Dunkerk (2017)

Filmově rozhodně na vysoké úrovni. Střih a propletenost příběhů působí originálně a svěže. Herci hrají skvěle. Dále bych mohl pokračovat třeba hudbou od Zimmera, ale lidi se k tomu už tady vyjádřili dost. Nolana mám hodně rád. Tak ale nějak nechápu, proč si vybral zrovna takové téma? Něco mi uniklo? Jasně, je šlechetné, že chtěl připomenout zapomenutý hrdiny, ale já se prostě tolik nebavil. Ve skutečnosti jsem se i nudil. Můžete namítat, že film obsahoval spoustu napínavých scén a já nemůžu říct, že by to nebyla pravda. Jen jsem asi čekal něco trochu jiného. Nesedlo mi téma. Ať to bude znít jakkoliv krutě, tak Dunkirk mi přijde jako nezajímavý základ pro příběh s dostatečným drivem. Ale jak se říká - 100 lidí 100 chutí. Takže asi v pohodě.

Gerald's Game (2017)

Předlohu jsem nečetl. Neprávem zapadlý film, který má zde mnoho rozporuplného hodnocení. Já ale mám rád filmy, které obsahují mnoho vrstev. Nejedná se ani tak o horor, jako spíše o dynamický thriller, který pouze graduje. Plot twistové zakončení tomu jen hraje do karet a dodává sympatickou korunu. Je to osobité, originální, drsné a své. Nezlobil bych se sice za trochu větší mysteriozní nádech, ale čert to vem. To finále dokázalo vygradovat do více než dostatečných rozměrů. Musím ale přiznat, že hlavním tahákem filmu je pravděpodobně předloha. Je to totiž zatraceně dobře napsané. Ať už se bavíme o konverzacích nebo hlavním jádru myšlenky. Možná je to jako kniha lepší, ale já knihu nečetl. O to víc jsem byl překvapen gradováním děje a směrem, kam se film vydával. Jak píši výše. Je to spíše psychologický thriller, než horor. Čím měně budete vědět, tím lépe pro Vás, vážně. Prostě to zkuste. Mrkněte na to a uvidíte. Já byl každopádně více, než překvapen...

Já, padouch 3 (2017)

Já fakt nevím. To finále byl vrchol trapnosti. To vážně všem přijde tanec tak strašně super? Vždyť je to strašný. Musím sice přiznat, že několikrát jsem se zasmál, ale to nespraví přehršel situačních "crinchů". Potěšily odkazy na 80.tky. Někdy je toho cukru prostě moc.

Jeepers Creepers 3 (2017)

Bolestivý kopanec do koulí té malinkaté fanbase, která má ráda Jeepers Creepers. Lore pohřbený, nuda, šeď a zbytečnost. Být fandem série, tak jsem nahněten. Takhle jsem "jen" ztratil 100 minut života. Jediné, co vypadá zajímavě, tak hlavní záporák. Mrkněte spíše na obrázky na googlu. Budete mít z toho větší požitek.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Odlehčená, elegantní a hlavně zábavná akce. Potěšila skvěle zvládnutá kamera a dobře vybraný soundtrack. Nějak jsem se naučil mít Kingsman rád. Já se hodně bavil. I když má scénář několik děr, tak by se mu to mělo odpustit. Osobně si totiž myslím, že se budete až nečekaně dobře bavit.

Kruhy (2017)

Pokračování sice obsahuje docela v pohodě plot twisty (i když je to na hraně), ale stále nemá šanci dosáhnout na atmosféru svých předchůdců. Je sice fajn, že vzniklo pokračování, ale ve skutečnosti do universa nepřidává nic moc zajímavého. Asi proto po vydání tohoto filmu nastalo naprosté ticho. Nikoho to nezajímalo. Klíčový prvek atmosféry to tedy fakt nemá. Dokonce obsahuje několik naprosto debilních postav, které se občas chovají jako po lobotomii. Jindy zase geniálně domyslí situaci a vyvodí z ní závěry. Takový Sherlock na hovado. Neřeknou divákovi, jak k tomu došli, ale stejně vyřeší situaci nějakým wtf jednáním. Jistě, má to několik fajn nápadů, ale to je tak jediné, co dokáže držet film nad vodou. Jsem sice rád, že se film vrátil a pokračování vzniklo, ale...asi bych to přežil s fajn vzpomínkami na původní díly. Vlastně ani nevím, komu bych to doporučil. Možná pokud to budou dávat na Nově a vy si budete muset vybrat mezi pořady Soukupa a tímhle.

Lady Bird (2017)

Je to prostě příběh o dospívání, kterých už máme více. Dokonce i v o dost lepších podobách *hepčáááá* Rebel bez příčiny... Stačí Vám to? Mě totiž popravdě ne. Nebyla to vyloženě blbost, jen film sbírá až moc ovací, které jsou neopodstatněné. Jasně, Ronan hraje fajn. Je to ale jen fajn. Scénář je fajn. Je ale jen fajn. Nemá to koule ani emoční strunu, kterou taková dramata povětšinou mají. Jasně, je to všechno milé, ale nejsou s takovým tématem lepší filmy? Podle mě jsou. Osobně bych ho nejspíš nedoporučil. Je to jen celkem hezký příběh o dospívání a hledání sama sebe. To jsem ale bezcitnej hajzl, co?

Leatherface - zrození (2017)

Prostě další Leatherface. Mohl bych si stěžovat na poněkud slaboučký psychologický přerod v šíleného vrahouna, ale byl bych idiot. Tahle série stojí a padá na nechuťárnách a motorové pile (kdo by to byl řekl, že?). Stačí vám to? Mě částečně jo.

Legion (2017) (seriál)

Jako dobrý, ale na můj vkus příliš velká snaha o mainstreamovsko Lynchovské pojetí. Často surrealistický styl působí jako touha být zajímavý a jiný. Většinou se to daří. Skutečně je Legion dost rozdílný od ostatních Marvelovek, ale tyto situace jsou vytvořený až příliš na sílu. Nečekaně nejvíc fungujou části, které jsou typické pro Marvel. Akční a ve stylu jejich blockbusterů. To ale přímo nezapadá do touhy tvůrce vytvořit právě tu surrealistickou atmosféru. Má dostatek fantazie a talentu, ale není schopen dva tyto protipóly dát dohromady. Za mě teda docela dobrý, ale vzhledem k Twin Peaksu jsem naučený na trochu jiný standard. Nedokoukáno, seriál přestal být atraktivní, jakmile se rádoby šokující scény okoukají. Dokážu si ale dobře představit, že si to své fandy najde. Berte to jako mainstreamový Twin Peaks.

Liga spravedlnosti (2017)

Je to tak trochu past. Bez znalosti Batman vs Superman (ať už komiks nebo film) je velmi jednoduché se ztratit. Film není snadno přístupný a uchopitelný jako klasická Marvelovka. Přesto si z ní bere dost. Je to jedna z těch lepších adaptací od DC. Snad se začíná blízkat na lepší časy. Přesto se nemohu ubránit vytknutí špatně vyprávěného děje, který čerpá převážně z Batman vs Superman. Styl vyprávění je chaotický a nesourodý. Na druhou stranu je Justice league prvním filmem, který dokázal zpracovat Aquamana jako skutečně cool charakter. To jsem osobně nečekal. Příjemné překvapení. Už si nemyslím, že je to jen homosexuální magor, který má schopnost mluvit s rybama. Když překousnete podivně zvolený styl vyprávění a typické akční scény, které nedokáží zaměřit průběh boje. Ale našláplo to má fakt dobře! Určitě to zkuste.