Vládce Paříže (2018)

Poctivej fízlovskej origin. Vincent, Vincent, Vincent ... a zbytek se subjektivně aortní Olgou jsou čtyři (2024_04 HBO TR2427 Bravia)

Zlo si umí počkat (2023)

Argentinské ZLO je o dost rafinovanější a zlejší než TO severoamerické, respektive než různá jiná ZLA. Vše hrůzné na co by jste jen pomysleli, že se snad nemůže stát (zobrazovat) vám Demián ("The Omen") Rugna ve svém skvěle napjatém a drsném, méně už však přehledném a chováním postižených logickém (v zádech s démonem budiž), příběhu dopřeje. Nejdřív jdu volat rasa a pak fofrem se vším rohatým z chovu na jatka ... až se bude od kopyt(a) sirnatě jiskřit. (2024_04 digiMaH TR2427 Bravia)

Parazit (2019)

Překvapivé - nutno znovu ... (2024_01 digi TR2427 Bravia)

Severozápad (2013)

Až "dokumentárně" přesný obraz kodaňské galérky v úsporně úporném stylu "tak takhle tady žijeme". (2024_04 TR2427 digi Bravia)

Vlčí bouda (1986)

Příběh (i s přijatelně polopatickou moralitou), atmosféra, kamera, hudba skvělé ... dolů to sráží herecká mizérie omladiny /sem tam až trapno : / (2024_03 TR2427 digi Bravia)

Chudáčci (2023)

... že se budu vícekrát nahlas smát jsem nečekal (ale opravdu nečekal). Napadal mě u toho Karel Zeman, Švankmajer  a Krvavý (mrdavý) román ... Ruffalo a interiér design rulez, v těsném závěsu Stone, Dafoe. Nebýt celkové přepálenosti, Yorgos by měl pěticípou. (2024_04 TR2427 Disney+ Bravia)

Restart (2005)

Krobotová a vizuál skvělý ... hvězda navíc za podhodnocení. (2023_12 TR2427 DVD Bravia)

Renfield (2023)

Cage a některé scény super. Fajn výtvarný neon gore s originálně švihlým příběhem (vyjma linky asiatek) a mě libou nadsázkou. Škoda, že nedopilováno. (2024_01 TR2427 SkyShowtime Bravia)

Horší než smrt (2007)

Legranda jen s minimálním přesahem to je náramná, byť drhnoucími 'drogovým omyly' dost otřepaná, nějaká nemastná (slaná je dost). Bowfinger to není. Herecky zajímavá černohumorná jednohubka. (2023_12 digi TR2427 Bravia) Po projekci na velkém plátně ve skupině se skvěle se bavícími, smíchy hýkajícími diváky je přímočará zábavnost (zatím a zřejmě) posledního režijní práce Franka "Yody" Oze mnohem výraznější, byť bohužel se stále některými místy hluchými jak poleno. (2024_01 digi V1 projekce)

Godzilla Minus One (2023)

S příběhovým schématem Čelistí (nečekaný smrtící útok, psychologie postav a občasné útoky na pobřeží, postavení týmu a vyslání zničit monstrum na moře) jen bez (po)válečných traumat je potěšujíce "jednoduché" a vyjma přepáleného japonského drámo herectví /kterému se bohužel dost z idiodiváků nedokázalo nesmát : /, jeho natahování a digi kočkočumáku Godzilly ; ) je ve všech ostatních aspektech naprosto skvělá pocta původním TOHO filmům. Přehlednost CGI trikových scén většinou za bílého dne a bez digitálního "nočního, velkoměstského, atd." bordelu je inovativně libové. Stejně jako hlubší a metaforické pojetí snímku především oproti US překombinovaným, plytkým omalovánkám seguelů Edwardsovy výborné Godzilly, se skvělým hudebně-zvukovým doprovodem. (2023_12 s VD "koko-to+kokai-no" CinemaCityChodov)