlí samozřejmé a divákovi vezme všechny naděje na důstojné zakončení filmu. Nevím jak ostatní, já bych po tak strhujícím heroickém monologu spíše poznal, že Země opravdu nestojí za záchranu. Jediný moment ve filmu stojí za pozornost - Viktorův komentář o Zemi a jeho vypořádání s vládou.

• 31.5.2015  23:32
    Flowers (2015)

Počítám, že Řezník a ti s ještě nižším IQ (zato vyšší mírou deviace) nad tímhle budou onanovat. Pro člověka, co chtěl vidět horor s příběhem, patřičnou atmosférou a napětím, je tahle splácanina vnitřností, výkalů a masa v nejrůznějším stádiu rozkladu jen zklamáním. A dost nechutným.

• 30.5.2016  14:56

Moskevský parkour a Resident FPS/POV - ve výsledku sice velmi jednoduché, trošku hloupé, ale dosti zábavné.

• 28.12.2016  22:42
    Mediterranea (2015)

Film, který se dokonale vyhýbá všem důležitým otázkám této problematiky. Zato povinné sousto pro sluníčkáře, kteří zpoza monitorů dokonale rozumí problému, hrozbě a dopadům. Film ukazuje chudáčky, kteří se seberou a jdou hledat lepší budoucnost. Už tady se nabízí jedna z nejdůležitějších otázek - proč a proč teď? Člověka napadají otázky typu - kdy a jak tohle začalo? Co mají země uprchlíků společného? Nemůžeme si za to sami? Jaké to bylo za Kaddáfího a Husajna? Film - nic! Hned v úvodu se nabízí další otázka - kolik našich spoluobčanů má novou elektroniku, značkové oblečení a peníze na cestu přes půl světa? Film - nic! Člověk by se mohl i zeptat, jak vypadá ta masa, co se sem valí. Mohli bychom zaslechnout názor armádních expertů na podobu člověka, který sem utíká. Mohli bychom se ptát na (ne)začlenění, agresi, snahu o spolupráci, násilí, zločinnost, média a na spousty dalších otázek. Jenže to všechno tam není. Tohle je zbytečný film, který nepřinese nic nového, nic nevysvětlí, nic nezodpoví. Jen ukáže pár uprchlíků, kteří absolvovali pouť. Diváku, lituj je, protože jsou to taky lidé a museli absolvovat náročnou cestu. Diváku, neptej se, kde na ni vzali. Neptej se odkud a proč zdrhají. Diváku, nepřipomínej, že zatímco jedni utíkají, druzí bojují za skutečnou svobodu své země. Diváku, nevzpomínej, jak to všechno začalo. Dívej se, lituj je, sbliž se s nimi, protože tohle je podle skutečnosti. Vždyť je tam i náznak problémů, které tu způsobili, tak to přece musí být pravdivé a objektivní... Ten, kdo toto shlédne a myslí si, že ví něco víc, nevěděl zřejmě předtím naprosto nic - jen tak lze vysvětlit naivitu takového očekávání. Ten, kdo díky nedostatku informací uprchlíkům fandí, ten jim bude fandit dál a toto použije jako ukázku politováníhodnosti. Ten, kdo se obává dopadů migrace, ten ať hledá informace jinde.

• 7.7.2015  22:59
    Mimoni (2015)

Vzali to nejlepší z Já padoucha a zbavili se hlubokých myšlenek. Ve výsledku - sranda. Kdo tam hledá něco, co tam ani být nikdy nemělo, měl se podívat na trailer, který dost napověděl, co od toho čekat. Ale někteří místní obdivovatelé jambických pentametrů zřejmě nechápou, že komedie může být i velmi jednoduchá a přesto krásná. Zklamáni budou jen ti, kteří čekali od takřka němých hlavních postav náročný příběh s deseti zvraty. Ti ostatní, co se přišli pobavit a šli do kina na rodinou komedii, ti budou, věřím, spokojeni. Když už sem táhne ze zámoří taková spousta kravin, tak se divím, že zrovna tohle má tak vlažné přijetí.

