Smrtící plavba (1996) (TV film)

Uz X rokov pred uteceneckou krizou tu vznikali filmy o tom, ako africki mladici snivaju svoj sen o zivote v Europe. No, asi takto : deti a mladici z Nigeru patria k tetke z Niamey, ne k tetke z Kromerize, alebo slovenskeho Zakamenneho. Asi tak. Realita vsak zobrazena vyborne, rezisersky zrucne natocene   : 58 %

Plavba (1993) (TV film)

Plana kopirka Dead Calm-u. 4 %

Soudcova dcera (2020) odpad!

Reziser Brian Skiba je uplne neznamy fenomen a takymito planobami si meno neurobi. No ale je lepsie trapne zacinat nez koncit, ze jo. Dejovo je to strasne chatrne, Ryan Philippe ani nevie hrat, posledne dobre filmy mal Reclaim 2014 a Obhajce 2011. Akcia je samoucelna, nedava ani zmysel  : 0 %

Infiltrátor (1995) (TV film)

Mno jo, ustavnopravny vyvoj v NSR a potom v  zjednotenom Nemecku je treba sledovat.  Po rozpusteni smutne preslavenej NSDAP sa vyvoj nezastavil, ne, ne. prvou stranou, ktora vznikla v britskej okupacnej zone bola Deutsche Rechtspartei, zalozil ju Adolf von Thadder /6. 7. 1921 - 16. 7. 1996/, DPR fungovala v rokoch 1946 -50. DRP odmietala skumanie mnulosti mnohych svojich clenov - vyplavali by na povrch pekne svinstva. Napokon, i taky Horst  Tappert /u nas znamy ako Derrick/klamal o svojej minulosti, tvrdil, ze pocas Druhej Svetovej pomahal lekarom, pravda oci kole, a Tappert  bol clenom Waffen SS. Prvi pohrobkovia nacizmu sa v NSR dostali do Bundestagu v 1949 - bola to DRP - uz spominana. Mali tusim 5 kresiel. Potom neonacisti mali vyvoj  v 50. 60. 70. a 80. rokoch.  Roku 1964 vznikli nemecki Narodni Demokrati - Nationaldemokratische Partei Deutschlands, zalozil ich Waldemar Schutz. Znama Alternative Fur Deutschland boduje presne tam, kde pred 85 - 90 rokmi notoricky znama NSDAP. Dederoni /byvala NDR/ sa aj inak vysporiadala s nacizmom ako NSR. NDR pocas komunistickej totality neprijimala uprchlikov, tolerancia sa tam prakticky neuchytila, smutne preslavenou bola tajna sluzba Stasi. Preto mala AfD uspech vo Vychodnom Nemecku s ich rozpravkami o moslimskych hrdlorezoch a  Nemci ich - AfD - volili. Nemci maju  z europskych narodov najdrsnejsiu, najtemnejsiu a najbrutalnejsiu minulost, NSR sa s touto minulostou ale vysporiadala o cosi lepsie nez byvala NDR. Ustavnopravny vyvoj v europskych krajinach treba sledovat, Slovensko totiz nie je fetis, ne, ne  : 69 %

Maitressa Guvernérova (1931)

Crawford-ova ako tovarenska robotnicka, ktora dufa v lepsi zivot v lepsej vyssej spolocnosti.  A sla na to  cez Clarka Gable-a pozeram. 55 %

Ruby (1992)

mam rad filmy o sprisahaniach. Sprisahania tu vzdy boli, roku 65 po Kristovi v Rimskej Risi bolo Pisonovo sprisahanie proti rimskemu cisarovi Neronovi, z nasich koncin je notoricky zname Veseleniho sprisahanie z tusim oktobra 1666 proti Habsburgovcom. Tuto ide o sprisahanie ohladom vrazdy Dzonnyho, teda Kennedy, US prezident sa volal Dzony. Len rezisersky je to odflaknute, po A nasleduje C a D udalosti.. potom sa divak vrati akokeby a dozvie sa co malo znamenat B ... kulisy otrasne, a myslim ze to i komplet zhorelo. No, na temu Kennedy a jeho vrazda su tu ovela lepsie filmy  : 5 %

Semena zla (1981)

Len co som si precital, ze planeta  s mimozemskymi formami zivota a ze akysi tvor oplodnil zensku mimozemskymi vajickami - hned mi bolo jasne, ze ide o variaciu na Aliena 1979. To som vdel uz pri registracii ze natrafilm na lacne kopirky kultovych filmov. Lacne a nezname -  akoa vidim aj hodne, hodne plane   : 5 %

Strait-Jacket (1964)

Reziser Vilo Hrad natocil vskutku vyborny, nadpriemerny film. Sam o sebe to bol podivin, no miloval filmy a mal svojich fans. Nie zase vela. Podla toho , co som videl, sa nevyzival v nechutnostiach a zabijani ako ten taliansky uchyl Fulci. Pan Hrad nesiel do morbidnych podrobnosti pri povedzme torture. Za to som Fulciho kritizoval, kritizujem a dodnes mam k nemu - Fulcimu - vyrazne nepriatelsky vztah. Reziser Hrad ale Fulciho uchylarny odmietol, zohnal Joan Crawford - ktora sa vo filme msti. Za co konkretne a komu konkretne, to nebudem hovorit ani pisat. Kazdopadne Crawfordka  chcela byt hrozostrasna, no nepodarilo sa jej to. U mna stale nema na genialnu Gloriu Swanson a jej Normu Desmond. Asponze strasidelna atmosfera bola na urovni, tu  som si uzil. Jo a na rozdiel od Fulciho reziser Vilo Hrad neumrel sam a mainstreamovi divaci voci panu reziserovi nemuseli mat  - a ani nemali - taku nenavist, ako voci Fulcimu. 77 %

Le Passage du Rhin (1960)

Nebudem tu vypisovat litanie. Na film som si spomenul vdaka tomu, ze som predtym videl Big Red One s  Lee Marvinom - paradoxne tiez o WWII. Tento film bol  este lepsi, Marvina tu niet, ale boje, dialogy, exteriery- to vsetko na maximalne vysokej urovni. Vynimocne sa podaril kvalitny film na kvalitnu temu  : 95 %

Poslední z nejlepších (1990)

Lacna kopirka kultovej Lethal Weapon z 1987. Tam sa riesili drogy, tu sa riesia drogy, tam boli vyssi uradnici zapleteni do nekalych praktik, takisto je tomu aj v tomto filme. Dennehy /Rambo 1/ ale asi nevedel hrat. Maly rozdiel oproti Lethal  weapon je to, ze tam bolo finale pred domom Murtaugha, tu bolo finale na akomsi ihrisku  : 6 %