RoboCop 2 (1990)

No je to ještě béčkovější než jednička, ale trošku tupý.Robocop je pořád frajer, ale ostatní postavy ztratily nějak barvu a důležitost.První půlka filmu se mi docela líbila jenže pak začali s robotem na drogách a vše šlo tak nějak do kopru.Děj je tak nějak chudý oproti výborné jedničce.Co se dá dělat stejně je to pořád Robocop a je to i fajn.Může být hůř.Konec konců jsme přeci jenom lidi.

RoboCop (1987)

To je nám ale filmová lahůdka. Robocop je velmi zajímavá postava připomínající například soudce Dredda. Hudba je k tomuto snímku velice dobrá a originální. Dodává Robocopovi ten správňácký hrdinský nádech. Pak ještě zatočí párkrát flintou a je o zábavu a dětský vzor vystaráno. Nadprůměrná béčkovka, která se zařadila mezi klasiky právem.

Vražedná terapie (2001)

Ono ve skutečnosti jde o výborně zpracovaný thriller a jelikož jsem se na tento snímek díval následně po Mechanikovi tak jsem byl na vážkách.Film je dosti podobný, avšak má velmi dobrou atmosféru. Bohužel ale až moc brzy se dozvíte jak to celý dopadne.Stejně jste, ale přikování k filmu a nikdo vás nedostane od něj.Pan Brad Anderson je VYNIKAJÍCÍ navozovač napětí.Umí pracovat s atmosférou a i s nápadem, jenže je těžké vytěžit něco z již tolikrát omílaného.Rozhodně plus je i občasný lehký OST, který jen navodí větší formu napětí.A ano Session 9 je velmi dobrý snímek stejně jako mechanik a je to vlastně na stejno na který snímek se podíváte.Rozhodně však bezesporu stojí za shlédnutí. "Simone?Kde tedy si? Ve slabých a zraněných, doktore.."

Chvění 4: Začátek legendy (2004)

No blbost je to ohromná, ale aspoň to není nuda dlouho. Oproti trojce mi to nepřišlo zbytečně zdlouhavé. Všichni se tu tváří drsně a dělají ze sebe pistolníky. Působí to velice trapně, avšak některý momenty by se dali přežít docela fajn. Sice jich moc není a netroufám si je ani jmenovat, ale možná by se našli. Podle mě lepší než prdící lítací zrůdy. Tak aspoň ty dvě.

Smrtonosná zbraň (1987)

Prostě klasika, která se nezapře.Skvělá akce, skvělé hlášky, skvělý herci.Mel Gibson naprosté zjevení.Skutečně klasický akčňák. "Je to slabý, slabý co?...Jo nějak prořídly."

Chvění 3 (2001)

To je tak děsně pitomý a nudný. Vše to ztratilo. Atmosféru, povedený soundtrack, vtip, dobrý hl.hrdiny.Jediný tu je Michael Gross a ten tu taky není jako dřív.A co víc?Ty potvory dokonce lítaj!Tak to už je snad trošku moc ne?Po krásně béčkové dvojce naprostý propadák.Dělí to od odpadu pouze michael gross a pár jeho vychytávek.Příšernost pro fanoušky série Chvění.

Mechanik (2004)

Christian Bale je jednoduše řečeno naprosto dokonalý herec.Žádná primadona co se jde po denní šichtě ožrat s bandou kámošů.Je své roli naprosto oddán a jeho výkony jsou tak bezchybné, že mu je musíte věřit.Mechanik je další z jeho rolí, kterou si zapamatujete.To co pro roli dokázal a jak se obětoval je samo o sobě na 5*.Pak tu máme ale atmosféru filmu, která je značně strhující a nepustí vás až do konce.Na co sakra nějaké efekty, střílení, taneční kreace když máme Christiana Bale?Navíc film není ani trochu špatný.Konec je možná trošku slabšího ražení, ale myslím, že to tolik nevadí.Pocta Baleovi je to bůh!

Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

Ono je to takových 3,5 *. Blbina na pobavení to je solidní, ale tolik nelogičností, které naprosto bijí do očí.Přímo se vám zařezávají do lebky.Na druhou stranu je tu zábava.Opravdu se pobavíte od začátku do konce.Každá z hlavních postav je něčím dobrá a když se vám z počátku nezdá stejně vás brzy okouzlí.Nápad o evoluci červů se mi moc nelíbil.Stejně je to pořád spíše výborná komedie střihnuta akcí.Na strávení klidového a odpočinkového dne rozhodně k doporučení.Hlavně nehledejte moc souvislostí jinak budete srážet hodnocení až na dno.Prostě na to zapomeňte a nechte se vtáhnout touto vtipnou zábavou.

Závrať (1958)

Napínavé drama Hitchcockovským stylem.Skvělé scény a parádní námět doplňuje gradující OST.Spojením těchto prvků získám velmi pozoruhodný snímek kterému chybí pouze nějaká více slavná scéna.

Pevné pouto (2009)

Peter Jackson je geniální režisér.Mám ho velmi rád a mnoho jeho počinů bylo více než li výtečných, avšak si občas vezme něco co není pro něj (Přízraky a nyní Pevné pouto).Pár momentů je skvělých ne li dojemných, ale to jsou pouze takové útržky Peterovi výborné práce.Hlavní hrdinka je mi jednoduše nesympatická.Ani nevím proč prostě mi přijde, že její herecké výkony nepasují zdaleka do filmů s mistrem Jacksonem.Soundtrack je na pováženou.Občas možná ruší a jindy je zase skvělým doplněním.Možná trošku změnit pořadí písní.Míchání fantasy bylo podle mě naprosto zbytečné.Kdyby mistr Jackson udělal čistě Thriller tak by velmi uspěl!Napětí mu de naprosto geniálně.Vrah získal mé sympatie hereckými výkony.Byl propracovaný,měl zlozvyky a byl uvěřitelný.Susie mě bohužel moc nedostala.Za vraha,občasné momenty a docela i fajn námět dám tedy 3*.Já se prostě vizualizací opít nenechám!