poster

Strážci - Watchmen

 • USA

  Watchmen

 • Slovensko

  Strážcovia

Akční / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2009, 162 min (SE: 215 min, Director's cut: 186 min)

Externí recenze k filmu (17)

 • Advojka.cz (Jiří Flígl)

  "Snyder a jeho tým uspěli naprosto na všech frontách. V oblasti přímých adaptací komiksů, které si vypůjčují konkrétní příběh, a ne jen postavy, se jedná o výjimečně kvalitní počin. Spokojeni mohou být také staromilští elitáři v čele s Alanem Moorem. Předloha totiž nebyla pohaněna a film k ní…" (více)

 • Aktuálně.cz (Kamil Fila)

  "Watchmeni zkrátka představují naprostý unikát v rámci hollywoodské tvorby a budou oslavováni, zatracováni i nechápáni. Vyžadují snad až příliš velkou pozornost, zásobují nás snad až příliš velkým množstvím myšlenek a fragmentů, ale rozhodně a právě proto si zasluhují obdiv. Kdo taky říká, že každý…" (více)

 • FanMovie.cz (Petr Dudek) **

  "Ve filmu nefunguje téměř nic. Špatní herci, špatné triky, špatná režie. Jediné, co se dá pochválit je vizuální stránka filmu. Kandidát na zklamání roku." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Zack Snyder nesklamal a priniesol nám ďalší štýlový, zábavný a hlavne zaujímavý film. Tvorcovia mali čo robiť, aby vtesnali to dôležité z komiksu do filmu. Tých 164 minút je aj tak trochu priveľa a film občas pôsobí pre nezainteresovaných (tí, ktorí nečítali komiks) zložito. Prepis komiksu na…" (více)

 • Filmo.cz (Petr Semecký) ***

  "Na Snyderově práci je cítit, že má comics skutečně rád a hrozně by mu chtěl složit několikahodinovou poctu, ale právě na jeho výsledku je vidět, že Moore o něco takového nikdy nestál. Watchmeni jsou napsáni tak, aby šli zfilmovat těžce, s příběhem pracují naprosto jinak, než tomu je u filmového…" (více)

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ****

  "Strážci jsou prostě zfilmovanou knihou se všemi negativy, které z toho plynou. Jsou divácky nekomfortní, nároční a nic neservírují na zlatém podnose. Nutí vás myslet, vžívat se do postav a pokud nejste ochotni to dělat, velmi rychle se začnete nudit. A i pokud jste, ne vždy se vám to musí podařit,…" (více)

 • Gorilla.cz (Martin Svoboda I) ***

  "Ze Strážců je sice znát, že se drží předlohy zuby nehty a nenabízí nic moc navíc, i tak ale dokáží na několika místech pěkně strhnout a své parádní momenty (úvod, průlet Mannhatanovým životem) určitě nepostrádají. Děkovat můžeme i perfektnímu vizuálu, fajn atmosféře a z drtivé většiny i vhodně…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Líbí se mi, že Zack Snyder chtěl maximálně zachytit dobu a místo. V komiksu je Daniel Dreiberg mírně obtloustlý, rozhodně žádný hollywoodský krasavec. Patrick Wilson je přesně takový. Jeffrey Dean Morgan skvěle vystřihnul slizkého Komedianta, který sice nemá moc prostoru, ale jeho přínos je…" (více)

 • Jumbotron.cz (Václav Urbánek) ****

  "Snyder si Mooreův opus zbožštil tak fanaticky, že ztratil jakoukoliv průbojnost a nakonec i nadhled. Osobně bych mu s radostí odpustil osekání nebo zjednodušení některých etap příběhu a zkrácení stopáže, kdyby pak čiré užasnutí z výsledku nemuselo být doprovázeno soustředěným zíváním."

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) ****

  "Najväčším plusom Strážcov (ak odhliadnem námet samotný a jeho kvality), je zvuková stopa. To, čo filmové spracovanie mohlo priniesť k skvelému príbehu a jeho vizualite, boli hlasy, zvuky a hudba. Všetko z toho je veľmi zaujímavé, pocit retra a trochu i cudzosti, najmä vďaka pesničkám - priam…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Ve své době byli Watchmen zázrakem, dnes se film může jen plahočit. Strážcům totiž vyvstal nepřítel horší než společnost sama – čas. Spousta z motivů se do dnešní doby dočkala zneužití v mnoha dalších filmech či jiných médiích, a tím pádem přichází o svůj punc neortodoxnosti. První kosa dopadla na…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Snyderův film svou stavbou připomíná ze všeho nejvíc puzzle – jak za sebe kladete dílky, obraz získává srozumitelnější obrysy, až vám na úplném konci poskytne onen kýžený „komplexní“ dojem. Až tady se projeví, že Snyder opravdu obsáhl tři dekády alternativních amerických dějin druhé poloviny 20.…" (více)

 • Pevnost.cz *****

  "Zack Snyder opět věnoval dostatek pozornosti vizuální stránce. Nabízí svět temný, brutální, bezútěšný plný bolesti a utrpení. Využívá svých oblíbených „zpomalovaček“, ale není jich přehršel. Akční scény jsou výtečné, i když jich mohlo být opravdu o něco více."

 • Playall.cz (Slávek Anlauf) ****

  "Film není nejdokonalejší, ale i přesto si zaslouží pozornost."

 • Premiere.cz (Pavel Němec) ****

  "Otázkou zůstává, komu je snímek vlastně určen. Nejvíc si ho užijí ti, kdo už původní grafický román četli – ty ale děj (s výjimkou fikaně poupraveného finále) v ničem nepřekvapí a budou se v kině pouze kochat filmově nablýskanou verzí toho, co už dobře znají. Na \'nezasvěcené\' naopak čeká takový…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Snyder nepochopil Moorea. Z facky comicsovému konceptu altruistického nadčlověka je málem pohlazení. Jednoho úspěchu přece jenom dosáhl. I při všech nedostatcích jsou Strážci nejlepší filmovou adaptací Mooreovy comicsové tvorby. Vítězí těsně před V jako Vendeta (2005), nad přehmaty typu Ligy…"

 • Velkaepocha.sk (Milan Kajínek) ***

  "Ať je komiksový námět jakkoliv zajímavý, charaktery a detaily sebevíce propracované, platí pro Snyderovu adaptaci jednoznačně, že méně je více, a přestože film zvládl skvěle například zvláštní efekty, spletitý příběh a mnohovrstevnost různých významů a metafor, dal se poté do scén, které nakonec…" (více)