David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Ano, jsme inteligentní, ale moudrost chybí. Kdyby byli všichni ekologové, jako tento velký muž, věřím, že by moudrá byla většina světa. Je pravda, že největší destrukce přírody je v rozvojových zemích, je pravda, že i v Evropě se dělají kontraproduktivní opatření. David neříká, abychom měnili životní styl a statky, které užíváme. Říká jen, abychom to dělali jinak. Tohle by měl vidět opravdu každý. A kdo nepochopí, tomu nechybí jen zmiňovaná moudrost, ale bohužel i ta inteligence...

Melodie mého srdce (2007)

Miluju tento druh filmů, kde se míchá hudba a city (mezi top řadím např. Begin again). Skvělá zápletka a pokud tomu odpustíte pár totálních nelogičností, jako je podivně jednoduché splynutí duší hlavních hrdinů jedné noci před jedenácti lety, to, že souhrou náhod skutečně jednalo jen o jednu noc, přestože pokračování v podstatě bránily malichernosti (otec podivín)... Dále pak totální jednoduchost s jakou se může měsíce potulovat malý kluk bez dokladů a rodičů americkým velkoměstem, přičemž se jej ujme pastor a poté chodí do prestižní školy a nikomu to není divné, tak je i toto super snímek. Já bych to filmu určitě odpustil, ale mrzí mě ještě jedna věc. Byly tam chvíle, ze kterých šlo dle mého názoru vymáčknout víc. Mohlo to ještě víc sáhnout na city. Díky tomu u mě jen 70 %.

Ledová archa (2013)

Nudné, předvídatelné, podivné, ujeté... nevím co víc k tomu dodat. Asi je to na mě moc. Dokoukal jsem, za to ta hvězda, ale jinak tak 20 %.

Lesní duch (2013)

Prý horor... Je to jen o hnusu a blbosti hlavních hrdinů. 20 %.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Příběh zajímavý, začátek mě celkem bavil, ale tak od půlky už to byla nuda. Čekal jsem od toho asi víc detektivky. Bohužel. 40 %.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zpracování úchvátné, herecké výkony výtečné, děj jistě, zejména pro příznivce fantasy, taky super. Je to ale hrozně zdlouhavé, natahované, místy ne úplně přehledné, i když na množství rozpracovaných osudů to jde. Je to dobrý seriál, o tom žádná, ale to hodnocení zde je přehnané. Konec, který spoustu skalních fanoušků rozlítil mně přišel vcelku zajímavý a v souladu se zvraty, které seriál přinášel po celou dobu. Celkové hodnocení 75 %.

Šťastný nový rok (2019)

Viděl jsem už několik filmů, které tu měly hodně pod padesát procent a byly mnohem lepší, než tohle. Má jít o bláznivou komedii. Dokonce i těch fórů je tam dost, ale problém je, že 90 % jich je totálně předvídatelných a více než vtipných, jsou trapné. To, že příběh je slátanina bych asi bláznivé komedii odpustil. Navíc tedy nevím proč, ale má to šílený zvuk. U žádného jiného filmu se mi to nestalo, ale tady mi přišly veškeré dialogy děsně přepálený vzhledem k okolním zvukům a tudíž to dost často působilo nepřirozeně. Dvě hvězdy za těch pár vtipných scén, byť žádná z nich nezářila originalitou. V televizi bych to asi zkousnul snáze, ale v kině tak max 30 %. Těch 60 %+ tady je fakt úlet.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Soukup musel někdy v minulosti prohrát dost drsnou sázku. Jiné vysvětlení nechápu.

Yesterday (2019)

Už když jsem viděl upoutávku v kině, tak mi to celé přišlo jako vtipný nápad a i z ukázek se to zdálo též jako pěkně udělané. No a tento film očekávání naplnil. Velmi vtipné plné skvělé hudby. Ed Sheerana v podstatě neznám (vím, že existuje, pár jeho písniček jsem slyšel, ale asi bych si to s ním nespojil), nicméně jeho zapojení do filmu je perfektní. Za mě 90 %.

Talk show Jiřího Ovčáčka (2019) (pořad) odpad!

Kladu si otázku, zda je lepším moderátorem Jiřík a nebo Jaromírek Sukupů...?