JFK's Secret Killer: The Evidence (2013) (TV film)

Vtipné. Takí jebnutí, že by boli? Toto snáď ani nikto nemôže myslieť vážne. Ale čo my vieme.

JFK (2009) (pořad)

Veľmi solídny, pomerne objektívny dokument, ktorý (NE)priamo (NE)prepája Jacka Rubyho s vraždou Kennedyho, pričom jeho hlavnou podstatou, je vyšetriť vraždu Lee H. Oswalda, keďže Rubyho tvrdenia o motíve, že nechcel, aby Jacqueline trpela počas súdneho procesu, vyznievajú fakt trápne a môže im veriť len úplný idiot. Na týchto starších dokumentoch sa mi veľmi páči jedna vec. Že ďaleko viac poukazujú na osobu Carlosa Marcella, vysoko postaveného člena mafie, ktorý mal mať podľa mnohých svedectiev práve Rubyho, ale aj samotného Oswalda pod palcom. Strašná škoda, že bol Earl Warren taký hlúpy kokot a odmietol prevoz Rubyho do Washingtonu, kde chcel vypovedať pred celou Warrenovou komisiou, aby údajne podľa jeho vlastných slov, povedal úplnú pravdu, keďže je jediný, čo pozná pozadie celého prípadu.

Chyby a katastrofy (2021) (seriál)

Že bola jazda limuzínou s otvorenou strechou fakt kokotina, nato som tento dokument fakt pozerať nemusel. Ale akonáhle sa začalo fabulovať, že Oswald volal z ambasády tam a hentam, no už nezaznie "čo malo byť predmetom diskusie" oných dialógov, to už mi príde na dokument ako celkom solídne fopá. Tomu sa povie hodnota informácii.

Zavraždila prezidenta Kennedyho mafie? (2009) (TV film)

Dokument predostiera motív, pre ktorý by mohla chcieť zavraždiť "J.F.K." samotná mafia, pričom taktiež poukazuje na konkrétneho páchateľa. Jediný, no pomerne zásadný problém dokumentu je pre mňa fakt, že je prevažne postavený na pomerne nepodložených tvrdeniach tretej osoby, získaných z klebiet zo samotnej basy. Ono nemožno povedať, že by niektoré nemali logiku, no akonáhle sa dokument vezie na vlne "jedna babka povedala", stráca akosi vierohodnosť.

Best Evidence: The Research Video (1990)

V dokumente vypovedajú ľudia, ktorí popisujú čo sa v skutočnosti dialo s telom J.F.K. po jeho smrti v Dallaskej nemocnici, pričom v závere sa dostáva na spochybňovanie oficiálnych záznamov či fotografii z pitvy zosnulého prezidenta.

Stvořitel (2023)

Fakt veľmi zmiešané pocity. Na jednej strane snímok po vizuálnej stránke nie je vyslovene špatný, no od sci-fi žánru očakávam skutočne ďaleko viac. Čo sa týka samotného príbehu, ten nie je nijak mimoriadne prepracovaný a zároveň ani nemôžem povedať, že by ma mimoriadne bavil.

JFK: Poslední důkaz (2023) (TV film)

Veľmi milo prekvapený. Samozrejme, divák nedostane odpovede na tie najdôležitejšie otázky, no všetka česť tvorcom, ktorí stoja za veľmi objektívnym dokumentom, v ktorom dostávajú priestor všetky zúčastnené strany aj so svojimi teóriami. Nie nie, Lee Harwey Oswald to nebol. A keď bol, tak určite nie sám, pričom obzvlášť sa mi pozdáva, aké fakty v podobe autentických výpovedí zaznievajú, ktoré nakomplet spochybňujú oficiálnu teóriu Warrenovej komisie.

JFK: What the Doctors Saw (2023)

Človek sa dozvie informácie (netvrdím že pravdivé), ktoré doposiaľ nikdy nikde počuť nemohol, pričom viac menej potvrdzujú teóriu buď o viacerých strelcoch, alebo strelcovi, ktorý strieľal spredu a nie zozadu, ako to znie v záverečnej správe Warrenovej komisie, ktorá bola zhruba po 10 rokoch nakomplet spochybnená, aby ju opätovne po pár rokoch potvrdili iní odborníci. Nechcem tu spojlerovať, lebo to by si potom divák, ktorého zaujíma tento prípad, samotný dokument príliš “neužil”, a tak len na záver dodám, že tento dokument, pravdepodobne na ČT alebo History neuvidíte. Tie sa totiž striktne držia len jednej jedinej teórie, “single bullet theory”, čo teda tento rozhodne nerobí, no informačne z pohľadu vyšetrovania ďaleko viac obohatí, ako hentie pásové počiny, ktoré chrlia prevažne štátne televízie, alebo kanály ako History či NG. Príjemnú zábavu a ústa treba zavrieť ..