Sto a jedna noc (1995)

Zevraj oslava svetovej kinematografie ? pch, nedajte sa vysmiat, skor len taka odlahcena spolocenska konzervacka, baba Varda sa nijak nepredviedla : 30 %

Zrození lásky (1993)

Ciernobiely film odohravajuci sa v Parizi. Pribeh- je to zo zivota, herci hraju ako o dusu - no a ja jakozto fanda Jean Pierre Leauda musim ist vysoko. 75 %

Marseillská smlouva (1974)

Natocene po vybornej Francuzskej posjke s Gene Hackmanom. Toto je ale uz vyrazne slabsie, Anthony Quinn /Rek Zorba/ ma ako americky spion nijak npresvedcil, vyslovene sa trapil, Michael Caine tiez zbytocny, kulisy plane : 55 %

Podsvětí (1972)

Dlho som vedel, ze v zivote - aj tom filmovovm- prevazuju naprosto obycajne dialogy. Tento film to nedodrzuje, tu sa keca a keca a keca -ale o nicom. Preco davam aspon priemerne hodnotenie je slusny scenar - Miky King ma napisat knihu o zahadnej filmovej hviezda, stretavky, vrazda, postupne rozoberanie zivota tohto zahaneho herca - to bude u mna fungovat bez ohladu na to, aky rok sa zrovna pise : 66 %

Pravidla neplatí (2016)

Dalsi nudny plany podpriemerny film , Beatty je tentokrat i za kamerou. Nejde to Beattymu, nejde, ale snazi sa. Nebavilo, velka nuda : 30 %

S láskou, Rosie (2014)

Sympaticka mila komedia s fajnym koncom. Lilly Collins bola roztomila, taka slusna pohodovka : 65 %

Jeho dům (2020)

Takto, ja hodnotim film, na politicko -finacne konspiracne hovna /Kodenhove Kalergyho plany/ a podobne dementalne picoidy tu mam dva experty - jednak jebleho Karla Chrochta a jeho multaka Crofta. Teda odborne Karel Chrocht je Karlos80. Rezisersky zruce natocene, to jo, strasidelna atmosfera postupne rastie, az je z toho horor jak ma byt. Herci - to skor boli neherci, vyslovene obycajni ludia, preto take daco ako herecke vykony tu nehladat - na to jednak horory doplacaju dlhodobo a za druhe tie postavy ani hrat nevedia : 68 %

Casa d'appuntamento (1972)

Nic vynimocne, len priemerne natocene dzallo s krasnou Anitou Ekberg, ktora par kil pribrala, a pozeram, ze na spravnych miestach. Zabijak ale slaby, nevyrazny, hudba nic moc - po dvoch nocnych som ani poriadne uz nevedel, o com to cele bolo. Rezisersky odbite, utopene v sivom sedivom priemere : 55 %

L'uomo dagli occhi di ghiaccio (1971)

Ciry podpriemer. Ma to aj zaujimavy pribeh , len rezisersk odbite, natocene akokeby bez chuti. Casto som sa v tom filme stracal, je to pre mna ciry prototyp nudnej zivacky - bol som rad ked sa to skoncilo . 30 %

Bohémský život (1992)

Francuzski bonvivani, ktorych zivot natocil finsky svojrazny reziser Aki Kaurismaki : 84 %