Faunův labyrint (2006)

Docela zajímavé, trochu bizardní, trochu drsné, originální.Nicméně mě to až tak nebavilo, takže za 3*. Nabízí se zde samozřejmě otázka, komu je film určen, vzhledem k tomu, že se jedná částečně o pohádku, proloženou několika drsnými scénami (nebo spíše celkově je to takové drsné). Asi třeba mě, že, když jsem si film pustil.

Dracula (1992)

Tento způsob zpracování mi teda příliš nesednul. Spousta dalších dvouhvězdičkových lidí to vystihlav komentářích podle mě velmi dobře, takže nemám moc co dodat. Že takto tvrdě může zklamat Coppola jsem nečekal.

Když muž miluje ženu (1994)

Jsem docela náročný divák a 5* nedávám moc často.Ale tomuto filmu je dáma ještě se pod to podepíšu. Prostě mi to sedlo. Meg Ryan příliš rád nemám, ale zde zahrála prefektně a do detailu, tak jak měla.Garcia také vynikající. Ještě bych vydvihnul vynikající český dabing, hlavně u Garcii. Velmi citlivá práce režiséra, který si s tématem, které se pohybuje na hranici červené knihovny a filmů od Rosamundy Pilcharové poradil na jedničku. Ač je to těmto filmům trochu podobné, tak přesto je to úplně jiné a o několik úrovní lepší.

Táta šampión (2009)

"Tati, jestli jí nevopícháš, tak seš blbec". "Tvůj táta je docela v pohodě...neni, je to pitomej blbec". Tyhle hlášky se mi docela líbili.

Taxikář (1976)

Kéž by jednou vložil Scorsesi svůj um do něčeho příjemného, co pohladí po duši. To by bylo něco. Bohužel se to nikdy nestane, i když v pár filmech trochu náznak byl. Nevím proč ho stále baví toulat se po temných stránkách ať už duše hlavních hrdinů nebo světa kolem nich. Nicméně to dělá velmi dobře a precizně, ale právě kvůli tématům které volí, pro mě nikdy nebudou jeho filmy patřit mezi úplnou špičku. Ale myslím, že Scorsesi to už nějak přežije. Ještě mě překvapilo jak krásná byla v té době Cybill Shepherd a jak málo prostoru má v tomto filmu Jodie Foster, vzhledem k tomu jak moc se o ní v souvislosti s tímto filmem mluví.

Devítky (2007)

S tím jak je film natočen problém nemám, sleduje se to hezky. Horší už je pochopit souvislost mezi jednotlivými epizodami - alespoň během filmu, protože na konci se nám jakéhosi vysvětlení dostane. S tímto "trápením" diváků mám vždy trochu problém a nevím jestli je to dobře to takto dělat. Člověk chce ve své přirozenosti chápat a rozumět a zde mu tuto přirozenost autoři nedopřávají. V diskuzi k tomuto filmu je link , který film vysvětluje poměrně dobře a troufnu si říct, že na toto přijít je skoro nemožné. Samozřejmě základ pochopit těžké není, mluvím o detailech.

Kawasakiho růže (2009)

Zkopíruji sem, to co jsem napsal u jiného nového českého filmu.Myslím, že to můžu zkopírovat k X dalším českým filmům a i k těm budoucím to bude určitě sedět. "Nesnáším tyhle nové české filmy a bohužel takových podobných vzniká strašně moc (když to vezmu procentuelně). První věc co mě vždy napadá je, že naši současní tvůrci neumí udělat normální, koukatelný, příjemný a zábavný film. Tak vytvoří "něco" s nadějí, že jejich neschopnost se schová pod roušku snad geniality nebo nepochopeného umění. Docela by mě zajímal duševní stav tvůrců. Tohle normální člověk, s čistou a jasnou hlavou vytvořit nemůže.Je dobře, že u nás moc peněz do podpory filmů neteče, protože se mi zdá, že to točí hlavě pro sebe (a nejsem sám, dle příspěvků ostatních).

Kniha přežití (2010)

Bavilo mě to, líbilo se mi to. Tečka. Tyhle dvě věci jsou vždy to nejdůležitější.

Důkaz (2005)

Mě se to líbilo, hezky natočené. Svého času jsem byl také matematická hvězda, částečně na střední a hlavně pak na vejšce (kdo ne, že?).Takže všem okolnostem, které film provázejí dobře rozumím. Velmi sympatické výkony všech tří herců v hlavních rolích.Je zde několik pochval na výkon Gwyneth, s tím souhlasím, ale Hopkins to zahrál podle mě do puntíku tak, jak asi měl, vynikající. Docela mě zaujal pohled na duševní stav Hopkinse, kde měřítkem bylo hlavně to jestli dokázal v daném období pracovat nebo ne. Tento omezený pohled mi přijde docela trefný a typický, ale samozřejmě špatný. Měřítkem duševního zdraví je schopnost, kapacita, pro prožívání potešení, slasti (myšleno schopnost přijímat pozitivní vjemy). To si lidi pamatujte. Například lidé, kteří se vůbec nedívají na filmy, protože jim to nic nedává, jsou typickým příkladem tohoto-nedokážou přijmout něco hezkého.Určitě nejsou hned blázni, ale něco není v pořádku.

Proroctví (2009)

Ve filmu jsem objevil jasné poselství.Pokud se kolem vás nebo kolem vašich dětí začnou vometat divný, nepříjemní týpci a víceméně vás budou jenom děsit, můžete si být jisti, že to s vámi myslí dobře. Přes neschopnost přijatelně komunikovat, je jejich technologii na obrvoské úrovni a mohou vám velmi pomoct. Mohli lidstvo nějakým rozumným způsobem v předstihu varovat, ale vyhodnotili to tak, že to asi nemá smysl a proto zvolili variantu, že pouze zamotají hlavu jedné malé dívce, resp.ženě. Když nad tím ale přemýšlím, tak asi motali hlavu více lidem (když vezmu to množsvtí šutrů kolem lodi na konci, což byla asi vstupenka na palubu), přesto celá akce zůstala dobře utajena. Ale pozor, film mě bavil, takže 4hvězdy, i když závěr trošku zaostával.