Půjčovna masa (2018) (seriál)

Předlohu jsem nečetl. Nejpřekvapivější na seriálu je, že dokázal odejít s úctou a v nejlepším. To se už dnes moc nenosí. Žádné zbytečné série nebo příběhová vata. Dostanete čistý příběh, který hraje na strunu noire / scifi fandům. To se už dnes moc nedělá, takže tohle je první důvod, proč by jste měli dát Altered Carbon šanci. Další důvod je práce s postavami. S šetrností a bez zbytečností je propracovává a dodává jim postupně osobnost. Ať už to je přízvuk ve vypjatých situacích nebo životní krédo. Postavy si zapamatujete a není jich zbytečně moc. Pak tu máme samozřejmě jedinečnou atmosféru, která je v dnešní době už pohřbená. Sázka na špinavý noire s nádechem cyberpunku se vyplatilo. Každý, kdo miloval třeba i původního Blade Runnera, tak bude nadšen. Vše je totiž zabalené do kompaktního balíčku, který bude sedět všem, kteří hledají trochu odvážnější seriál. Za mě teda fakt dobrý. Další díly ale nejsou třeba. Jen by to zkazilo jednu z výhod seriálu.

Rampage Ničitelé (2018)

Neurazí ani nenadchne. Kdo očekával něco víc, než jen prázdnou zábavu, tak byl bláhový.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Zábavná popkulturní dvouhodinová jízda. Je to sice dost kýčovitý, ale to neznamená, že všichni hráči a fandové kultovních statusů nebudou plesat radostí. Jsem obojí. Pokud jste však upjatý cápek v roláku, co baští bílej jogurt a kupuje moderní umění, tak asi mrknout jinam. Pokud jste hráči, házeli jste dvacetistěnkou a sledovali (mimo jiné) Godzillu, tak zkuste zapomenout, že film je "jen" kýčovitý gimmick a prostě se bavte. Funguje to.

Sestra (2018)

Podprůměrná duchařina, která se sice odehrává v hezkých kulisách, ale postrádá zajímavé postavy nebo atraktivní zlobivce. Moc ani nepomáhá tomu kopírákovej záporák. Za mě ne-e, sorry.

Slender Man (2018)

Nebylo to tak hrozný. Ono se moc z takhle indie tématu vykřesat nedá. Osobně si myslím, že lepší adaptace v současné době neexistuje. Jasně, je to klasickej teen trash horor, ale upřímně. Když pominete hry, tak co je na trhu zajímavějšího se stejným tématem? Mezi slepými jednooký král. Za předpokladu, že nemáte páru, kdo je Slender man a nikdy jste o ničem takovém neslyšeli, tak očividně nemáte potřebu film vidět. I když je v současné době nedostatek hororů, tak hledejte jinde. Rozhodně si najdou lepší kousky. Pro fanoušky Slender mana je to celkem fajn film. Víc nic.

Smrtelné stroje (2018)

Ambiciózní dívčí teen fantasy, která selhává svým strojovým (jakože stroj, víš co :) )přístupem k divákovi. Jako důkaz toho, že i zvučná jména mohou mít prsty v podprůměrném a drahém kousku funguje Mortal Engines dobře. Ani bych se nedivil, kdybych za tři roky narazil na dívko s Mortal engines v trafice na rohu. Ale koukat se na to dá.

Solo: Star Wars Story (2018)

Je smutný, že spinoff dokáže být zábavnější, než poslední díl hlavní série. Od druhé poloviny se to sice láme spíše na stranu zrazování postav, ale předchozí část krásně koresponduje se základy westernu. Příjemně osvěžující kousek, který by zasloužil více prostoru pro určité postavy. Třeba Lando mi přišel celkem upozaděný vzhledem k tomu, že i on byl jeden z hlavních taháků Sola. Trochu víc svého charismatu ukázat rozhodně mohl. Na druhou stranu nové postavy fungují přinejmenším obstojně a nezastupují pouze bezvýznamnou výplň. Palec hore za Woodyho Harrelsona a odvahu se pouštět do velmi citlivých vod velkého universa. Fanoušci (včetně mě) totiž Sola žerou.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Já fakt nevím, co si o Spider-verse mám myslet. Jedinečná stylizace ale očividně vítězí nad poněkud mladistvou náplní, která vyústí ve v podstatě rodinný film. Což není vysloveně špatně. Nečekal jsem brutalitu, ale zase jsem nečekal, že budu sledovat rodinný film byť s krásnou stylizací. Fandové komiksů by dokázali chrochtat blahem. Vidět tak film před deseti lety (pěkně ten čas utíká, co?), tak jsem z něj totálně odvařenej. Jsem ale za existenci Spider-verse rád. Otevřelo totiž dveře odvážné stylizaci, která převádí komiks netradičně. Rád bych viděl víc takových filmů, ale s jinou inspirací. Třeba takový Batman by nemusel být vůbec špatný. Když se to ale vezme kolem a kolem, tak by jste rozhodně měli film vidět, pokud jste fanoušci komiksu nebo Marvelu obecně. Každý si najde to své. Skupinové určení cílovky je ale celkem patrný. Čekejte tedy spíš jedinečně stylizovanou pohádku s pubertálním nádechem.

Tau (2018)

Zábavné asi jako sledovat závody rallye s účastníky na vozíčku. Ze začátku to ve vás může vzbudit zvědavost, ale jinak se jedná o nudnou a navíc kýčovitou záležitost.

The Cloverfield Paradox (2018)

Nezvládnuté scifi, které slouží jen jako nezáživná vata série. Jestli předchozí díl byl trochu mimo franšízu, tak tenhle je naprosto zbytečný. Pro fanoušky IT crowd bude příjemné překvapení vidět Chrise. Vše ostatní je podprůměrná práce. Hudba překvapí, scénář zklame. Klidně to vynechte.