Gangsterova milenka (1975)

Sophia Loren je vseobecne povazovana za sexy babu, hlavne v 60. a 70. rokoch. Tu uz ale bola vyslovene vydojena 40 -ka. mastroinni pomaly az zbytocny, hral hovno. Teda zase pardon, mne to uslo, ja sa ospravedlnujem a chcel som napisat ze sa nedostatocne vlozil do herekej roly a ze ma nepresvedcil hereckym vykonom. Ale jebat, teda zase pardon, pochopitelne filmovo -teoreticky som sa chcel vynadrit, ze ambivalentna determinacia bola ad hoc na mieste. Auto scenu tu mnoho uzivatelov kritizuje, a veruza sa rad pridam ja ja. No a co sa tyka dialogov, tak tie boli na picu. Teda zase pardon, ja neviem co sa to so mnou robi, ospravedlnujem sa a filmovo - teoreticky som chcel napisat ze dialogy boli narativne monotonne : 65 %

C'eravamo tanto amati (1974)

Tak tu humor nebude, jednak ma nic vtipne nenapada a za druhe, vtipnu kasu som dnes nemal. Protinacisticky odboj v Taliansku je dobra tema na film, aj PlynovyMuz, aj Flores aj Manfredi do toho davaju maximum, herecke vykony na urovni. Ettore Scola ako reziser sa predviedol, za jeho najlepsi film povazujem Una Giornatta Particolare 1977. Apropo, ked Spojenci postupovali od Sicilie na sever Talianska, postupovali rychlo. Pobrezie bolo vycistene od nacistov - neporazili ich Spojenci , ale talianska Mafia, Spojenci uzavreli dohody s talianskou mafiou a mafiani cistili Stredne a Juzne Taliansko od nackov. Preto bola talianska mafia v 50. a 60. rokoch tak silna a brutalna : 85 %

Un Amore a Roma (1960)

Mylene Demongeot-ka je znama hlavne spolupracou s istym DeFunesom . Tuna sa objavila vo filme rezisera Dina Risiho /Svatecni Vyjizdka 1962 a Operazzione San gennaro 1966/. Demongeot-ka moc hrat nevie, ale vtedy bola fakt kus, dej zaujme ..... romantiku moc nemusim, pozeram to preto, aby som si oddychol od hororov a rozsiril vseobecny rozhlad : 77 %

Ve znamení Venuše (1955)

Niektore filmy rezisera Dina Risiho su kvalitne aj po x rokoch od natocenia - konkretne Nova strasidla 1977, Operace San Gennaro. Tento to ovsem nie je. Jo, Sophia Loren /I Girasoli, Horalka/ bola vyborna, len sama to proste nemala sancu utiahnut. Oni su dve sesternice, krajsia je ovsem Sofia Loren, ta druha baba Franca Valeri je skarede kacatko. Potom sa to vo filme riesi, aj tie veci okolo hriesnice tam boli, to jo. Skoda, ze zvysok hercov mi uz potom nehovoril nic a samotny reziser Dino Risi ma daleko lepsie filmy ako tento slusny, ale stale len sivy, sedivy priemer : 55 %

Even Lambs Have Teeth (2015)

Od rezisera Terryho Milesa som videl len Odplatu 2011 a ta bola slaby podpriemer. Tak som zase doplatil na to, ze mam rad horory - videl som slaboduchy podpriemerny film Dnes v Noci v Lese Nikdo nespi, a myslel som si, ze druhykrat to uz vypali aspon na slusny priemer. ne, ne, aj toto je bieda. Reziser sa za tie 4 roky absolutne nikam neposunul, natocene je to ako Odplata 2011 nudne, nezazivne, bez chuti. Scenar je mizerny, a ako rape and Revenge to nefunguje. Holy si aspon mohli dat dole podprsenky, aby sa bolo na co pozerat. Ako dobre pise Solom, na poli Rape and Revenge filmov su daleko lepsie, vyzivnejsie snimky nez tento : 30 %

Blast of Silence (1961)

Udajne film noir, no mne sa nevidelo, filmy noir sa pre mna koncili Wellesovym Touch of Evil 1958. Toto je dobre, len u reziserov nie je dobre ked hned prvy film je namakany, lebo potom su velke ocakavania. ktore ako vidim, Allen Baron nesplnil. Atmosfera Vianocneho new Yorku bola vskutku na urovni, dnes si na Vianoce pustit len Houm Eloun nestaci, treba dalsie vianocne filmy . 90 %

I, the Jury (1953)

Prvy rezisersky pocin Harryho essexa, u nas v CR a SR uplne neznameho rezisera. No ale sa tomu neda cudovat, vladne mainstream a ten si jede to svoje. Preto tie mainstreamove filmy maju 1000ce hodnoteni a 1000ce komentarov. Ja ako clovek ktory som namiesto vatovo planych filmovo teoretickych kecov radsej zaviedol filmovu prax, o tomto filme viem a viem aj o reziserovi. Essex este nemal reziserske skusenosti, dost nevyvazene, amaterske, herci mi toho vela nehovoria, hral tu Biff Elliot /Nepritel pod hladinou, The front Page 1974/ : 55 %

I Wouldn't Be in Your Shoes (1948)

Noir, v ktorom chlap nezachranuje zensku, naopak, zenska zachranuje krivo obvineneho chlapika : 55 %

Christmas Holiday (1944)

Vacsinu filmo noir, ktore som videl, boli detektivky, niektore kvalitnejsie, ine menej. Toto je prvy film -noir o Vianociach. Som doteraz nevedel, ze sa da natocit noir film s vianocnou tematikou : 72 %