• Romantický

Beautiful Thing (1996)

Čekala jsem o trochu víc, počítala jsem se suverénními pěti hvězdičkami.. A ono ne, místy se děj zaškobrtnul, chování postav nebylo úplně pochopitelné. I když jsem čekala větší filmovou lahůdku, 4* si zaslouží.

Surfaři (2007)

Filmy s gay tématikou mám ráda - tradiční happyend tu vyzní tak nějak netradičně. Navíc, tady jsem si ani nebyla jistá tím, zda to k happyendu spěje: vyrovnaný a úspěšný homosexuální třicátník a na straně druhé zmatený teenager, jež dělá vše pro dobro rodiny. Tak mistrně zahrané a natočené, že věkový rozdíl nijak neparoduje film Lolita. Ovšem když bych měla jednu věc vyzdvihnout - SOUNDTRACK! Dostal mě... Hlavně Shane Mack.

Presque rien (2000)

Tento snímek byl natočen snad hlavně proto, aby šokoval.. Je to neotesané, hrubé, syrové. Bez zbytečných řečí se postupuje kupředu po dějové linii. Žádná přírodní panoramata a dojemné záběry. Tady jde prostě jen o 2 postavy. Nebylo to nejhorší, ale hercům jsem nevěřila ani vzájemnou přitažlivost, natož pak lásku, která tam z jedné strany údajně měla být.

Panenství na obtíž (2004)

Severské prcičky v nudném obalu.. S nudnými herci, nudnými dialogy a nudným dějem... Nuda!

Lolita (1997)

Když Lolita, tak se vším všudy... Malá vychytralá manipulátorka, které dělá profesorova pozornost více než dobře. To, jak si před líbaním vyndavala rovnátka, mě rozesmálo. A Jeremy Irons v roli milenco-otce byl taky skvělý. Na druhé straně mi byli oba tak nesympatičtí, že mě ani nezajímalo, jak to vlastně dopadne. A vsunutá kapitolka v podobě pedofila a distributora dětského porna mi přišla trošku zbytečná.

Drž hubu! (2003)

Úžasný francouzský humor! Jeden vtípek za druhým, svižná stopáž a dokonalé grimasy. "Víš, že máš oči jako kůň?"

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Nemůžu si pomoct, ale ta účelná křečovitost obou hlavních herců (zvláště pak Kate Hudson) mě místy vážně doháněla k šílenství. Navíc, ať jsem naivní jakkoliv, situace, kdy jeden druhého využijí pro kariérní postup a vznikne z toho láska jako trám, je na mě trošku moc. Ale na druhou stranu lze říct, že na obě hlavní postavy byl celkem hezký pohled a vlastnosti "pekelné mrchy" seděly jak pr*el na hrnec. Shlédnutí v povánoční atmosféře tomu navíc přidalo na snesitelnosti.

Billy Elliot (2000)

Jakožto tanečnice nemůžu být nezaujatá a první hvězdička za taneční tematiku. Druhá za dokonalý scénář. Třetí za citlivost a autentičnost. Čtvrtá za rozkošného Jamieho Bella. A pátá hvězdička za homosexuálního kamaráda :)

Zkrocená hora (2005)

Ang Lee musí být génius. Téma, z kterého by tisíce ostatních udělali rádoby nezávislou hořko-sladkou limonádu. Ovšem tady tvůrci chytli správný směr a vznikla nádherná podívaná... Bezchybné herecké výkony, nádherná krajina, přiměřené zvukové dokreslení... Zkrocená hora mě dojala... donutila mě přemýšlet.... nemohla sem usnout. Zkrocenou horu asi můžete buďto milovat, nebo nenávidět.

Svatba ve třech (2005)

Co by se asi tak stalo, když by se klasický hollywodský romantický slaďák narouboval na alternativní drama o tak trochu jiné lásce? Vznikne tohle. A nebýt závěrečné scény, kdy hrdinky kličkují mezi auty a běží si pro kýžené objetí, mělo by to na víc. Místama moc prvoplánové.