Dívka ze skříně (2012)

Trpký život ako na podnose, plný rôznorodých emócií. Presne taká je “Dziewczyna z szafy”.

Konvoj (2016)

Poliaci na vlne “neuveriteľna”, kedy snímok dejovo síce baví, no príbehovo na spôsob “západniarov”, prepadáva na extrémnom potláčaní reality. Škoda ..

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Bruce Willis sa pomaly ale isto stáva “ďalším” Nicolas-om Cage-om. Jediné, čo ho ospravedlňuje, je čoraz viac blížiaci sa “kar”, respektíve samotná dejová linka tohto snímku, ktorá sa od úvodu až do samotného záveru, na nič nehrá. Každopádne, čo film, to “trápnosť”, vhodná akurát na vraždenie voľného času. Kým sa počas sledovania obdobných počinov človek aspoň “zabaví”, v tomto prípade sa o žiadnu mimoriadnu komédiu nejedná. S týmto “všetkým” som však viac menej rátal, nič nečakal, a tak v konečnom dôsledku ani nič nedostal. Rozmýšľam, že by som dal “3”, ale to by som musel prehodnotiť tak 2 000 filmov, a to sa mi ozaj nechce.

Frontline - ISIS: islámský stát (2014) (epizoda)

Presne TO, čo vytýka užívateľ "Zeck" ostatným, je on samotný, len z iného uhľa pohľadu. Kým jedna skupina považuje tento dokument za "propagandu", tí druhí ho obhajujú, pričom v ňom vidia "iba" množstvo "objektívnych" informácii. No "pravda" je niekde uprostred. Kým sa tento dokument zaoberá jeho podstatou, hlavnou myšlienkou, teda zrodom "ISIS", skutočne zaznie niekoľko zaujímavých informácii, ktoré by sa dali považovať za "fakty". Lenže potom je tu tá "druhá" strana "mesiaca", v podobe akejsi ťažko uveriteľnej obhajoby: "Áno, áno, vedeli sme o tom čo bude, ale nedalo sa inak - my sme prišli len "pomôcť", tým naša úloha skončila, všetko ostatné je Vaša chyba". Netreba totiž zabúdať na "históriu", ktorá nie je zas tak stará, aby si ľudia KONEČNE uvedomili, že "Krajina neobmedzených možností", nie je zas tak nevinná, ako v to podaktorí slepo veria. Pričom IRAK, je jeden z "mála projektov USA", ktoré sa rovnako ako iné (Čile a pod.), ani omylom nevydarili. Priemer.

Přání smrti (2018)

Som zvedavý, kedy najbližšie uvidím nejaký “akčný” film, pri ktorom si nebudem musieť vypínať mozog. Nuž ale niet sa čo čudovať, keď za týmto veľdielom stojí Eli Roth, ktorý sa vo svojich počinoch, s inteligenciou príliš nebabre. Toto je totiž ďalšia “pomsta” na tanieri s “komediálnymi” prvkami, ktorú netreba brať nijak vážne. Lebo pokiaľ áno, tak by sme sa tu pohybovali v úplne iných “číslach”. Napriek tomu, že niektoré akčné scény, už idiotskejšie pôsobiť nemohli, požiadavky v rámci zábavnosti tento snímok napĺňa.

Delirium (2018)

Ako tak pozerám, "CinemArt" nemá najlepší čuch na dobré filmy. "Ľudia", nenechajte sa zmiasť tými nezmyselnými, "dokonalými" hodnoteniami, (asi) "robotníkov" uvedenej, filmovej spoločnosti, ktorí "sem prišli", slušne povedané - "PR-ovať". Netvrdím, že bol samotný snímok, celkovo nefunkčný, no rozhodne nebol po hororovej či dejovej stránke v rámci hore uvedených žánrov - "plodný". Toto je absolútny priemer, ak nie MENEJ, ktorý v prvej i druhej polovici bavil niečim iným, no celkovo, kvalitou prevedenia, budí skôr dojem "TV počinu", s béčkovým hereckým obsadením. Toto za návštevu kina nestojí, ani keby bol samotný "ticket" ZADARMO.

Kimssi pyoryugi (2009)

Bezpochyby nesmierne originálna “romanca” o láske, no hlavne o poznávaní samého seba. Nuž ale keď človeku počas sledovania takéhoto príbehu, neustále utekajú myšlienky iným smerom, môže ho ovládnuť mimoriadna spokojnosť? Bohužiaľ nie, všetky oči ostali suché, a to je v prípade takéhoto druhu filmu, doslova strata času.

U-Turn (1997)

Prihlúpla, temná zábava zo "sedlákova", s výborným hereckým obsadením, ktorá svojim podivným nádychom celkom solídne dokáže zabaviť. Človek sa skutočne nenudil ..

Pomsta (2017)

Od samotného úvodu, až do úplne úplného konca, hlúpotou posiaty snímok, ktorého vyvolané dojmy u diváka, by sa nepodarilo vystihnúť ani za pomoci trilógie kníh "vulgarizmov". Pred pár dňami spatril svetlo sveta "Downrange", ktorý inteligenciou taktiež neprekvital, no to čo predviedol "Revenge", to doslova vyvoláva pochyby o zdravom rozume "Coralie Fargeat-a". Skutočne netuším, čo si o ňom myslieť. Či je to všetko iba "vydarený zlý žart", alebo je naozaj tak "prostou" osobnosťou, no jedno viem na 100% (!), tou zábavnosťou a odľahčenosťou, akou to pobral, to je kurva-FIX na "Oscara". Keď k tomu prirátam tie umelecky poňaté, kamerové zábery, plus čisto "splaterovský" záver, ktorý v tomto "Rape and Revenge" kúsku, pôsobí ako afrodiziakum, JA SKUTOČNE BOJUJEM SÁM SO SEBOU, AKÉ HODNOTENIE UDELIŤ. Toto je totiž jeden z mála filmov, pri ktorom sa dá pochopiť čokoľvek od 1 do 5, okrem "odpadu". P.S.: Predtým, ako sa ho rozhodnete vzhliadnuť - VYPNÚŤ MOZOG, zaobstarať pukance, VYPNÚŤ MOZOG, otvoriť Coca Kolu, no hlavne - VYPNÚŤ MOZOG!