Našrot (2013) odpad!

Další z řady průměrností. Haroldovi a Kumarovi to nesahá ani po kotníky.

Náš venkov (2000) (pořad)

Hodnoceno podle dílu o speciálních dětech... Nerad bych zlehčoval něčí postižení, ale když jsem slyšel, jak mluví učitelka o takových dětech a zvlášť několik zmínek o dětských psycholozích, tak bylo hodnocení jasné. Popírat celý díl, že je někdo postižený, upravovat výuku podle nejslabšího postiženého jedince, a vymýšlet stále nové názvy syndromů pro neposlušné děti, to vskutku vydá na několik dílů zajímavého pořadu. Pokud rodiče k dětem přistupují ve stylu některých výroků, které tam padly, pak se nedivím, že to tady vypadá, tak jak tomu je - nic nezakazovat, přizpůsobit se, neporoučet, ať si dítě dělá co chce a místo výchovného výprasku navštívit psychologa.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Výborné pokračování. Hrdinové jsou už sice starší, ale blbost kvete v každém věku. Od prvního vtipu jsem doufal, že se laťka udrží a ona opravdu nespadla. Čekal jsem zábavné pokračování a především doufal v nějaké originální vtipy, obojí dodrženo, takže není proč shazovat..

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Výborný horor, který se na rozdíl od jedničky upíná spíše k akci a brutalitě, než k té dusné atmosféře nevyřčeného zla. Ale i tak stačí aby zazněly sirény a každý tuší, že něco není v pořádku. Film má stále dobrý spád, úžasné nápady (sestřičky) a další příšery. Jen ten příběh samotný mi zkrátka v prvním díle sednul víc a držel celé to dílo o trochu lépe pohromadě. Tady je důraz opravdu jen na ty jednotlivé výjevy zla s nějakým tím pojítkem, jako nutnou součástí, ale ne páteří filmu. PS: Dobře, že je v názvu 3D, ještě bych tam přidal Dolby digital, blu ray, full hd a mpeg2. Protože to zkrátka do názvu patří a vůbec ho to nekazí.

Nazí a vystrašení (2013) (pořad) odpad!

Typický americký reality-odpad. To jediné, co to mohlo nabídnout, vycenzurovali. Zbytek nestojí ani za delší komentář.

Nebezpečná sopka (2005) odpad!

Jediné, co je na tomto filmu pozitivní, je fakt, že vás milosrdně upozorní na to, jaká kravina to bude, už v úvodu. Člověku to ušetří čas i nervy, když jasně ví, že to po pěti minutách může s klidem vypnout a zodpovědně dát "odpad!" Kdyby to dítě přiložili do ohně a raději tak zachránili krásnou ženu, dal bych tomu šanci. Takhle ale ne!!

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad) odpad!

Maminka přivede neduživého blbečka do televize, aby vyřešila palčivé problémy svého parchanta. Patrik mlčí. Maminka vidí problémy všude okolo svatého Patrika. Patrik mlčí. Zástupce učitelů přihází, aby řekl, co se ve škole děje. Patrik mlčí. Matka začíná startovat. Patrik mlčí. Přichází další člen učitelského sboru - mizerná herečka a přitakává kolegovi. Patrik mlčí. Moderátor bere vše do svých rukou, odvádí ho stranou (stranou od 15 lidí v sále, před kameru, kde ho může vidět jenom zbytek republiky). Patrik mlčí. Moderátor vytáhne papíry z detektoru lži, kde zjistil, že učitel si nezasedl. Patrik mlčí. Moderátor se ho vyptává jak kkt, aniž by vysvětlil, proč nevzal na všemocný detektor samotného Patrika. Ale máme ještě jedno překvapení ... přichází školní psycholožka. A Patrik samozřejmě mlčí... A já to vypínám s vědomím, že mohu zodpovědně zhodnotit tuhle sra*ku.

Nedotknutelní (2011)

Ty nejlepší příběhy asi opravdu napíše sám život (ať už si od skutečného Filipa vzali kolik chtěli..). Příběh péče o nemohoucího sice není vůbec ničím novým, je ale uchopen tak zvláštním a milým způsobem, že mne nějaká případná podoba vůbec nezajímá. Toto tvoří originalitu vlastním neotřelým podáním.

Nejdrsnější kamioňáci světa (2012) (seriál) odpad!

Čekal jsem (vzhledem k britskému původu) změnu oproti blbostem, jakými jsou Kdo přežije nebo ty nejrůznější závody. Naneštěstí americká hloupost a nutnost udělat ze všeho co největší šou pro co nejprimitivnější publikum už dorazila i sem. Drsný je na této kravině jen její název. Ti blbci, co se toho zúčastnili, mají k drsňákům velmi daleko. Neoholená huba z nikoho borce neudělá a mimo to jsou to obyčejní tupci projíždějící se v cizích zemích. Porušují zákony, pořvávají na místní, přestože sami by neměli mít řidičák ani na tříkolku. Když se něco rozbije, hurá pro ty místní šikulky, na které předtím nadávali, a sedneme si do škarpy, než to bude hotové. Zlaté "Trucky na ledě". Měl bych dát alespoň jednu hvězdu za to, že kecy těch "řidičů" vcelku (oproti jiným rádobysoutěžím) omezili a velká část stopáže jsou poměrně dobré záběry, ale nechce se mi. I tak jsou většinou nesympatičtí - hlavně nikdy nepřiznat chybu a každý proslov zakončit: "..já to nakonec vyhraju".

Nepravděpodobná romance (2013)

"Ahoj, já jsem Karel, jsem alkoholik." "Ahoj Karle!!" "Už pár měsíců nepiju a snažím se žít nový život." "Zatleskáme Karlovi!" Že bych taky objel pár festivalů s tímhle sofistikovaným, naprosto skutečným příběhem Karla? Leckdo mne může mít za blázna, já tvrdím, že jsem vizionář. Pravda, můj příběh není z nejnapínavějších a děj je tak trochu ubohý, jenže já sázím na to, že když se mohou na nejrůznější festivaly dostat více jak hodinu dlouhé kraviny, můj příspěvek může doznat úcty za ušetření divákova času. Pokud by můj příběh o Karlovi někomu nestačil, může místo Pravděpodobné demence shlédnout jakékoli lesbické porno (tolik k té jediné krátké pasáži, která stojí za zmínku). Snad jen masochisté a ti vnímaví kreténi, co si říkají 'umělci' s citlivou dušičkou a pochopením pro vše ujeté dokáží ocenit uměleckou hodnotu amatérského filmu ze života blbky, které přeskočilo. Vždyť jen chtěla trochu štěstí ... a kupodivu ho v náručí dokonalého prince, který je po všech stránkách ideální muž - snad jen to, že se sjíždí ředidlem mu není ke cti a pak to hulení kazí obrázek dokonalého partnera, jinak je ale naprostou záhadou, proč ta mladá žena nenalezla štěstí v náručí feťáka. PS: retrospektivní děj, dokonce několikanásobný si může dovolit pouze Cimrman. PS2: Takže holky, hlavně si teď vzít první žárlivý vyfetlo, na který narazíte, po týdnu si ho vezměte a po dvou ať vás zbouchne a kdyby vám to náhodou nevyšlo, nezapoměňte se podělit o dojemný příběh života. PS3: Hlavní postava nebyla tak hrozná, primářka si zřejmě vzpomněla na Ordinaci a působení v produkci TV Hovna. A co se cvokaře týká - ten je ztělesněním Rorschachova vtipu o klaunovi Pagliaccim. Pár minut s někým takovým a hned máte na krku depresi, i když jste se šli léčit z chronických záchvatů smíchu.