WarHunt (2022)

Snaživé céčko s peknou kamerou, ale tam to zrejme končí. Kto objaví väčšie bohatstvo v tomto snímku, má môj obdiv. Snímok znevažovať nebudem, no stotožňujem sa s názorom väčšiny :)

Stín samoty (2021)

Vôbec nie tak márne, ako som sa pôvodne domnieval. Samota a tma robia svoje, pričom monštrum v náznakoch v mnohých prípadoch dokáže snímok obohatiť viac, akoby malo byť non-stop na scéne. Aby sme sa chápali, toto rozhodne nie je to žiadna pecka (!), pohybujeme sa na kvalitatívne priemernej úrovni snímku, ktorý mnohých divákov odradí pomalosťou či nie príliš výraznými hororo vsuvkami, no ako vyslovená tragédia mi to teda neprišlo. Psychologická stránka ako taká dokáže urobiť svoje. Matka prepnutá, všade vidí nepriateľa, syn tiež nie je úplne v pohode, pričom vplyv chorobomyseľnej osoby na chorobomyseľnú osobu robí taktiež svoje. Ja dám tri, lebo dve mi prídu fakt akosi málo na snímok, ktorý rozhodne z pohľadu spracovania amatérsky nepôsobí ..

Mimozemská invaze (2017)

Kokos ten Wesley - ten to ale dotiahol .. :D Nuž čo povedať. Taká podpriemerná béčkovina, alebo nadpriemerná céčkovina :)

Oktanový kult (2003)

Mám rád tieto námety. Nuž ale toto akosi nenaplnilo ani len priemerné očakávania. Úvod navnadil, jadro myšlienkovo neohúrilo, záver zas príliš nevýrazný .. no načo to bolo dobré :)

Šílený bůh (2021)

Veľmi zaujímavá “vecička” pre okrajové publikum ..

Prokletí spící panny (2016)

Podľa šablóny o strašidelných barákoch, avšak v kombinácii s nevýraznom, takýto snímok (pre najmenších) skrátka nemá ako preraziť. Potešili masky, to zas nie že by bolo všetko vyslovene zlé, no je to príliš skromne poňaté a tam to končí ..

Rose: Milostný příběh (2020)

Otrepaný námet mi nevadí, nie všetko musí byť hneď originálne, i keď sa v tomto prípade malá, nápaditá vsuvka objaví. Čo je však horšie, ide o pomerne dosť čitateľný, nevýrazný (vraj)horor. Upírčina bez krvi a gore, to je ako prísť do bordelu kde sú všetky kurvy v karanténe ..

Válečný zločin (2017) (seriál)

Vojenský dokument, poprepletaný rôznorodou formou zločinu, na ktorom sa podieľala mafia či gangy. Mňa osobne nesmierne potešili dve epizódy, o sériovom vrahovi z Paríža: Marcelovi Petiotovi (2) a Gordonovi Cumminsovi (5), ktorý zas vraždil v Británii. Ja osobne nemôžem inak, iba zhodnotiť, ako nadpriemer, i keď ma nie vždy všetky epizódy plnohodnotne bavili či informatívne obohatili ..

Tajemný mnich (1965)

V podstate zaujímavé iba kvôli odhaleniu identity “mnícha” a vedľajšej príbehovej vsuvke. Celkový nádych je skôr “komediálny”, bez vážnosti, potenciál kaštieľa zas ťažko nevyužitý a tak je samotný snímok pre mňa čisto priemernou záležitosťou, ktorý nijak extra nenadchol. P.s.: Tá hudba je fakt “skvostná”. Pochovala každú jednu scénu, ktorá mala atmosféricky navnadiť, pričom tie herecké teátra v závere fakt pobavili :)

Arang (2006)

Zbytočná vložka v podobe mysteriózna narušila celkové smerovanie snímku. Nuž ale keď títo šikmáči z Juhu v minulosti všade jebali tých duchov ako keby ani nebolo iného nápadu. Tie skutočné, vydarené Thrillery o sériových vrahoch prišli až "potom", toto je taký za každú cenu originálne pôsobiaci snímok s duchom, ktorý pôsobí viac komicky než hororovo. Medzi 2-tri ..