4 gauneři (2022)

Že by mi nějak vadilo, že je to sledovatelný i pro omladinu, to ani ne. Ale tvrdím, že takhle přiblblej humor prostě filmu nepomůže, a film rozmělní na nesledovatelnou kaši. Slabota. Zklamanej ale nejsem, Tahjanto pro mě není kdovíjakej rejža. Slabota. 30%.

Nene (2022) odpad!

Tak Peele to konečně dokázal. Ve dvou předešlejch filmech úspěšně bojoval proti mýmu chtíči dát nějakej ten odpad, a určitou kvalitou se tomu podvakráte bránil. Ovšem teď už mu neunikne. Protože takovou píčovinu ohodnotit něčím vyšším, než je odpad snad nejde. A tím se přidává ke všem těm magorům, který pohltilo jejich vysoký IQ, a maj pocit že i jejich vysraný hovno na plátno je magický umění. Je to ale pořád jen hovno. Nic víc. 0%.

Bestie (2022)

S tímhle filmem vlastně nemám žádnej problém. Průměrná taškařice z Afriky se zbytečnejma rodinejma výlevama. Má to ale umírněnou stopáž, a i když tam žadnej masakr neproběhl, na jedno použití to je ok. 60%.

Trol (2022)

Sice Roar je zkušenej rejža, ale ten film se mu celkově rozsypal s tim trolem na konci. Bez emocí, bez většího napětí. Oslo naprosto prázdný, kde byli nějaký lidi. Ale abych se přiznal, tohle jsem čekal. Slabší kousek.40%.

Nevinnost (2011)

Vážný téma, seriózně natočený. Ale nuda se v druhý polovině filmu stává až nesnesitelnou. První polovina za silný tři, druhá stěží za jednu. 30%.

Želary (2003)

Tenhle film sem po promítačce ohodnotil třema hvězdama, ale od tý doby sem ho dnes viděl snad po sedmý. Ondra natočil špičkový řemeslo podobný svejm bratříčkům špičkový kvality z podobný doby. Drsná krajina, drsnej život hor, drsná doba války. Dojemný, herecky na výši. Skvělý řemeslo. 90%.

Hodinový manžel (2014)

Tři s odřenejma ušima. začátek ujde, ale pak to nabere směr sešup. Ta taškařice na vleku už byla hodně přes čáru. 50%.

Mimo stopu (2022)

Povedenej příspěvek švédský kinematografie. A málokdy je něco podobně kvalitní, a je to na Netflusu. 80%.

Ztracená kulka 2 (2022)

Znovu poměrně šílená akce. Znovu to má spád i tempo. Ale ten scénář. Zejména bíjící do očí, jak každej chvilku tahá pilku. Prostě takovej chaos. Ne nuda, ale chybí tomu něco, co vás přiměje si kousat nehty od toho, jak budete napnutý. Jak budete fandit hlavní postavě. Ale 60% to hodí.

Poslední aristokratka (2019)

Je to sice dost divná pitomina, ale mě to vlastně dost překvapivě baví. Možná proto, že to je jaden z mála filmů, kterej není o vztazích nebo o předrevoluční době. Je to dobrý. 80%.