Kameňák 4 (2013)

Tady se někdo pokusil stvořit film tak, že posbíral pár vtipů s naházel je za sebe - tak vznikl scénář. Ten zbytek je chabá vzpomínka na už tak dost hrozné předchozí díly. Tahle kráva byla už od začátku velmi hubená, takže ždímat z ní už čtvrtý díl je velmi zoufalé. Asi dám tu jednu hvězdu za některé vtipy, které mne pobavily .. cikáni (nevím proč ale snad nadabovaní?!) a za pár lepších scének (Kill Bill), které bych ale napočítal na prstech ruky děcka, co si hrálo s pyrotechnikou.

Kanibalové - Legendy a skutečnost (2007)

Dokument upozorňuje na brutalitu, která ale s výjimkou jedné nebo dvou scén vypadá opravdu dosti nereálně. Osobně bych ji vůbec nepostrádal, ale mám vcelku problém s tím, že autentické záběry jsou smíchány s hereckými výkony. Komentář se velmi dobře poslouchá. Tuším, že ho spáchal pan Plachý.

Kazatel (2011)

Co začalo zajímavou atmosférou a poměrně poutavým příběhem, skončilo jako tuctový film bez nápadu. Atmosféra - dobrá, postavy - dobré, nápad (ať už čerpali odkud chtěli) - také dobrý, ale příběh a efekty - špatné. Vždyť už tu podobnou (někdy až okatě podobnou) řezačku ukázali Underworldi a mnohé další filmy, tak proč to dělat znovu? Asi bych měl v dnešní době zatleskat, že upíři na slunci nezáří a nepotuluje se tam zbytečně moc puberťáků, ale když vezmu do úvahu i filmy z jiné kategorie než jen 'pubertální odpad', tak si toto moc dobře nevede. Pár chybek nebo vyložených blbostí, jako skákání po hozených kamenech tomu taky nepřidá.

Kdo přežije - Čína (2007) (série) odpad!

Byl jsem asi naivní, když jsem očekával dovednostní soutěž. Hodnocení platí pro všechny řady tohoto klonu Vyvolených.

Kdo přežije - Jižní Pacifik (2011) (série) odpad!

Vezmeme pár dobrovolně se ztrapňujících kreténů, scénář z telenovely a žádnou pointu a máme "soutěž" o největšího kreténa na ostrově. Pak už jen následují pravidelné výlevy paranoiků o tom, kdo je jejich nejvíc nelepčí kámoš, kdo je největší svině. Pak následuje totálně nečekaná situace, kdy je vyhozen někdo nepodstatný, protože je to jediný zvrat, který může tahle kravina ukázat. Víc napětí už může ukázat jen Ordinace.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Žánr "pohádka" se sem snad ani nehodí. Jako kdyby parta z hospody sebrala momentální nápady a stvořila scénář - sem tam nějaký to "vole", občas narážka na kokain, texty písní, které lze poslouchat jen při té správné hladince a celkový dojem prostoduché zábavy od mírně podnapilých tvůrců pro velmi podnapilé publikum. Pár vtipů tomu upřít nemohu, ale je otázka, zda se divák smál proto, že to už dlouho zoufale potřeboval, aby se nerozbrečel nebo zkrátka jen ze soucitu. Přestávám doufat, že se někdy kvalita pohádek alespoň přiblíží předrevolučnímu stavu. Těch pár světlých výjimek, které to dokázaly zřejmě začnu považovat za zázrak - velmi vzácný a těžko opakovatelný.. Teď už jen zbývá počkat, až pohádky hloupostí dosáhnou zahraniční vzory a pak až naše děti dosáhnou odpovídající úrovně.

Kick-Ass 2 (2013)

Takhle má vypadat film s dětskými hrdiny. Hunger Games se mohou jít zahrabat, protože je právě jedna malá holka (konkrétně asi o sedm let mladší než hlavní hrdinka HG) strčila do kapsy. Tvůrcům se podařilo okrájet Expendables od zbytečných kusů masa a litrů krve a vytvořili něco podobného pro trochu mladší publikum. Jak vidno akce a brutalita se v mnohém liší. Krásný film.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Čím dál tím stejné. Zajímavým byl pouze fakt, když jsem si opět někde přečetl kolik kvůli natáčení odpálili aut. Jinak Simír je pořád malý, jeho kolega pořád rádoby vtipný a šéfová zkrátka divná. Pár epizod bych mohl vyzdvihnout, ale měnit hodnocení snad už stovek epizod kvůli jednotlivým dílům nebudu.

Kocourkov (1992) (TV film)

Ach, kdyby to jen nebylo tak pravdivé.. :-) Jinak samozřejmě klasika za plný počet. Na Werichovu satiru to možná nemá, ale rád bych upozornil na to, pro koho je každý z filmů primárně určen. Od později narozených by sem nejspíše přišlo přesně opačné hodnocení obou filmů. Navíc obyvatelé jsou zde takoví, jak je popsal O.Sekora - hloupí, Werichova verse takovouto kocourkovskou inteligenci a náladu města nezachytila.

Kolem světa po obratníku Raka (2010) (seriál)

Dokument s vaší denní dávkou emocí. BBC těžko uvěřit nestrannost a zbytečně od dokumentu o zemi zabíhá do velmi prapodivného odbojářského magazínu. O autenticitě záběrů se pak divák může jen dohadovat. A při stavu dnešních médií lze o pravdivosti dosti úspěšně pochybovat. Záběry rozmazaných obličejů za noci, kdy se za svitu luny reportéři dostanou do totálního obklíčení, při kterém jim na záda takřka dýchají "po zuby ozbrojení" vojáci, z nichž ale neuvidíme ani fň. Pokud si tedy odmyslíme zdramatizování celé situace, vyjde nám z toho pohled na věc z jedné strany.