The Snorkel (1958)

Taxom si prechadzal filmografiu Chlapca Zeleneho a natrafil som na tento film. Doste slabe, reziser Zeleny sa hral asi na artovych velikanov, a nepodarilo sa. Ked uz teda perfektny zlocin vyzaduje perfektne alibi, siahnem jedonzacne po Double Idemnity 1944 : 50 %

Prvotní světlo (2018)

Blizka Setkani Tretiho druhu bez Styvna Spielberga, v Kanade od Dzejsona Kamena a z roku 2018 . 5 %

Věk země (1980)

Tak je tu evidentna inspiracia Pasolinim, Glauber Rocha je vseobecne zna,my ako filmovy basnik, niekto ako brazilsky Tarkovskij. Pre niekoho najmenej zrozumitelne dielo. No takt, ja som laik - nedouk, ktory rozhodne nerozumel kazdej scene a co chcel basnik tym povedat. Ale jebat, teda zase pardon, to som sa pomylil a chcel som filmovo teoreticky napisat ze ambivalentna determinacia k filmu A idade da Terra je ad hoc na mieste. Proste som tym myslel to, ze mi stacilo sa nechat unasat touto nadherne natocenou brazilskou filmovou basnou : 89 %

Díaz a pastýř (1970)

Diaz si presiel tazkou osobnou tragediou,hm ...... 20 %

Antonio das Mortes (1969)

Dvojky su regulerne podradne filmy, tuna je krasny dokaz. Tempo slabe, prilis vela nudy a moc ukricane to na mna posobilo : 54 %

Země v transu (1967)

Glauber Rocha bol brazilsky Tarkovskij, jeho filmy su jedna filmova basen. Tuna strhujuci dej nehladat, nic take tu nie je : 100 %

Duha (1989)

Celosvetovo to zhorelo, predpokladam, ze po 2 dnoch uz ani nebudem vediet, o com to bolo : 50 %

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

Pch, zevraj nejedzte ryby a zachranite planetu ? A co potom cela kopa statov, ktorych ekonomiky su priamo zavisle na rybolove? A na rybolove zavisi aj vyziva desiatok milionov ludi. Niektore tvrdenia su maximalne sporne, vycucane z prstu. Prirodu treba chranit, ale ne tak ako tvrdi Tabrizi : 80 %

Zločiny z vášně (1984)

Anthony perkinsa poznam hlavne z filmu Psycho 1960 a tak to uz aj ostane. Osobne ho velmi nemusim ..... ani tento film : 40 %