Ta známá Bettie Page (2005)

Ako sa ista holka Bettie Page prestahovala z US vidlakova do vacsieho mesta /New York/ a sniva svoj sen stat sa hereckou. V kinach to komplet zhorelo : 30 %

Tři sta mil do nebe (1989)

Zacalo to velmi dobre - utek 2. chlapcov z komunistickej totality v Polsku. Reziser zobrazil depresivne polske realie velmi dobre . v 80. rokoch to bola rozbita krajina a komplet spinava. Len potom sa zvolni tempo, telefonaty, vypocuvania, novinarka ...... asponze sa nevratili do rozbiteho Polska 80. rokov, reziser Maciej Dejczer potom uz tocil len nudne sedive priemerne filmy : 74 %

Útěk z kina „Svoboda“ (1990)

Film verne zobrazuje posledne dni Polskej ludovej republiky. Tuhy bol rezim, ktoremu sefoval Predseda Statnej Rady Wojciech Jaruzelski. od 1981 boli tanky v uliciach, kontrolovalo sa vsetko - armada, skolstvo, zdravotnictvo, praca, sluzby, priemysel ...... Polsko bolo k tomu este osarpane, polske mamutie podniky hlavne v Hornom Sliezsku boli neefektivne, vyrabalo sa na sklad, o polske vyrobky nebol v zahranici zaujem. Kultura bola pod brutalnym dohladom polskeho statu, herci, herecky, reziseri mohli tvorit len v obmedzenom rezime. Reziser Wojciech Marzewski perfektne zobrazil tuto polsku depresivnu realitu, v polskom kine vladne podla tohoto dost ponutra nalada. Skoda, ze vacsina ludi na Slovensku a V Cesku pozna vynikajuceho herca Janusza Gajosa len zo serialu Ctyri z tanku a pes. Pikoska je, ze po Jaruzelskom stal chvilu /jul -september 1989/ na cele polskeho statu Mieczyslaw Rakowski. I Polsko ma svoj vyvoj dovnutra, ma svoj ustavodarny vyvoj, a ten treba sledovat : 100 %

Zlatý podraz (2018)

cira ceska retronuda. Spacek je tu len nudny rutiner, dialogy tvoria vatovo plane plky : 40 %

Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

Zacinam si byt isty, ze reziser Kevim MacDonald uz asi nikdy nenatoci taky fajny film ako bol Posledny Skotsky Kral. A napokon, ani nie je dobre zacinat hned kvalitnym filmom, lebo ocakavania su potom vysoke. Je lepsie trapne zacinat ako koncit - si myslim. Film je to rezisersky spatne natoceny, s dobovou multikulti propagandou. len pripominam, ze multikulti propaganda este nestihla presvedcit dostatok ludi o tom, ze je zivotaschopna, cim samozrejme neobhajujem dementalne picoidy ako je stret civilizacii. Proste to zastalo kdesi na polceste - waterboarding je aj tak kravina, ja by mu dal /samozrejme ako trest za zlocin s priamymi nezvratnymi dokazmi/ torturu Babovreskami - tyzden trvajuca projekcia trilogie Babovresky /samozrejme, moze sa ist najest, na hajzl ..../ - a pozeral by Baboversky dovtedy, az by tie "nesmrtelne hlasky" vedel naspamat i o polnoci : 20 %

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Uz stacilo by mi len 1 % najbohatsich Indov. Nemusela byt cela Azia. Aj tak stat s najvacsimi socialnymi rozdielmi je India : 74 %

Řezník, kněz a prostitutka (2000)

Zrejme odpoved rezisera Alfonso Arau- a na uspesny Nortonov film Keeping the Faith 2000. Radoby cierna komedia, ktora ma akoze divakov rozosmiat, lenze je to bieda. Humor tu je nasilu, smiat sa niet ani na com ..... fakt sptana podivana : 5 %

Trauma (1981)

Rezim komunistickej totality a jeho obraz v mysliach obycajnych Poliakov. A nielen v mysliach obycajnych ludi, ale i v mysliach predstavitelov polskej komunistickej strany. 74 %

Red Skies of Montana (1952)

Tento film sa zohnat neda. Nikdy u nas oficialne nevysiel, kopia jestvuje len po US archivoch, filmovych archivoch. Do Filmoteky je film nezohnatelny, da sa vsak pozriet na ruskych kanaloch. Rusi su fanatici, ovsem treba vediet rusky. I ked ten rusky dabing casto stoji za hovno - 1 clovek dabuje 20 ludi monotonne, bez zmeny farby hlasu, bez intonacie ..... no proste Rusi. Ale aj tak som rad a vdacny, ze som to videl. Rezisersky je to ciry priemer, behom casu film hodne zostarol a dnes uz je pravom v zabudnuti. mam rad starinky a objavujem stare zabudnute filmy - preto sa to oplati vidiet. Len vidiet, film je inak nezohnatelny : 60 %