• 26.11.2016  11:47

Jak se můžeme dozvědět, co se skutečně děje? ČT, Nova a další - ne kanály, ale přímo stoky a žumpy, odkud se line jen smrad a odkud je ke zpravodajství tak daleko, jako od proklamované snahy koaličních sil někde něco uklidnit a nedej Bože někam přinést demokracii ke skutečným důvodům jejich 'mírumilovných' akcí. Zbývají tedy jen videa - autentické záběry. Jenže kdo posoudí autentičnost? Od chvíle kdy se na veřejnost dostalo video BBC, kde si reportér domlouvá akci s ozbrojenci, aby se v záběrech ozývala střelba, od doby kdy ta samá stanice předabovala slova své vlastní reportérky, aby diváci místo napalmu mohli slyšet, že Assad používá chemické zbraně, kdo může uvěřit 'autentickým záběrům'? Zbývá jen prohlášení těch, kteří nemají co ztratit a ukázky toho, co se nahrát nedá. Je to sice málo, ale to jediné, co lze brát v úvahu jako nestranný pohled. Nestrannost se hledá jen velmi těžko. I tady po necelých pěti minutách vidím titulky: "Iráčané sice nemají Saddámův režim v oblibě, ale podporují antiamerickou propagandu." Asi jsem paranoidní, ale ptám se, který blbec nebo fanatik tohle přeložil? Iráčané podporují propagandu? Proč by to dělali? A odkdy je slovo 'course' propaganda? A opět se vracíme k těm drobným rozdílům mezi 'mírumilovnými rebely' a 'umírněnou opozicí' v Sýrii a Libyi a 'teroristy' a 'separatisty' na Ukrajině. K rozdílu mezi bombardováním (nejlépe humanitárním :), které se prostě stalo a netřeba k vybombardovanému Bagdádu nic dodávat a Aleppu, kde se neustále skloňuje výraz 'válečný zločin' ve všech pádech. Rozdíl? Žádný! Nanejvýš ten, že v jednom případě je režim podporován a v druhém rozvracen. V jednom případě jsou hlavní hrozbou imaginární zbraně hromadného ničení a v druhém skuteční ozbrojení povstalci. Ale i po shlédnutí tohoto dokumentu jsme skoro tam, kde jsme byli, ale alespoň si pár dětí uvědomí, že žádný 'respawn' zkrátka neexistuje. A možná se někdo i zamyslí, jaký je vlastně rozdíl mezi fanatikem-teroristou, a jeho proslovem k bojovníkům, ve kterém odsoudí okupanty a zrádce, vyzve k boji až do konce a velitelem, který jako ve filmu volí heroická slova, že se není čeho bát, že vykopou nepřítele z té či oné oblasti a že budou stát při sobě, dokud je smrt nerozdělí a nejspíš i potom.. a na závěr se ještě pomodlí k Bohu (dobrý výběr záběrů). No a pak to tak či onak někde bouchne - ať už bomba v autě nebo pár fosforových dárků od osvoboditelské armády a začnou umírat lidé. A aby ti blbí lidé neměli zmatek v tom, kdo je vlastně ten špatný, přeloží nám televize, jakému týmu máme vlastně fandit. Zajímavá byla i ukázka z Fallúdži. Pár nepřátel je schopných ubránit snad jedinou místnost, kam byli zahnáni a americká jednotka se stahuje. Nastupuje hrdinný serža a jeho pokus o sólo akci - toliko k taktice tohoto sboru. Jediná záloha seržanta je reportér s kamerou. Hooah! No a umírající "terorista" je kapitola sama pro sebe. Za jak dlouho bude z teroristy hrdina, který bojoval proti okupantům? Vždyť s tím máme vlastní zkušenosti. Lidé, kteří u nás zabili (či se o to pokusili) účetního, SNBáka a hasiče jsou už nyní hrdiny-odbojáři. Takže vlastně jako vždy- záleží na úhlu pohledu. Pokud by měl někdo dojem, že nějak sympatizuji s teroristy - NE, ROZHODNĚ NESYMPATIZUJI - ani s těmi z ISIS, ani s těmi z NATO!!

• 9.1.2016  18:00

Western? Spíš filosofický výtah a hlavně diskusní kroužek, protože množstvím keců se tomu může vyrovnat jen Miroslav D. Kraďousek (jeho druhé jméno je Debil, kdyby někomu náhodou bleskl hlavou Donutil) a jeho parta nicneříkajících obtloustlých notoriků kecajících o ničem. Ani tady se moc převratných myšlenek nezrodilo a sáhodlouhé mono- dia- a další logy k smrti unavují. Jsem možná příliš přízemní, ale ve westernu přece jen čekám přestřelku dřív, než po hodinách keců. Zkrátka, někdo se namlsal Djanga a děj vyměnil za dialogy.

• 22.2.2015  17:11

"Jeřábek vypravuje, jak tam přišel, co všechno dívka neměla na sobě, jak se její poživačnost projevovala, vysvětluje, proč měla k posteli připevněný řetěz, co s ním musel dělat – no prostě: nuda, nuda, šeď, šeď." .. poslední věta kytátu se mi vybavila, už když byla uvedena kniha. Pak jsem celý ten humbuk kolem marketingem protlačené sračky hodil za hlavu a teď jsem byl moc rád, když jej někdo v kompletní podobě použil v diskuzi pod jednou recenzí na tento velkofilm. Těch 50 odstínů bude i po dvou hodinách a několika dalších filmech stále jen šeď - jen nevýrazný negativ tolika jiných barev, které už tu byly. Hrdinka tak už nebude jen naivní romantická zabouchnutá, případně zbouchnutá kráva, ale bude DALŠÍ naivní romantická... . Takže proč vlastně něco podobného mohlo vzniknout? Zisk tvůrců a hloupost publika - to jsou hlavní hybatelé dnešní filmové tvorby. Proto nevznikl jen jeden debilní film o upírech, ale hned 5. Je tu zřejmě dost nadržených zoufalek, které se opět zhlédnou v obyčejné holce, která uloví nadpřirozeného/nadpřirozeně bohatého hňupa, který jim poskytne vše, co si sami nedokážou ve skutečnosti obstarat. Svět se v prdel obrátil a tak lze úspěšně očekávat další nápor podobných chuťovek. Nadrženým a zaprášeným pak připomínám, že kritika a závist jsou vcelku rozdílná slova. Ten film je na hovno s tím debilem i bez něj. Péro mám delší a jeho miliardy mu závidím hlavně proto, že bych je rád použil na úplatky pro filmaře, aby něco podobného už nikdy nikde nevzniklo.

