Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Povedené pokračování příběhu o Galech, kteří nyní spěchají na pomoc příteli do Egypta. Herci jsou opět skvělí a v tomto dílu hraje má oblíbená herečka a ten nosánek.... takže hodnocení je snadné :) . Bavil jsem se od začátku dokonce a zábava téměř nikdy neupadá - i ten dokument o langustě je krásný. Oblíbená hláška: Numerobis: "Kde je něhně? Oni snědli něhně!"

Asterix a Olympijské hry (2008)

Film mi znechutily především tyto komentáře, co tu čtu - bohužel jsem je četl před tím než jsem jej viděl a tak hodnocení nebude příliš objektivní. Já se u filmu ale poměrně bavil - Brutus místy opravdu exceloval, pár vtipů se povedlo i jiným postavám a především - nesrovnávám jen s jinými filmy o Asterixovi. Pokud dá někdo hodnocení "odpad" tak už dávno zapomněl, jak skutečný odpad vypadá.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Nevím, zda ještě někdo bude u Asterixe atmosféra taková, jako byla v 12 úkolech a dalších kreslených dílech z 60. až 80.let, takže ani nevím, jestli si tu hvězdu mám šetřit.. Zklamaný jsem každopádně nebyl.

Autosalon (2005) (pořad) odpad!

Ty staré díly ještě šly - klasický český motoristický magazín. Jenže s odchodem Top Gearu si asi na Primě řekli - co takhle zaplnit díru na trhu a jít na to světově? Výsledek - megalomanská sračka. Když vám nějaký dědek tlačí do hlavy jeho "wau, super, kůl, bomba,...", přitom ještě pamatuje povinnou výuku němčiny, působí to hodně trapně. S trojkou z Top Gearu byla pr*** - dělali si srandu ze všech a ze všeho a i když nejsem jejich velký fanda, pořad jsem měl rád. To, co zplodili tady, je ubohou parodií neschopnou srovnání. Stačí změnit přístup a vyměnit ty slizouny - ani není potřeba hledat v mladších generacích. Stačí někdo, kdo nebude k smíchu a kdo umí normálně mluvit.

Avatar (2009)

Popularitě rozumím, ale hodnocení už nechápu. Všechno velké, větší, největší - to je asi motto filmu. To ostatní opět trefně vystihl "Upřímný trailer": ..military bad, trees good. a to je zhruba vše, co lze ve filmu najít. Kde je nějaká zajímavá zápletka, která by film odlišila od stovek westernů, kde záporáci vyhánějí indiány z jejich posvátných míst? Zaznamenal jsem jen jediný rozdíl - vždy jsem se přikláněl na stranu indiánů, tady naopak. Ty modré bestie mi zkrátka lezly na nervy. A i když jsem zarytý odpůrce agresorů, kteří zabírají cizí území pro svůj vlastní zisk, tady to byla jasná volba. A teď to nejhorší - laciný příběh o chlápkovi, který se zabouchne do holky od nepřátel a zachrání jejich svět. Nic víc. Jen zkrátka spojí celé národy, kteří budou tohoto cizáka ochotně následovat (i když ho nemohli ani vystát a většina z nich ho ani nezná) a bojovat pod jeho velením. Kupodivu i přezbrojení je možné v neuvěřitelně krátkém čase, kdy v jednom okamžiku jejich luky a šípy nadělají jen pár škrábanců na pancíři útočníků a v druhém kosí jeden stroj za druhým. Všechno jen na dojem, ale logika pokulhává, příběh je špatný, hrdinové nezajímaví.. no hlavně, že už jsou v plánu tři další díly.

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Co jako to jako má jako znamenat jako? Vtip nula nic, už jen křeč. Záhadou zůstává, jak se mohli jistí lidé k tomuhle propůjčit. To si řekli - schválně si nepřečtu scénář, protože už dva předchozí díly zaručovaly kvalitu a navíc se neodbytně toužím ztrapnit?

Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)

Pravda - hra jako taková mne zas tolik (např. oproti Těžké Barboře) nezaujala, ale ani to nemůže ubrat byť jedinou hvězdičku z mého hodnocení. Těžko se mi hodnotí hra jako celek, protože jakmile přijdou na jeviště pánové Werich a Horníček, tak jde všechno a všichni ostatní stranou. Před podobné záznamy bych také dal varování, že po shlédnutí se mohou objevit deprese jednak z toho, jak vypadá satira a zábava dnes a jednak z toho, že se od vzniku hry nic nezměnilo. Nejen píseň "Hej pane králi" sedí na dnešní dobu, jako něco na hrnec.

Ballistica (2009) odpad!

Film v sobě mísí to nejhorší z podobných akčních blbostí. Ubohost herců si podává ruce s pitomostí postav. Po shlédnutí pěti minut už nemám důvod žít..:-)

Barva noci (1994)

Tento zajímavý film s dobrou atmosférou, několika výbornými postavami, hrudníkem J.Marschové, dobrým příběhem i závěrem by si zasloužil lepší známku. Je zdlouhavější, než by mohl být, jsou tam hluchá místa a hloupé okamžiky, ale celkově jde o zajímavý počin, hodný shlédnutí.

Bastardi 2 (2011)

Vždy budu vysoce hodnotit filmy zobrazující pravdu. Pro někoho to může být skandální urážka jisté menšiny, ale to jen pro toho, kdo s touto menšinou neměl to potěšení. Ti ostatní povětšinou dají za pravdu. Jak často se asi stává, že mladíci určitého etnika, které se nesmí zveřejňovat pokud nejde o tu malou, připálenou.. bezdůvodně napadnou kolemjdoucího? A kolik filmů se této tématice asi věnuje? Jak první tak druhý díl také krásně zobrazuje bezmoc učitelů a ono "selhání systému", které se zdaleka netýká jen školství..!