Profesionální odstřelovač a nájemný vrah (Pierce Brosnan) by rád ukončil svoji kariéru v nepříliš populárním povolání. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden „správný“ Američan. Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivodí řadu komických situací. Manželka se snaží svého nešťastného manžela ochránit před nebezpečným kriminálníkem, ale hra s ohněm není jen nebezpečná, ale i svůdná. Snímek si svoji světovou premiéru odbyl na loňském festivalu Sundance a známý James Bond Brosnan byl za svůj herecký výkon navržen na Zlatý glóbus 2006. (oficiální text distributora)

Tom Hardy

Překvapivé zklamání. Výborný nápad o nájemném vrahovi s profesní krizí je udupán pomalým tempem filmu, který se táhne jak struna na kytaře. Brosnan je fantastický a stejně tak Greg Kinnear v roli "nečekaného kamaráda“, ale scénář je bohužel dost prázdný a i své silnější momenty rozmělní tím, že se v nich plácá dvakrát tak dlouho, než je třeba. Je to škoda, neboť Brosnan je vskutku excelentní ()

kleopatra

I na nájemné vrahy občas padne smutek. Pierce Brosnan si zahrál roli opelichaného cynického vrahounka na křižovatce. Nevěřila bych, že chlápek, který mě jako naleštěný Bond nikdy ani u srdce ani jinde nebral, mě zmuchlaný, neoholený a občas připosraný tak okouzlí. Spolu s Gregem Kinnearem, kterého mám ráda už od čtyřprocentního malíře se zlomenou packou, utvořili na první pohled nesourodý ale na druhý už dokonalý pár. Ačkoli scénář a režie dokonalé nejsou, pro mě je v tuhle chvíli důležitý pocit - a ten je báječný. ()

genetique

Nápad skvelý, realizácia naozaj slabá. Počas celého filmu sa striedali skvelé scény s tými najnudnejšími ako na hojdačke. Dokonca aj dvojica Brosnan-Kinnear mala na viac, škoda prázdneho scenára. Chcelo to viac komédie, postava Juliana bola celkom vtipná, prekvapivo aj konverzácie. Neviem, pre mňa 70%. ()

gudaulin

Život nájemného vraha je bezpochyby v mnoha ohledech náročný, zvlášť pokud patříte ke špičce a podle toho vás vytěžují. Neustálý stres si vybírá krutou daň a dřív nebo později se dostaví vyčerpání a krize. Mohlo by to být dobré východisko pro komedii, jenže výsledek neodpovídá očekávání. Chyba není ani tak v Brosnanovi. Ten komediální part a celé zadání zvládá, i když typově mu role uzlíčka nervů nesedne. Tohle by mohla být doména pro herce typu Pierra Richarda. Hlavní problém je ale ve scénáři a dialozích. Matador není zdaleka tak vtipný a dobrý, jak by mohl být. Má hodně hluchých míst a jede s bídou tak na třetinu plynu. Celkový dojem: 40 %. ()

Malarkey

Absolutně nezáživný film. Nudil jsem se od začátku do konce a ani jednou jsem se nezasmál. Pierce Brosnan zde hraje zabijáka kterej chlastá a spí s děvkama. Zřejmě si autoři naivně mysleli, že to bude zábava mě to vůbec nebavilo. Film si více jak dvě hvězdičky nezaslouží a to je pouze kvůli Brosnanovi, který se snažil dát do své role trochu života. --- My business is my pleasure ()

• Richard Shepard v bonusu na dvd uvádí, že film byl původně 130 minut dlouhý. Později se rozhodl jej zkrátit na 97 minut. (Terva)
  • Ačkoliv se ve filmu cestuje do Vídně, Las Vegas, Sydney nebo třeba do Budapešti, bylo vše natočeno v Mexico City a pak digitálně přepracované. (Terva)

18.01.2006

14.12.2005