Nás nechytíte (1965)

Prvy film velikana svetovej kinematogarfie Johna Boormana divakov nijak nezaujal. Boorman mal ale svojsky pristup k filmovaniu, tak ho filmari pozvali do USA. 65 %

The Unholy Wife (1957)

Pkne pravom zabudnuty film noir. Vrazda, ktoru niekto na niekoho zvalil a ten dotycny sa musi podozrenia zbavit ......  retronuda a navyse toto je pripad cisto studioveho filmu a studiovych kulis 30 %

A Bullet Is Waiting (1954)

Dalsi slaboduchy noir film o tajomstve ... navyse ked sa to tajomstvo odhalilo, ani ma nijak netrklo ... proste nuda, sivost, sedivost, priemer ....45 %

Plunder of the Sun (1953)

Tieto dobrodruzne veci Glenovi Fordovi /the man from Alamo 1953, Dzungle pred tabuli/ moc nesvedcia, radsej by som v jeho roli videl Johna Waynea alebo Garyho Coopera alebo Mitchuma. Takto ako scenaristicky veci do seba zapadaju, plavba cez ocean, tam je zlodej. Spomina sa poklad o velkej hodnote ..... exoticke exteriery nestacia, treba i trochu akcie a aspon spetku politiky - tej sa zase reziser John Farrow absolutne vyhol   40 %

Ride, Vaquero! (1953)

Osidlovanie Texasu, ktore pokracovalo po skonceni obcianskej vojny v USA 1861 - 65. Samotne USA si ale Texas museli vybojovat od Mexika, presne v rokoch 1846 - 48. Zapalenie domu na urovni, Anthony Quinn /Rek Zorba/ ako vodca banditov na urovni. Kone, kravy, zapalovanie fariem v Texase - presne takto si predstavujem kvalitny western. Reziser John Farrow  sa vyhybal politike a prave prebiehajucej Studenej Vojne. Aspon ta mala US komunalna politika t u je spomenuta, lebo USA ma nielen vysoku politiku /o nej mele kazdy/ no ale i tu malu, komunalnu. A ja polujem na filmy s malou US komunalnou politikou a taketo filmy ma fascinuju. Po tomto filme mal reziser Farrow este dobry film Hondo 1953 a The Sea Chase 1955.  89 %

Submarine Command (1951)

Dalsi z rady filmov o druhej svetovej vojne, tychto filmov uz vysli stovky. Most u remagenu odporucam ako kvalitny film, toto je len zlatanina, ani tie vycitky som hrdinovi neveril   50 %

Red, Hot and Blue (1949)

Planovat si karieru na Broadwayi nie je med lizat, o tomto je film, Skoda, ako dobre pise Liquido 26 toho pomaleho tempa, takto to hodne zostarlo 69 %

Invalida (2023)

Konecne aspon nieco rozumne, nie take planoby typu Valka Policajtu 2024, kde vladli len vatovo plane plky a takme r vsetko bol olen  v naznakoch. Navyse sa to odohravalo v Kosiciach, kde zila bestialna vrahyna Anna Dudasova / tu ju vobec nespomenuli, hovorim, len same vatovo plane kokotie plky-- clovek musi  nieco agresivne odpratat prec/. Tuna ne´jde o mafiu , len proste ludia z hlbokej normalizacie boli  doslova vrhnuti do divokych 90. rokov. A presne ako pise oficialny distributor - sustaky, flanelove kosele, magnetaky, volkmany, disko hity, kamenne videopozicovne etc etc etc ... ludia boli tak zmateni ze nevedeli co so slobodou, a to je tu pekne znazornene   77 %

Válka policajtů (2024)

Kde bolo tam bolo, za siedmymi sprivatizovanymi a vytunelovanymi podnikmi, za siedmymi exhalaciami znicenymi lesmi a za siedmymi toxickymi biologicky mrtvymi riekami zil raz isty  kapitan Miky Miko, ktory si jedneho dna - no, v peknej pici to ja ale zijem. A navyse v divokych 90. rokoch, ked si mafia dala dostihy v zabijani a vrazdeni. Zostalo kdesi na pol ceste, starsne vela veci je tu len v naznakoch a je na divakovi, aby si doslova veci domyslel  : 55 %

China (1943)

No konecne nieo z exotiky ohladom DRuhej Svetovej vojny. V Europe su to len sami Nemci, a Spojenci /ZSSR, UK, USA a Francia/. Ako sa blizi 80. vyrocie druhej svetovej vojny, druha svetova vojna je preinformatizovana a vidim,m ze trendu bude dalej pokracovat. Tato tema Druhej svetovej je vsak zaujimava i poo rokoch- Japonci a kontinentalna Cina a ich casto napate vztahy- zaujmu i po 80 rokoch  74 %