• 19.12.2016  20:09

Ty prvky očekávání a prvky zklamání... Že by ti, co šikanují měli dostat nařezáno ;) je fakt. Tady toho řezání budou mít až po krk ;) ;) Jenže i na takto jednoduchém příběhu si lze vylámat zuby ;) ;) ;) Místy jde o překvapivě líbivý béčkový horor, který je naprosto smířený s tím kam patří. Je to vidět třeba na přítomnosti té nešťastné ze záhrobí vrátivší se holčiny, která není prezentovaná jako neviditelné jsoucno, uvězněné mezi dvěma světy ve sféře, kam vidí jen vyvolení a Ezo TV, ale zkrátka jako někdo vyvolaný ze záhrobí. Film nelíčí půlku času typický příběh nepřemožitelného vraždícího ducha, který má jednu vadu - strašně se stydí a my musíme půl hodiny čekat, než se najde druhý člověk, který by v něj uvěřil. Tuhle vatu ořezali ;) (a je to tu zas) a místo ní šli rovnou na věc. Jenže ... možná je to mnou a třeba jsem si seděl na vedení, ale i když jsem si poposedl, netušil jsem proč jsou věci tak, jak jsou, kdo za co může a jak a co a proč. Navíc se z ducha roztomile racionálního stal duch familiérní, který se zase až moc vykecává a vysvětluje a veškeré zbytky hororu byly ty tam. Nebýt závěru (i když tak hrozné to zase nebylo), proměny ducha a té pochybné logiky, bylo by to o pár hvězd výš.

• 20.7.2016  22:37
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Další nutnost, kterou měli v zahraničí a která nám tu velmi chyběla. Hned po Výměně manželek. Má vůbec cenu tohle více hodnotit?

• 6.7.2016  09:41

Bude možnost hodnotit i reklamy a předvolební kecy? Také jednotlivé výstupy individuí ze zasedání PSPČR by tu mohly mít místo. A to neříkám jako Zemanův odpůrce, ale jako jeho příznivec. Jeho výstupy se pravděpodobně nebudou líbit lidem, kteří ještě od dob zaprodance či režimu předcházejícího jsou navyklí, že prezident má mít hlavu zaraženou v pozadí světových mocností a velebit toho, kdo nám chce určovat budoucnost. Tato individua nezajímá pravda, jsou to jen prosťáčci, kteří nejsou schopni argumentovat, ale jen se vezou na vlně trendů - teď je v kurzu kritizovat Zemana, protože média nám řekla, že jsou jeho názory příliš vstřícné k Rusku a Číně a kritické k Západu. A tak se tu budeme hádat o tom, jak pije, ale už ne o tom, zda pije pouze on nebo zda to byla výsada i jiných prezidentů. Také se budeme hádat o tom, zda není moc vstřícný k Rusku, ale už ne o tom, zda pro to nemá při pohledu na světové dění důvod. Můžeme se bavit i o tom, jak ten zaprodanec vítá Čínu (čímž jistě pošlapává lidská práva a zabíjí tibetská novorozeňata), ale už ne o tom, jak Čínu potřebujeme, jak Čínu vítají západní mocnosti a jak vypadal Tibet před invazí Číny. A tak to pokračuje dál. Lidé, kteří nic netuší o světovém dění tady budou plivat a vykřikovat svoje teze. Za příklad může posloužit migrace - člověk, který zřejmě absolutně netuší, jak migrace vypadá, jak vypadají migranti, co je příčinou, odkud jdou atp. se tu bude rozkecávat aniž by vzal v úvahu zkušenosti lidí, kteří se tímto objektivně zabývají. A jsme opět u médií, která ukážou v záběru starce s dítětem, ale netlumočí slova zkušeného armádního důstojníka a jeho názor na ten dav bojeschopných mladých lidí. Stejně tak jsme u médií, která prezentují migraci jako náhodnou událost v důsledku krize v určitých státech, ale nikoho ani nenapadne spojit krize a občanské války s vojenskou aktivitou NATO přesně ve státech, odkud k nám uprchlíci míří. A tak se tu bude hodnocení dělit na hodnocení lidí, kteří se rozhodují na základě mediálního obrazu a z něj odvozených osobních sympatií a hodnocení lidí na základě rozumu. A pak tu jsou ti, kteří se diví, že takovýto pořad vůbec hodnotit na CSFD lze.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19