Astronautova žena (1999)

Neskutocna planoba, par lakaciek to malo, len  v kinach to komplet zhorelo, aj po x rokoch je to ciry podpriemer   : 7 %

Quartet (1981)

Reziser James Slonovina  antocil celkom slusnu spolocensku konzervacku. Dejova linia, tempo, dilogy na urovni .. trochu zamrzia spatne kulisy, , v sivom, sedivom priemere sa to udrzi   : 69 %

Kdo nám vzal šroub? (1981)

Dalsia udajne kultova komedia vo Svedsku.  No ale na dalsich Europanov a ko som ja uz ta kultovost jaxi nefunguje. Bo komedia sa sklada - ako u isteho Fantozziho - z roznych padov, vstavani lavou nohou, obliati vodou,  nesikovnosti, pruserov ........   za zrucnu reziu dam aspon sivy, sedivy priemer    : 6 5%

Portrét šílenství (2005)

Plnym pravom prepadak, len taky povrchny vyvar, dokopy tam o nic nejde, dialogy su otrasne   : 5 %

Evropané (1979)

Pohodova kludna spolocenska konzervacka o tom, ze niektori clenovia neprisli len na zdvorilostnu navstvevu, ale budu sa riesit aj majetky. Takychto filmov prosim co najviac, slusne herecke vykomny a namakane dialogy tomu svedcia. Reziser James Slonovina natocil kvalitku    : 75 %

Divoký večírek (1975)

Pch, zevraj nesputane orgie. Skor rozlucka par neschopnych hercov a hereciek s nemou erou. Niektore sceny pekne svedcia, ze s nastupom zvukoveho filmu sa ich kariera pravom skoncila. V postupujucej modernizacii - pokrok nezastavis - by sa proste neuzivili, su tu krasne sceny ktore o tom plne svedcia   . 65 %

Bombay Talkie (1970)

Spolocenska konzervacka  roku 1970v indickom Bombaji. Z Indie je notoricky znamy Mohandas Karamcand Gandhi urobil z Indickeho Narodneho Kongresu masovu stranu pre radovych, obycajnych hinduistov. INC zacinal ako strana intelektualov, ktori sa schadzali po  bombajskych kaviarnach - viedli brutalne intelektualne  reci  a obycajni Indovia im nerozumeli. 75 %

The Girl Can't Help It (1956)

Výlet do hudobneho prveku, presnejsie do rockoveho praveku. Máme vylety do WWII, do Jurskeho Parku, Do ZOO .. no a toto je vylet  do rockoveho praveku. 65 %

Blood Link (1982)

Zas dalsi zevraj horor  a s hororom to malo asi tolko spolocne ako Somalsko s ekonomickou vyspelostou. jedna vrazda horor neurobi, navyse bola amatersky natocena, strasidelna atmosfera to je tu cire science - fiction. Jo a herecke vykony su otrasne, herci neznami  : 20 %

Znova do zbraně (1979)

Jo, tiez som pocul o  tom, ze vo Svedsku  je toto doposial kult - hlavne u obycajnych Svedov. Ked som to pozeral, tak ma napadlo, ze ta udajna kultovost bude len svedska ludova - asi ako u  nas je dodnes vychvalovana trilogia Slunce, seno. Prototryp svedskej ludovej komedie, bez pridanej hodnoty  a bez vyssich umeleckych ambicii   : 40 %