Nebudu vám už na obtíž (1990)

Tolgo il Disturbo - Risi ako reziser koncil vcelku slusne, natocil slusnu dramu zo zivota. Exceluje hlavne PlynovyMuz. Dialogy su n mimoriadne kvalitne, potesi happyend : 82 %

Do postele vždy a ochotně (1982)

Poviedkovy film o deviatich pribehoch. Pozeral som to len preto, ze som chcel mat napozeranu komplet filmografiu rezisera Dina Risiho : 62 %

Přízrak lásky (1981)

Horor to nie je urcite, skor akopise JASM je toi taka pochmurna drama s dvoma excelentnymi hercami - mastroiannim a Romy Schneider. Reziser Dino Risi vedel tocit komedie, aj taketo dost depresivne a pochmurne filmy. Vyborne vybudovana atmosfera,oplati sa vidiet . 77 %

Drahý otče (1979)

Kvalitka, PlynovyMuz vedel hrat, tempo, dialogy, rezia a herecke vykony su na neskutocnej urovni. Vrele doporucuje clovek ako ja venujuci sa filmovej praxi : 75 %

První láska (1978)

Toto k Tognazzimu uplne ze sedi : 69 %

Hra na lásku (1977)

Film objaveny len vdaka tomu, ze som vymenil vatovo plane kokoti plky z filmovej teorie za filmovu prax. Tognazziho manzelka - to bol pekny masaker, Patrick Dewaere neskor spachal samovrazdu : 69 %

Ztracená duše (1977)

Filmove Benatky sa mi sprotivili uz filmom Smrt v Benatkach s britskym Rokom Hadsnom, teda Dirkom Bogardem. Kopa nudy, hlavne v strede, PlynovyMuz tu bol zbytocny a mne vadil ..... o horor teda fakt nejde : 30 %

Bílé telefony (1976)

O trochu lepsie ako Profumo di Donna tiez s PlynovymMuzom a Tognazzim. Agostina Belli bola vtedy kus, fakt stala za hriech. Komedia je to nevyrazna, nudna, to uz v 70s boli fakt vyssie talianske blaznive asexualne komedie pre deti od BS/TH . 45 %

In nome del popolo italiano (1971)

Herca Uga Tognazziho si pamatam z filmov ako Miei Amici, La Cage aux Folles. Ugo Tognazzi sa predstavuje ako Mariano Bonifazzi - uz spominany sudca a Vittorio PlynovyMuz /Svatecni vyjizdka, The Dirty Game/ sa predstavil ako ten spominany podnikatel Lorenzo Santenocito. Potom uz sa odvija znamy pribeh. Dino Risi ako reziser sa predviedol, natocil fakt vyborny, u nas v CZ a SK koncinach uplne neznamy film. S tempom, perfektnymi dialogmi a slusnymi hereckymi vykonmi. Nebavi ma filmova teoria, ne, ne, bavi ma filmova prax - objavovat fajne starsie filmy : 77 %

Vůně ženy (1974)

Dost tvrda, drsna komedia - isty Pierre Richard mal tiez tvrde komedie. Vittorio PlynovyMuz mal ale daleko lepsie filmy, v strednej casti je to len nudna zivacka. 80 %