Temný případ (2014) (seriál)

Pokud budu hodnotit poslední epizodu, tak musím říci, že byla dechberoucí, více není třeba říkat. Popravdě jsem celý ještě uchvácený a možná ani nedokáži napsat něco kloudného, nicméně nedokáži zodpovědět na jednoduchou otázku: „Chci další řadu tohoto seriálu?“. Jak prostá je tato otázka u většiny seriálů (fanoušci Firefly mohou povídat své). Pokud mě něco takhle vykolejí, zaslouží si to můj obdiv a s dosavadním hodnocením na CSFD (94% ke dni 10. 3. 2014) bez výhrady souhlasím.

Broadchurch (2013) (seriál)

Další úžasný počin od Britů. Skvělá podívaná od začátku do konce. Nutno podotknout, že tu neplatí staré známé přísloví: "Konec dobrý, všechno dobré." a to je ten správný šálek.

Gravitace (2013)

Všichni asi nedokáží ocenit vypjatou situaci.

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších seriálů. Naplněný úžasného humoru, věčných odzbrojujících slovních přestřelek a narážek na jiné oblíbené díla a historické události. S obsazením herců nemohu mít problém a genialitu scénáristů mohu jen vyzdvihnout do nebes. Pokud někdo má rád chytrou zábavu, tak tohle je jasná volba.

Bezpečný přístav (2013)

Nebýt postavy Cobie Smulders, která dala závěru krásný říz, dal bych 3*. Závěr jsem očekával přesně takovýto a nijak mě nepřekvapil, nicméně velmi potěšil. :)

Studio 60 (2006) (seriál)

Práce Aarona Sorkina se mi velice líbí. Podobné náměty v jeho tvorbě v podobě Newsroomu mi nevadí, jelikož ho „chytří lidé“ nenechali dodělat své dílo. Nicméně skončení Studia 60 mi tolik nemrzí jako konec další pěkné role Matthewa Perryho, protože každý ve svém životě musí párkrát narazit, aby si odnesl ponaučení, které přetaví ve své veledílo typu Newsroom. Aaron Sorkin každopádně patří mezi mé nejoblíbenější scénáristy a doufám, že jeho nejzářnější dílo nás ještě čeká.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Naprosté zničení série. John Moore tímto snímkem jasně ukázal, že prostě není dobrý režisér. Škoda slov na kritiku. Ale jedno určitě povím… Sto dalších režisérů by se pralo o možnost natočit něco tak kultovního jako je Die Hard a John Moore ukázal jen svou nevzdělanost ohledně tohoto námětu a úplnou naivitu. Jestli tento režisér natočí někdy něco, co bych hodnotil alespoň 4* se už nedozvíme, jelikož si už od něj nepustím žádný film… určitě… PS: John Moore je nejhorší režisér všech dob, který by si zasloužil, abychom ho přivázali ke kůlu a lynčovali.

Defendor (2009)

Woody Harrelson + skvělý soundtrack = 4*

Raubíř Ralf (2012)

Suprově originální, zábavný. Nechápu, jak mohla vyhrát Rebelka Oscara, Ralf je o dost lepší a hlavně nápaditější.