Spiknutí (1975)

Zas klasicky priklad toho, ze silna tema - apartheid v JAR /Juhoafricka Republika/ - este neznamena silny film. Sidney Poitier uz v 70. rokoch nemal co ponuknut, Michael Caine bol zbytocny a dokonale ma nudil. Potom mi boli ukradnute aj take veci ako Cape Town, intelektual ciernej pleti, akysi stavebny inzinier spoznal pravu tvar apartheidu ....... len nudna zivacka s Poitierom a Caine- om, nic viac : 30 %

Oloturé (2019)

Nigeria - zapadoafricka krajina, presne 50 %- 50% rozdelená medzi islam a krestanstvo. nechapem, preco sa tu riesia feministicke sracky - zeny poznaju ôlen ponizovanie a prikoria. No ja chcem politiku - v Nigerii boli dva statne prevraty 1966 a 1983. Nigeria ma 250 kmenov - no a problemy su vsade. K politike ani tuk, len same feministicke zvasty - nepocuvatelne. Jo, viem ze jestvuje Nollywood v Lagose, a reziser Kenneth Gyang je prvy reziser o ktorom viem z Nollywoodu. K filmu - len priemerne natocena rutina, nic viac, o par rokov to brutalne zostarne : 53 %

Americký voják (1970)

Fassbinderov hold US kultovym noir filmom. Samo osebe uz slabsie : 55 %

Italské prázdniny (1961)

Rok Hadsn zas v roli milovnika zien .... ja ho nemusim, bol sexualne dezorientovany a silne promiskuitny. a dalej rozoberat nejdem. Prilis sladka komedia, ako som to pozeral, moze byt pravdou aj to, co pise Oskar. Videl som to hlavne kvoli Gine Lollobrigide - davam si dohromady jej filmografiu a zistujem v com presne hrala. To najlepsie uz mala za sebou, v 60s uz nemala take slavne filmy a v 70-kach hlasila dalsi ustup zo sveta filmu. Jediny dovod, preco dam slusne tri, je ta fajna letna rezidencia v uvolnenom Taliansku 60. rokov . 65 %

Hrstka statečných (1959)

Strasna reziserska slabota, WWII je dnes uz folklor, natoceneho toho bolo dost, vznikla kvalitna literatura, napisanych bolo snad milion clankov. Tu uz nema film co ponuknut len prazdne kecy, mafiana Franka Sinatru a osobne sa cudujem Gine Lollobrigide, ze do toho vobec liezla : 30 %

La badessa di Castro (1973)

Rozhodne jestvuje i subzaner nunspoitation. Ten som objavil nie vdaka kecom vystudovanych filmovych teoretikov na filmovej teorii, ne, ne. Tento film a zaner som objavil len vdaka tomu, ze filmovu teoriu som vymenil za filmovu prax. Film sam o sebe je len nudna zivacka, rezisersky odbite, scenar az slaboduchy : 30 %

Culpepperovi hoši (1972)

jeden z tych lepsich klasickych westernov natocenych v 70. rokoch. Vtedy po westernovej inflacii 60. rokov minuleho storocia uz v 70s zacal byt klasicky western mrtvy zaner. popularitu ziskali spaghetti westerny. 70 %

El guardián invisible (2017)

Knihu som necital, bavilo ma to vsak. Aj ta mykologia, ktoru reziser Fernando Gonzales Molina tam prepasoval. Priserna minutaz ale mi dost vadila, a minimum akcie, pret onemozem ist vysoko : 63 %

Ricco (Ajuste de cuentas) (1973)

Od rezisera Tullia Demicheliho som videl zatial len Hruzne zrudy 1970, toto je druhy Demicheliho film pre mna. Imdb spomina dej, v roli Ricca sa predstavil Christopher Mitchum /syn slavneho Roberta Mitchuma/, Barbara Bouchet bola skvela , oci som na nej mohol nechat. Prva polka je trochu pomala, ale nie zase ospala, treba sa obrnit trpezlivostou, maloco sa to ho tam deje. Druha polka uz naberie grady a nuda nehrozi. Akcia na urovni, par silnych scen tu ale je, napriklad kastracia. Christopher Mitchum nie je Robert Mitchum, slavnejsi tatko proste bol lepsi herec. Film - ako dobre pise karlos80 bol u nas dlho prakticky nezohnatelny, a to myslim CZ aj SK konciny. Oplati sa to vsak pozhanat, 84 %

Alla ricerca del piacere (1972)

Uplne neznamy film hodne zasiahnuty sexom. REziser je hodne neznamy - a to prehlad mam, pribeh sa odohrava v Benatakach, kam prisla krasna Barbara Bouchet ..... za mna teda podstatnelepsie nez to precenovane svinstvo z roku 1971 Smert v benatkach : 66 %