Lebkouni (1988)

Od Grahama Bakera som videl len Omen 3, a potom toto. Inak je to nuda, mimozemstania dokonca dostali na zemi azyl, ale zufalo malo sa tam toho deje, posobi to len lacnym dojmom, natocene za par supov, fakt ako len liznute po povrchu : 60 %

Vydařená dovolená (1985)

Reziser Carl Reiner /Mrtvi muzi nenosi skotskou sukni/ natocil oddychovy letny film o nie uplne pohodovej dovolenke. Filmu vladne hlavne John Candy /Letadla, Vlaky Automobily 1987, Blazniva Dovolena 1983/ a velmi dobra Karen Austin. Tie male haranty mi nehovorili nic, ale slusne dialogy su vyvazene krasnymi exteriermi : 70 %

Chattahoochee (1989)

Hodne drsny film ukazujuci stav psychiatrickych liecebni v USA v 80. rokoch. Gary Staromuz sa do roly vlozil velmi dobre, hrakl presvedcivo, nechybaju drsne sceny a perfektne dialogy. Hoci ludi ako Hopper fakt nemusim, hral na urovni, k tomu este vyborna Frances McDormand. Film sa zacina vyborne, potom sa ale trochu uvolni tempo a nastupi miestami nuda. Zaver vsak opat pritvrdi a hodne schematicke je videnie dobri a spravni vazni kontra sadisticki dozorcovia : 70 %

Jeden navíc (2005)

Obchodne dievca alebo Dieva z obchodu vyslo u nas ako Jeden Navic. Zanrovo ani nejde az tak o komediu, hoci je aj tu tvorca ynteligentnej US zabavy Steve Martin /Letadla, Vlaky, Automobily/. A hlavne tu je nadherna Claire Danes /Terminator 3/. Ide o typicky romanticky film, ale s krasnymi hereckymi vykonmi, kde vladne skvela a nadherna Claire. Aby to vsak nebolo az prilis presladene a la Pretty Woman, tvorcovia vlozili do filmu aj zmatenost hlavnej herecky ohladom toho, ze hra hru s dvoma chlapmi a sama nevie, pre koho sa rozhodnut. To sa mi pacilo, inak by slo len o dalsiu presladenu romantiku a la Gereov Pretty Woman. 70 %

Matador (2005)

Slaby film, reziser Shepard mi nic nehovori, Brosnan /bondovky Golden Eye, Tomorrow never dies/ hrat nevie a nikdy nevedel, zenske nezname a tlachanice okolo splnenia americkeho sna - tak akoze LOL, v strede vladnu az vatovo plane plky : 50 %

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Len lacny povrchny vyplach, nema to cim zaujat, o com dnes dokazu natocit film, to je fakt hruza a rozum mi zastal normalne. Sa mi zda, ze Zeitlin sa prilis hra na velikanov ako bol Yngmar Bergman, Antonioni alebo hoci aj Tarkovskij. Pricom na to nema, jo s prepacenim serie sa tam, kam nepatri a na co nema : 5 %

Podnikavá dívka (1988)

Pracujuce dievca, teda Podnikava Divka je opat kvalitny film od rezisera Mikea Nicholsa /Absolvent 1967, Carnal Knowledge/. Weaver je nadherna, hoci teda velmi nevie hrat a nikdy nemala herecky talent Grety Garbo, Melanie Griffith bola tiez na urovni a uz je aj o cosi lepsia herecka nez Weaver. Herysn Ford uz vobec nevie hrat a pravom po roku 1989 vyhasol, vsimol som si aj Olivera platta a mne nesympatickeho Kevina Spaceyho. No ale hlavne je to slusna konzervacka, i ked viac exterierov bych len privital : 90 %

Vítejte v L.A. (1976)

Len reziserska rutina, nie je to spatne, ale Alan Rudolph bol vzdy znamy tym ze nema strhujucu dejovu liniu vo filme. Prakticky jeto o nicom, kde hra mne dost nesympaticky Keitel, Keith Carradine /Emperor of the North, Thieves Like Us/ bol upozazdeny a nic nehral prakticky : 65 %

Zloději jako my (1974)

Reziser Robert Altman /Brewster McCloud 1970, Hrac/ natocil slusny film o vykradani bank, pricom kradeze sa obidu bez kvapky krvi, a to je super. Chvilu trva, kym sa kvalitna filmarina rozbehne, ale potom to uz jede, dialogy su na urovni, ba dokonca sa aj nieco z nich dozviem, Keith Carradine /Emperor of the North/ je tuna nielen sympatak, ale aj slusny herec, Louise Fletcher /Prelet nad Kukaccim hnizdem/ sice nevedela hrat, ale dobre sa na nu pozeralo, Shelley Duvall /Osviceni 1980/ bola vyborna a pozeram, ze to bol aj jeden z jej prvych filmov : 75 %