Cesta do Ameriky 2 (2021)

Toto je uz velka slabota oproti jednicke z roku 1988. Ta bola aspon slusne komedia s nadhernymi kulisami, kostymami a prepracovanymi dialogmi. Eddie Murphy bol vtedy kral komikov. Teraz je to uz len varenie 100x prevarenej  vody   : 5 %

Thunder Force (2021)

Melissa MekKarthy na klasickej kariernej sinusoide, toto je dno jej tvorby. Rezirsky amaterske az starch, no a pani MekKarty nie je Ritka Hayworthova, ze jo : 30 %

Přísně tajné prázdniny (1991)

jeden z tych lepsich filmov s trojpismenkovou organizaciou. Trojpismenkove organizacie su dnes uz folklor... len tak na okraj, predchodcom CIA bolo OSS = Office of Strategic Services, fungovala tusim 1942 - 45 ...... Truman robil US armade a FBI bordel a problemy ... no a potom to dostalo vzneseny nazov CIA - bol vlastne Trumanovo naschval US armade a FBI : 77 %

Terminal Man (1974)

Tuctova podivana 70. rokov, po 50 rokoch nic vynimocne... stale je film - a pravom - v kategorii sivy, sedivy priemer : 45 %

Mickey One (1965)

Warrena Beattyho mam este menej rad nez takeho Giuliana Gemmu, Tu aspon dokazal, ze hrat vedel, podal fakt excelentny vykon. Arthur Penn ako reziser odviedol maximalne kvalitnu pracu, dialogy - no tak kvalitne dialogy som vo filme uz dlho nepocul, s najvyssim hodnotenim nevaham : 95 %

Once Is Not Enough (1975)

Dal bych aj vyssie hodnotenie, je to celkovo len dalsi nudny pohlad do zivota 1 % najbohatsich ludi kdesi v USA. Este i US mentalita je Europe vzdialena, tento film to celkom urcite potvrdzuje : 50 %

A Patch of Blue (1965)

Film je to dobovy...a o nadcasovosti je tu trochu problem hovorit. Kazdopadne silny pribeh, ktory zaujme divaka, reziser Chlapec Zeleny sa ukazal, ze ma talent a ked chcel, natocil i kvalitne dielo. Sidney Poitier vyhasol az s prichodom 70. rokov : 90 %

55 dní v Pekingu (1963)

Zabudnuty klenot, prva polka sa neskutocne tiahne az som myslel, ze to vypnem. Potom uz ale druha polka bol brutal se vsim vsudy. Rezisersky genialne natocene, nechybaju vojnove sceny, krasne baby - Flora Robson, Ava Gardner a Elizabeth Sellar - posledna herecka Sellars mala fakt nadherny vek /96 rokov/ : 76 %

Diamond Head (1963)

Neviem co kto videl, ja viem len ze tam bol ostrov a zajeby okolo neho. Jo a chcel som vidiet vsetky filmy Charltona Hestona : 77 %