Zmenšování (2017)

Docela pěkně se to rozeběhlo. Námět vcelku zajímavý, do půlky mě to bavilo, ale pak už to byla nuda. Spíše než drama bych řekl, že to byla ne příliš povedená komedie. Pokud vás tento film mine, o nic zásadního jste nepřišli. Pokud ale fakt nemáte nic lepšího na práci, tak si to pusťte.

Zrodila se hvězda (2018)

Herecké výkony na 5*, ale jinak příběh i konec předvídatelný. Takže celkově 60 %.

Love (2015)

Erotika zpracovaná celkem dobře - nepůsobí to úplně jako porno i když lehká erotika to určitě není. Příbehově ale nic moc. Nějak mě to neoslovilo. Je to tak na 1,5*, což zaokrouhluji na dvě za Pink Floyd :-).

Doktor Martin (2015) (seriál)

Žádný zázrak jsem od toho nečekal. Žádný zázrak to také není. Ale pobaví to. 60%.

Bohemian Rhapsody (2018)

Asi takto. Ten film nemá chybu po technické stránce absolutně žádnou - zvuk dokonalý, kulisy dokonalé, výkony herců dokonalé a scénář, ten napsal sám život jednoho showmana a party lidí okolo něj, byť byl v detailech upraven tak, aby byl vyprávěný příběh zábavnější. Nedokážu posoudit, jestli se jedná o nejlepší film, co jsem kdy viděl, ale z hlediska zážitku, který jsem si odnesl z kina na špičku rozhodně patří. A to jsem po přečtení mnoha oslavných komentářů zde očekával opravdu hodně. Přidávám se k ostatním s doporučením, že tento film skutečně stojí za to vidět v kině. edit 17.11.2018: Jen jedna úsměvná poznámka. Moji rodiče byli naposledy v kině na Vesničko má středisková.... a teď na Bohemian Rhapsody.

Marťan (2015)

Jsem si jistý, že kdyby se něco podobného opravdu stalo, nikdy by to ani vzdáleně neprobíhalo tak, jako ve filmu. Ale je to hezká pohádka, hezky udělaná, napínavá i když předem víte, jak to dopadne... :-)

Metro (2013)

Absolutně nejlepší parodie na katastrofické filmy. Nechybí tomu vůbec nic. Navíc je to tak úžasně ruské. Pátou hvězdu nedávám jen proto, že se obávám, že autoři to mysleli vážně...

Lidská stonožka (2009)

Tenhle film je fakt "horor". Hvězdička je za skvělý herecký výkon doktora.

Druhá míza (2015)

Za poslední rok jsem viděl tři filmy, které výrazně vybočily z průměru nebo jen účelu na zabití času. Loni o prázdninách to byl fil Begin Again, pak romantická komedie Love, Rosie a teď Danny Collins. Mnoho vtipných hlášek, skvělý příběh a navíc to není zabito špatným koncem. Al Pacino výborný výkon a nejen on. 90 %.

S láskou, Rosie (2014)

Trochu mi to připomnělo A Lot Like Love. Pohádka každým coulem. Takhle to v životě nechodí. Ale pohladí to po duši.