Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Toy story 3 se moc neliší od minulých dílů a záleží na každém z nás jestli mu to vadí nebo ne.Těžko říct jestli je to na škodu, ale mě to ani moc nevadilo.Naopak docela sem se bavil.Pár zbytečných a možná i trapných scén by se tu našlo, avšak stále je to moc pěkný animovaný film.Pixar mě moc nebere a dle mého názoru se moc měřit s Dreamworks nemůže.Pouze Toy story nějak vyniká mezi nimi.Možná je to tím, že Pixar je jednoduše rozhodnut dělat animované filmy zaměřené speciální na mladší publikum tudíž se nevyhnete většinou rodinným hodnotám a podobně.Naštěstí Toy story tohle MOC nemá.Sem tam se samozřejmě něco vyjeví, ale dá se to prominout.Délka filmu je přiměřená a tak vás to vůbec nestihne ani nudit.Docela se bavíte, ale pokud jste viděli předešlé díly přijde vám to dosti podobné.Stále je to ale velmi povedený animovaný film s velkou dávkou nostalgie a docela povedenou snahou dojmout.Povinnost pro všecky maniaky do animovaných filmů.Děti budou zářit.A přece jen dám ty 4* protože sem si hrával taky s hračkama :)

Rocky IV (1985)

Ach to vlastenectví.Snímkem je prosáklé jako houba.Pořád vidíme jak Rocky dostává čočku od Draga, ale nakonec tleskají a povzbuzují rusové i Rockyho což mi přijde trošku jako nereálné a až příliš vlastenecké.To nemluvím o zabalení Rockyho do americké vlajky.Dobrá tedy dáme vlastenectví stranou a co nám zůstane?VÝBORNÝ soundtrack a pěkné scény jako například "dvojí" výcvik Rockyho a Draga při písni Hearts on Fire.I když Rocky prostě boxovat neumí hlavní náplň příběhu krom vlastenectví je nikdy se nevzdat.A to jde Rockymu parádně za podpory skvělého soundtracku.Ivan Drago je opičák a moc toho nenamluví.Díky tomu není moc šancí, aby se vám znelíbil.Rocky má prostě vždy sympatie a pan Stallone ho hraje skvěle.Snad bych věřil, že i tato postava existuje!Vynikající výkon jako vždy.Nuže je těžké rozhodnout, ale s hodnocením zůstaneme díky vlastenectví při zemi.Určitě Rocky ustojí, že mu nadělím 4*.

Beze strachu (1993)

Jeff Bridges je výborný herec.Peter Weir je výborný režisér.Bylo jasné, že se tento film povede a bude dobrý.Ani ne tak úspěšný.Prostě je to jeden z těch filmů, který je zalezlý pod prachem a zapomenout, ale proč?Je to vynikající zpracování posttraumatického poškození psychiky.Jeff hraje opět výtečně a konečná scéna mě naprosto dostala.Ta kombinace hudby a střihu by neměla být zapomenuta.Naprosto krásný počin, avšak na 5* tomu chybí nějaký sugestivnější ost nebo větší oživení děje.Stejně je to velká pecka!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Moc pěkný seriál, avšak tuším, že se z tohoto námětu dalo vytřískat více.Přesto postava Sheldona je velmi impozantní.Vše je tak chytře udělané a vtipné až vás to samotného překvapí.Některé epizody ale bohužel vtipné nejsou, ale stejně je to pořád velká sranda.Dal bych klidně 5* jen tuším, že z tohoto nápadu jde získat více.Stále je tam ale mnoho pěkných hlášek.--------Po dalších sériích měním názor a zvyšuji na 5.Seriál se zlepšuje s každým dílem :)

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Jak zajímavý nápad na vytvoření povedeného komediálního seriálu.Opravdu se občas zasmějete a klasické věty "Ahoj Earle.Ahoj Krabáku" vám taky zanedlouho přijdou vtipné.Pěkný nápad s karmou a některý díly dokonce dojmou.S mírním soundtrackem dává ty správné grády.Občas dokonce zaslechnete třeba AC/DC což je u mne dost velké plus.Hlavní postavy jsou snad všechny vtipné.Randy je mírně "pomalý" Earlův bratr a tak se stává nejlepší a nejvtipnější postavou seriálu.Na každou věc má vtipnou odpověď a dokonce dokáží říct něco pěkného a hlubokého ve své tupé formě.Earl je prostě smolař, který se snaží napravit své špatnosti a tak vytvořil seznam.Většinou je jeden díl roven jednomu vyškrtnutí ze seznamu což je přínosné a originální.Jen tak to neomrzí.Alespoň mě to neomrzelo.Co se týče Joy a "Krabáka" tak mají také svou úlohu v seriálu.Převážně krabák má svou roli chytrého a vtipného člověka.Moc pěkný seriál. "Nechtěl bych být mrtvej.Žít je moc fajn.Sice se vám můžou stát špatný věci jako třeba že si ukopnete palec nebo sníte otrávený koláček, ale pořád je to o moc lepší než bejt mrtvej."

Mělký hrob (1994)

Vskutku morbidní snímek.Přesto dosti zajímavý a zakázán slaboduchým.Thriller jak řemen.Napětí houstne s nadcházejícími vteřinami tak jak to umí jen Danny Boyle.Vynikající Ewan McGragor hraje opravdu velmi dobře a nasazuje hereckou příčku hodně vysoko.Kam se na takové thrilleri hrabou dnešní americké oplzlosti.Moc pěkný snímek, který má v sobě myšlenky přátelstvi. "Věřím, že potřebujeme přátele, ale když už jednou zjistíte, že jim nemůžete věřit tak co potom?"

Terminátor (1984)

Terminátor jedna aneb jak začal nejlepší akční film všech dob.K tomuto prostě není co dodat je to jasná klasika, avšak T2 byl o trošičku lepší :)

Memento (2000)

Já toho Christophera Nolana žeru!Kdybych byl žena nebo gay ihned si lepím jeho plakáty s polonahým tělem nad postel a sexuálně se uspokojuji.Dokud tento režisér nezemře pak budou stále a stále další dokonalé filmy.Jeho nejoriginálnější pojetí kriminálního filmu mne ihned dostalo už jen selekcí hlavního hrdiny.Sympatický a velmi dobře hrající Guy Pearce dává snímku ještě větší napětí a atmosféru.Z počátku nevíte vůbec o co jde, ale později vám děj začne krásně zapadat a vy jen neustále říkáte "COŽE?" protože jste tento zvrat nečekali.Co je samozřejmé je lehce ladění soundtrack, který jen graduje napětí.Toho jsme u pana Nolana zvyklí.Konec mě jednoduše dostal.A cože jsem to ještě chtěl?:)

50x a stále poprvé (2004)

Adam Sandler je jakožto komediální herec výborný.Má to přímo napsané v obličeji, že má hrát komedie.Tohle je zprvu velmi příjemná a nenáročná komedie s lehce romantickým podtextem, ale později se romantika vyúsťuje více a více.Balancuje na hraně klišé, které nenávidím a originalitou s částečným dramatem.Drew Barrymore se pro tuto roli hodí a hraje velmi důvěryhodně, avšak nic převratného.Rozhodně pěkný, odpočinkový snímek u kterého se občas zasmějete a možná někteří slabší proti romantice budou dojati.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Ale jo je to hezký.Vždyť Adam Sandler je dobrej herec, když pominete občasné nesrovnalosti.Je to takové lehce dojemné a milé.I když amerika je vtom protkaná skrz na skrz a hlášky jsou docela trapné, ale má to něco do sebe.Nevím proč ale líbilo se mi to :).Na tři hvězdičky určitě.