Trampoty vodníka Jakoubka (2005) (TV film)

A to som si myslel, ze pohadky toci hlavne Troska, ze sa tento zaner dal aj Olmer /Bony a Klid/ je mi zahadou. Nic, dialogy plane, nepocuvatelne, herecke vykony o nicom, Pauhofovu mam na haku : 10 %

Stav ztroskotání (1983)

Slusny normalizacny vodacky film o splavovani rieky, potapani sa a o Ciganoch, ktorych tato vyprava stretne : 60 %

Letní škola (1987)

Slusny oddychovy film, reziser Carl Reiner /Mrtvi muzi nenopsi skotskou sukni/ bol skuseny reziser, skolske prostredie v USA 80. rokov dokaze zaujat, dialogy stravitelne. Velmi dobry nadpriemer : 75 %

Lebkouni (1988)

Od Grahama Bakera som videl len Omen 3, a potom toto. Inak je to nuda, mimozemstania dokonca dostali na zemi azyl, ale zufalo malo sa tam toho deje, posobi to len lacnym dojmom, natocene za par supov, fakt ako len liznute po povrchu : 60 %

Vydařená dovolená (1985)

Reziser Carl Reiner /Mrtvi muzi nenosi skotskou sukni/ natocil oddychovy letny film o nie uplne pohodovej dovolenke. Filmu vladne hlavne John Candy /Letadla, Vlaky Automobily 1987, Blazniva Dovolena 1983/ a velmi dobra Karen Austin. Tie male haranty mi nehovorili nic, ale slusne dialogy su vyvazene krasnymi exteriermi : 70 %

Chattahoochee (1989)

Hodne drsny film ukazujuci stav psychiatrickych liecebni v USA v 80. rokoch. Gary Staromuz sa do roly vlozil velmi dobre, hrakl presvedcivo, nechybaju drsne sceny a perfektne dialogy. Hoci ludi ako Hopper fakt nemusim, hral na urovni, k tomu este vyborna Frances McDormand. Film sa zacina vyborne, potom sa ale trochu uvolni tempo a nastupi miestami nuda. Zaver vsak opat pritvrdi a hodne schematicke je videnie dobri a spravni vazni kontra sadisticki dozorcovia : 70 %

Jeden navíc (2005)

Obchodne dievca alebo Dieva z obchodu vyslo u nas ako Jeden Navic. Zanrovo ani nejde az tak o komediu, hoci je aj tu tvorca ynteligentnej US zabavy Steve Martin /Letadla, Vlaky, Automobily/. A hlavne tu je nadherna Claire Danes /Terminator 3/. Ide o typicky romanticky film, ale s krasnymi hereckymi vykonmi, kde vladne skvela a nadherna Claire. Aby to vsak nebolo az prilis presladene a la Pretty Woman, tvorcovia vlozili do filmu aj zmatenost hlavnej herecky ohladom toho, ze hra hru s dvoma chlapmi a sama nevie, pre koho sa rozhodnut. To sa mi pacilo, inak by slo len o dalsiu presladenu romantiku a la Gereov Pretty Woman. 70 %

Matador (2005)

Slaby film, reziser Shepard mi nic nehovori, Brosnan /bondovky Golden Eye, Tomorrow never dies/ hrat nevie a nikdy nevedel, zenske nezname a tlachanice okolo splnenia americkeho sna - tak akoze LOL, v strede vladnu az vatovo plane plky : 50 %

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Len lacny povrchny vyplach, nema to cim zaujat, o com dnes dokazu natocit film, to je fakt hruza a rozum mi zastal normalne. Sa mi zda, ze Zeitlin sa prilis hra na velikanov ako bol Yngmar Bergman, Antonioni alebo hoci aj Tarkovskij. Pricom na to nema, jo s prepacenim serie sa tam, kam nepatri a na co nema : 5 %