Megamysl (2010)

No rozhodně docela i překvapení. Největší asi soundtrack, který byl zvolen nadprůměrně dobře. Skvělé písně od AC/DC nebo třeba Guns n roses. Člověk by řek, že animáky mají být pro menší publikum, avšak zdá se mi, že Dreamworks to směřuje i na širší část. Jsou zde příjemná poučení a skvělý příběh. Tímto Dreamworks prostě vede. Barvité postavičky jež každá z nich má svůj osobitý a jedinečný charakter. Nebýt občasných trapnějších chvilek (převážně konečná taneční scén) šel bych rozhodně víš.A to jsem se modlil, aby k žádnému americkému konci nedošlo.No jo hold škoda. Moc rád bych dal víc, ale budu zlej.Nemám rád americký konce.Kdo to překousne půjde však velmi vysoko.Milovníci komixů, parádní hudby a animáků budou nadšeni.A ne jen ti menší. EDIT: A stejně dám 4* za písničku Crazy Train.Čert vem tanec :)

Fakulta (1998)

Jak se z Elijah Wooda - outsidera stal hrdina aneb The thing pro teenagery. Příjemný soundtrack v kombinaci s atmosférou je ve výsledku pěkná záležitost.Originalita je na tom hůř. Kradou všecko. Hlavně The thing, ale co jsem ještě neviděl tak tento film si prostě na nic nehraje. Sám přiznává, že kopíruje, avšak má proto skvělé vysvětlené. Co kdyby se to opravdu stalo? Šikovné a pozorné. Elijah Wood je prostě super. Do role se hodí a celkově herecké obsazení je fajn. Není to nic extra s nečekaným dějem a závěrem, ale na oddych paráda.

Já, robot (2004)

Prostě akčňák se Smithem a robotama co víc chcete :) . Smith střílí,hláškuje a běhá.Roboti útočí a utíkají. Budete se bavit, ale bez filozofických řečí.Krásně čistá akce.

Jackass 3 (2010)

Je to prostě jackass a jak samy říkají mělo to všechno. Nebezpečí, sračky a blití. Naštěstí to oni umějí dobře podat.Na tento druh humoru jsou buď zastánci a nebo naprostí odpůrci.Některé jejich vtípky jsou, ale opravdu vtipné.

Suprhrdina (2008)

Je to prostě parodie s několika vtipnými momenty a několika trapnými momenty jak je zvykem.To se prostě většinou u parodii nezmění co se dá dělat.Přesto se sem tam možná zasmějete pokud jste mladšího ročníku.Je to ve skutečnosti jen pubertální snímek s tentýž humorem.Nehledejte nějak moc logických souvislostí to prostě nejde.Jednoduše se to snažte nějak vzít bez přemýšlení.

Mláďata (1979)

Některé scény jsou zde zbytečné. Vraždy a takové to ticho před bouří je ale skvělé. Škoda, že zde nebylo více vražd. Lépe by se u filmu udržela pozornost a usínavím povahám by se nechtělo spát. Atmosféra je však skvělá a některé momenty jsou mimořádné. Například při rozebírání jednoho z "mláďat" sem byl přilepen k obrazovce a čekal co se dozvím.Konečná scéna mi nejspíš zůstane v hlavě navždy.Cronenbergerovi se nedá upřít jeho potenciál na gore filmy.Umí vytvořit velmi solidní "humus" když chce.Jde z té bizardnosti až strach a možná i pocítíte mrazivý pocit v zádech.Doporučeno těm, kteří mají rádi staré horory s gore a béčkovým nádechem.Myslím, že se pobaví.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nuže co si budeme nalhávat. Původní Tron byl také založen na efektech a docela převratných. Také měl originální příběh a pokládá se za klasiku tudíž bylo naprosto jasné, že se to nepřekoná (alespoň pro mě). Efekty jsou zde výborné.Vynikající.Jednoduše dokonalé. Všude něco svítí pořád jsou někde nějaké záblesky a zvuky jsou také vynikající. Boje jsou zvláštní ne li až chaoticky zmatené. Soundtrack se k tomuto filmu naprosto hodí a určitě podkresluje Tronovskou atmosféru. Celé je to ale prostě vytvořené pro dnešní generaci tudíž se nevyhneme frajeřinkám a "modernímu" hl.hrdinovy.Za to Jeff bridges je zase úžasný. Vše je tak nějak v relativní rovnováze i když jednu chvíli na ten film nadáváte a v další se vám začíná zamlouvat.Prostě spíš tak dvě a půl hvězdy, ale z respektu vůči prvnímu Tronovi dám tři.

Jurský park (1993)

To nám bývaly panečku filmy na úrovni :)

Deník Bridget Jonesové (2001)

Nic nového, ale zase neurazí.Abych řekl pravdu nesnáším klasické americké romantické komedie(díky bože, že tento je z Británie!), ale tento mi prostě nevadil.Bavil jsem se, avšak nějaký úžasný pocit z toho necítím.Až na Renée Zellweger, která zde hraje výtečně a teoreticky jí dokážu snadno snést.Prostě nenáročný snímek u kterého se sem tam zasmějete pokud nečekáte nic extra.

RoboCop 3 (1993) odpad!

Co tohle pro krista bylo?! Četl vůbec někdo ten scénář? Myslím, že určitě ne. A když jsem zaslechl, že scénář napsal Frank miller bylo mi do pláče.Celý snímek mi bylo do pláče.Lítací robocop,samurajské co si,všude nesmyslné kecy a jakási odvaha bojovat za své domovy.Jediné co tu zde zůstalo původního byl OST.Tak si to zkusíme rozebrat.Vezmeme třeba robocopa.Pominu tedy naprosto HROZNÝ český dabing a zůstane mi plechové cosi co nemá vůbec nic společného s robocopem prvního a druhého dílu.Vždyť ani netočí pistolí!A abychom byli samozřejmě ty nejhodnější uděláme z bezdomovců hrdiny a z "pankáčů" ty největší záporáky jedoucí na jakých si drogách.Alespoň tak vypadají.Naprostý konec a trapas jsou akční scény.Pomalé,špatné a nudné.Celá akční scéna spočívá v tom jak se nám robocop otáčí a nestíhá.Později dostane na prdel, ale najednou "puf" a všichni jeho nepřátelé sou mrtvý.Finální souboj není nutné komentovat.Naprosto příšerné.V polovině snímku jsem se snažil umlátit k smrti pet láhví.Hrůza děs!Tohle se nedělá.